Melodiel27 Melodiel27 komentáře u knih

Memento Memento Radek John

Strasny a vlastne tak realny

09.08.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Je mi 33, od mladi jsem ji prave zase po par letech precetla jiz po 4te. K miste mam zvlastni vztah, protoze sama jsem tam vyrustala. Je to tak autenticke, az z toho mrazi

05.08.2023

Genesis Genesis Chris Carter

Genialní! Prostě G E N I A L N Í.
Predem rikam, ze se klasicky fakt nejedna o odpocinkovou knihu. Popisy vrazd me obcas, se priznam, donutilo preckocit par radku, protoze to proste s moji fantazii i musim x).
Nicmene miluju genialne propracovany pribehy a Carter opet nezklamal. Mozna jedna z nejlepsich v cele serii? Prectete a posudte sami!

31.07.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Jako vzdy, skvele pocteni. Zapletku jsem ale tentokrat tusila ( i vraha). Skvela serie!

19.07.2023 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Oproti jinym dilum mi tento prisel trochu fadnejsi co se tyce zapletky, ale i tak se zactete a potrebujete nutne vedet konec. Knizka urcite za precteni stoji, ja jen boduji mene ohledne jinych dilu.

22.10.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Myslela jsem, ze uz me v tomhle smeru po tolika letech cteni thrilleru nic moc neprekvapi… ale prekvapilo - a to tahle autorka!! Ta serie je bomba!!! Je to ma druha kniha od ni a jedna je snad lepsi nez druha! Jedno minus to ale ma - ze ty knihy mate vetsinou za 2-3 dny prectene, protoze proste nutne potrebujete vedet konec. Dej vas ihned vtahne a nepusti. Miluju zvraty, miluju mysl teto autorky a samotnou Jo :)

05.10.2022 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Jednim slovem wau! Prvni kniha od tohoto autora a moc me bavila. Skvele zvraty a rychly spad - zadna hlucha mista. Pachatele jsem neodhadla. Typ jsem mela a i jsem jasala, ze jsem po dlouhe dobe spravne zapatrala. Marne :D
Jen nechapu komenty typu, ze je skoda, ze se neobjasnily prvni dve vrazdy. Podle me je to preci jasny kdo a proc to udelal.
Kniha se vyplatila a doporucuji!

20.06.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tady ke Kim jsem pricichla teprve nedavno a je to ma druha kniha od ni (prvni: Skryte karty) a moc se mi libi jak se s tim dejem umi pohrat a ze nikdy predem neprijdu na to, kdo ten vrah je. Nicmene tady to bylo kolikrat opravdu zdlouhave, ale neslo prestat cist, protoze clovek potreboval nutne vedet co se stalo. Jen se ke konci u me neobjevil uplne ten wau efekt - cekala jsem vetsi hloubku a duvod tohoto hnusnyho zlocinu.

Nicmene jak tu nekdo jiz psal - pravou lasku nepocitis dokud budes mit dite. Tak samozrejme, je to kus tebe. Ale mit smysl zivota jen v tom, ze porodim deti, by se mi taky uplne nechtelo. Ba naopak uz me tato tvzeni take vytaci - jako bychom meli byt vsichni stejní :))? Nejsme a to je dobre

07.06.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Prvni kniha od teto autorky, kdyz jsem si hledala na internetu - nejlepsi knizni thrillery - byla mezi prvni petkou - a opravnene. Dej byl naprosto skvely. Kdyz jsem si uz byla jista co a jak, tak to nakonec bylo uplne jinak a to me hodne bavi. Obcas jsem si teda v hlave musela srovnat co a jak:)) konec super. Jedna nevyhoda je - kniha doctena za necele dva dny a ja ted musim objednat a cekat na dalsi. x)

17.05.2022 5 z 5

Nedokončená vražda Nedokončená vražda Ann Granger

Mne se tahle kniha strasne dobre cetla, pribeh me moc bavil i zapletky. Mozna to je i tim, ze je jina, nez ty knihy, ktere bezne ctu (min sadisticka). Za me 5*

17.05.2022 5 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Knihu jsem precetla za par hodin. Sama jsem vyrustala s partou, ktera (vcetne me) s drogami experimentovala, ale jen dva z nas tomu nikdy nepropadli. U me to byla predevsim rodina a strach z toho svinstva (pervitin) a zdrava sebelaska, ktera me od propasti ochranila. Ziju ve meste, ktere je drogama prohnile a lide se kterymi jsem vyrustala jsou jiz davno troskami.

Tato kniha byla desne autenticka a to hlavne v tom, ze drogy se netykaji pouze socialne slabsich, nebo deti, na ktere rodice kaslou. Sama jsem byla 2x svedkem, ze existuje opravdu nadeje na to, ze clovek s tvrdymi drogy prestane s to: nechat ho i pres veskerou lasku padnout na uplne dno.
Obcas mi v pribehu vadilo chovani matky, hlavne v tom, jak mu dokola a dokola pomahala a davala sance… ale… nemuzu to chapat, protoze matkou nejsem.
Rodine preji mnoho stesti

14.03.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Kniha plna zvratu a nechcete ji odlozit! Jeden z nejlepsich pribehu toho autora! Tesim se na dalsi dil:)

28.12.2020 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Cetla jsem od nej i lepsi, ale urcite za precteni stoji:)

28.12.2020 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Super, nezklamalo opet!

28.12.2020 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Ano, ano, ANO! :) tenhle manzelsky par se fakt hledal az se nasel:) kdo sakra muze vymyslet takove ulety! Kniha opet TOP! Dej me moc bavil a zaporak hodne prekvapil - i ostatni zvraty v deji. Doporucuji!

28.12.2020 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Tyto pribehy jsou desive ale na pameti musime mit, ze bohuzel pravdive a ze se takove utrpeni doopravdy udalo. Tato kniha byla hezky napsana, hvezdu ubiram za casto se opakovatelne vety.

26.03.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tohle tema me asi nikdy neprestane fascinovat, tyto knizky se ctou samo ale zaroven se musi obcas i odlozit pro prostor se nadechnout. Velmi hezky a zaroven smutne zpracovane. Je to jiz asi 4ta kniha na toto tema a radim za jednu z nejlepsich na toto desive ale bohuzel realne tema.

26.03.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opet skvele propracovany pribeh, napinavy, ani tato kniha ze serie se neda jen tak odlozit. ALE nepatri mezi me favority:).
Ale kdo pokracuje v serii - urcite nevynechat! I tato kniha a pribeh za precteni stoji:)

04.12.2019 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak je to oficialni, druhy dilem jsem nasla noveho oblineneho autora a serii!! Styl jeho psani je neuveritelny, nedari se odlozit knizku, proste chcete vic a vic... asi dost tomu napomaha, ze autor se venuje psychologii seriovych vrahu a to umi dokonale sepsat na papir. V opacnem pripade by si clovek musel myslet, ze autor je genialni magor:))
Cely pribeh do sebe krasne zapada a i motiv dost chapu !! (Neni raritou, ze se vrazdi i za min). A musim i uznat, ze nasledne mi urcitych obeti ani nebylo lito a to hlavne kvuli tomu pesanovi :D jedina pasaz, kterou jsem jen prelitla a nevrtala se v tom.
Genialni spisovat a pribeh!!! Pet hvezd
SPOILER:
Zajimave jak clovek hrave zvladne popis useknute hlavy, rozskvareny oblivej a peceni, ale pomalu saha pro kapesnik, kdyz se zacne popisovat muceni zvirete. Ja to tak aspon mam a nerada to ctu a uz vubec vidim.

16.11.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

WAU!! Priste WAU!! Po letech cteni thrilleru jsem necekala, ze jsem opravdu jeste vynechala nejake skvosty a ono opravdu jo! A jsem vlastne u rada, protoze me ceka prijemne stravena zima s timto autorem, ktery se touhle knizkou vystrelil mezi me TOP 3 autory a nechci to zakriknout, protoze x dilu mam jeste pred sebou, ale nebudu se divit, kdyz u me ibsadi prvni misto. Pribeh byl tak skvelej, nechutnej, mrazici, zapletkovej, zvratovej - nemelo ani jedno mrtve misto. Jednim slovem GENIALNI!! Rozuzleni? Dalsich 10 minut nasledovalo s otevreniu pusou = DOPORUCUJI vsem nadsencum zanru Thriller/krimi/psycho

10.11.2019 5 z 5