Melindaaaa Melindaaaa komentáře u knih

Dokonalá iluze Dokonalá iluze James Patterson

Wow, jenom....wow! Rozhodně jedna z TOP knih letošního roku. Plná překvapení, navíc skvěle napsaná. Všechny palce nahoru a pět hvězdiček k tomu.
Dokonalá iluze není jen iluzí dokonalosti. Ona totiž je dokonalá
Celá recenze v záložce recenze.

11.11.2014 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Moje první zkušenost se zombíky se více než povedla :) Knížka se dobře četla a já se ani nenadála a byla jsem na konci :)
Celá recenze k dispozici v záložce recenze :)

04.11.2014 4 z 5

Jsem single a pomstím se Jsem single a pomstím se Tracy Bloom

Dokonale milá knížka s nádechem britského humoru, roztomilými dialogy, super postavami a zápletkami :) Moje celá recenze k dispozici v záložce recenze :)

04.11.2014 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Pekáč buchet nikterak nezaostává za ostatními knížkami Katky Petrusové. Je to milé, oddechové čtení plné vtipných situací a skvělých hrdinů jako ze života. Moje celá recenze je k dispozici v záložce Recenze :)

29.10.2014 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Nenechte se odradit lacině a harlekýnkovsky vypadající obálkou. Vampýrská akademie je zajímavou a novou upířinou, která vás jednoduše ohromí. Největší předností autorčiných knih jsou dialogy, neskutečně živé a dynamické, stejně tak postavy, rozmanité a neokoukané, přesto naprosto uvěřitelné. Tahle série mě okouzlila a dokonale překvapila. Pokud hledáte něco nového a přesto stále dostávajícího těm pravým upírům, ne žádným napodobeninám, doporučuj sáhnout po VA. Celou moji recenzi najdete v záložkách recenze v detailu této knihy :)

19.09.2014 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Knížka patří do kategorie jednohubek, které nenadchnou ani neurazí, přesto dávám 4 hvězdičky a to kvůli tomu, jak se mi kniha dobře četla a že jsem ji slupla za jedno odpoledne. Kdyby někoho zajímala moje celá recenze, najde ji zde v záložce Recenze :)

23.08.2014 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

U Cress nehrozí, že byste se začali nudit. Naopak. Já tuhle nejtlustší knihu série přečetla nejrychleji ze všech a je mi do pláče, že na Winter budu muset čekat minimálně třičtvrtě roku.
Kniha se mi vážně hrozně moc líbila. Originální sci-fi svět, skvělé postavy založené na pohádkových (ale mnohem epičtější) a famózní styl psaní dělá z téhle knihy jednu z nejlepších young adult počtení za poslední dobu.
5 hvězdiček. Všem doporučuji!!

Více v mojí recenzi (záložka recenze :))

22.08.2014 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Pokud se vám stýskalo po Cinder, tak v tomto pokračování se s ní setkáváme znova a také se seznamujeme s novou postavou. Scarlet. Mě ale nejvíc bavil kapitán Thorne, potrhlý, narcistický a trochu sebestředný trestanec s nesmrtelnými hláškami. Jeho koexistence s Cinder byla prostě skvělá. Scarlet taky rozhodně není k zahození a všem, komu se Cinder líbila se nejspíš zalíbí i Scarlet. Tvrdohlavá a bojovná francouzka, která se nezalekne ani Vlka.
Mojí celou recenzi najdete v záložce Recenze výše :)

19.08.2014 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Tyhle nenápadné šedé myšky jako je Hedra mě asi teď budou děsit. Nikdy nevíte, co se těm holkám honí hlavou. A ta bezmoc, jakou musela Allie cítit, když ji Hedra začala uctívat a měnit se v ní samotnou. No drsné to bylo. Nebylo to špatné čtení.

23.01.2014 3 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Takový spíš průměr mezi dystopiemi. Přesto okamžitě začínám číst druhý díl.
Kniha nepřináší nic nového, jen je to tentokrát vražedný virus s podivným průběhem onemocnění, který postupně sžírá populaci hlavně jednoho nejmenovaného ostrova. Milostná zápletka, statečná děcka, která se vrhají před lidi se zbraněmi, berou věci do vlastních rukou a myslí si, že spasí svět. Prostě klasika.
Co se mi hodně líbí je forma deníku a kraťoučké kapitoly, které vás doslova nutí číst dál a dál. Překlad se podle mého hodně povedl (hrozně se mi líbí jak Kae mluví o rodičích jako o taťkovi a mamce, přijde mi to mnohem uvěřitelnější, než otec, matka apod....jsou to její rodiče, má je hrozně ráda, je to taťka s mamkou. Je to detail, ale hřeje mě u srdce)
Ještě musím vyzdvihnout obálku. Ta je podle mě ve své jednoduchosti velice povedená!
Četlo se to pěkně, svižně, ale jak říkám, nic z čeho bych byla u vytržení ještě několik měsíců

14.01.2014 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Napsáno bezprostředně asi 10 minut po dočtení knížky. Názor může být lehce neobjektivní a obsahovat spoilery.
Wow. Zjistila jsem, že na to, jak moc miluju dystopie, mě žádná v poslední době nezaujala tím stylem, jako příběhy ze života. Naposledy Hvězdy nám nepřály jsem přečetla takřka jedním dechem. Než jsem tě poznala, jsem četla do čtvrt na čtyři do rána. Je to tak skvěle napsaný. Je to hrozně vtipný. Louisu si musíte oblíbit. Miluju sarkastické hrdinky. A s Willem jsou prostě úžasní. Na to jak to skončí jsem byla víceméně připravená. A jsem ráda, že spisovatelka odolala a neukončila to nějakým hrozným klišé. Ačkoli je kniha zcela očividně napsaná tak, aby vás emočně vysála, pro mě je to dobře. Mám hrozně ráda, když ve mně knížka vzbuzuje nějaké emoce. Ať už je to smutek, vztek, nebo radost. Je to pro mě známka dobrého příběhu. U Me before you jsem se smála. Hodně. A slzička mi ukápla u scény na pláži. Nevím, proč je život tak nespravedlivý.
A teď se seber Clarková a žij svůj život naplno.
Díky za tuhle knihu Jojo Moyes.

11.01.2014 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Proč jsem musela mít od té knihy tak vysoká očekávání? To mi totiž celkem zkazilo dojem z jinak celkem dobré knihy. Nečetlo se mi to nejhůř, Zombieho jsem si dokonce celkem oblíbila, ale....ALE...v podstatě mi přijde, že se v té knize nic nestalo. A to je pro mě vždycky špatně. Události v táboře Ráj mě celkem bavily, z Cassie se postupem času stal úplnej blázen a trochu mě štvala :D. Navíc ten konec? Já myslela, že je to samostatná kniha a ne kniha ze série. Takhle to přece skončit nemohlo...nebo mi něco uniklo?
No...Pátá vlna pro mě prostě nepřináší nic moc nového a převratného. Zdálo se mi to taky dost zmatený, že vlastně nebylo explicitně popsáno co která vlna provedla. Vždycky jen takové náznaky...no nevím. Moje review je asi dost zmatená, ale přesně takovéhle jsou moje pocity z té knihy. Jsem zmatená. 3 hvězdičky, víc dát nemůžu...bohužel

09.01.2014 3 z 5

Šifra Šifra Kathy Reichs

Jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek napíše knihu o jednom z mých nejoblíbenějších koníčků? No to mě podržte, to musí být sen!
Mám hrozně ráda tuhle řadu o Tory, neteři Temperance. A když ještě naši mladí geniální virálové hledají kešky? No to je jasné, že to musí být jízda. A taky byla. Na knihách K.Reichs se mi líbí, že se tam prostě pořád něco děje a že vše co je řečeno, je v nějakém bodě příběhu důležité. Má to spád a čte se zatraceně dobře. Postavy si nemůžete neoblíbit, záporné chvílemi nemůžete nelitovat. Až na neskutečnou natvrdlost Tory ve věcech řekněme sociální vnímavosti to bylo na jedničku, ale tohle mě fakt rozčilovalo, což ale samozřejmě není vůbec chyba příběhu, to je prostě jen jedna z věcí, které nemůžu vystát. Ale vlastně to dává smysl, vždyť je Tory neteř naší milé Tempe, no ne? :)
Rozhodně jsem knihu nečetla naposledy :)

Návnada Návnada Kent Messum

Když přečtu knížku za jediný den, je naprosto jasné, jak moc je skvělá (nebo tenká). V tomto případě sice platí obě tvrzení, ale Návnada mě prostě dostala. Hrozně se mi líbil styl, jakým to bylo napsáno. Nevím proč, a nevím jak jsem na to přišla, protože nejsem zrovna příznivec návykových látek (kromě kofeinu!!), ale přišlo mi, že styl přecházení mezi kapitolami a celé pojetí vyprávění tak nějak nádherně koresponduje s ústředním tématem příběhu- drogami a tripy. To jak často kapitoly končily a ty následující, začínaly stejnou větou ačkoli spolu linky příběhu ani nesouvisely. To považuju za mistrovský kousek, pokud to byl záměr a já si to jen blbě nevyložila, nebo úplně nevyfantazírovala.
Mám ráda takovéhle exkurze do lidské psychiky a přišlo mi, že tady jsou na tak krátký příběh psychologie postav zpracované luxusně.
Konec příběhu příliš nepřekvapil,ale musím říct, že poslední věta mi přišla...no...trochu mě to nakrklo, abych pravdu řekla :D Ale udělejte si obrázek sami :) Stojí za přečtení.

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Já prostě Andy Sachs miluju :) Nemůžu se při hodnocení bohužel oprostit od srovnání s filmem, viděným již několikrát dříve. Z nějakého důvodu je film Ďábel nosí Pradu můj oblíbený vánoční film, ačkoli v něm vánoce nehrají žádnou roli, tak jsem se rozhodla, že knížku si rozhodně nemůžu nechat ujít. Udělala jsem dobře. Četlo se to moc příjemně a ačkoli jsou tam nějaké nesrovnalosti s filmem, tak jí to rozhodně neubralo. Ale nechápu, co třeba scénáristy vede k tomu, že ve filmu Alexe pojmenují Nathan a udělají z něj kuchaře místo učitele...no to je fuk. Je to detail, tak proč to měnit? :D Byly tam i zásadnější změnym, ale nic co by mě vyloženě naštvalo, znechutilo a podobně...Hm...každopádně se mi knižní Miranda zdála skoro stejně děsivá, jako filmová, Miranda, knižní Emily zase o něco reálnější, než filmová. Sečteno podtrženo, jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, hodlám si sehnat i další díl, který nemá filmový protějšek, takže mě ještě má čím překvapit :)

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Tak tohle jsem opravdu nečekala.
Každopádně, jestli se to tak dá říct, tak jsem si čtení užila. Mám ráda, když jsou knížky vyprávěné z pohledu několika postav. Nevadilo mi ani, že se různě přeskakovalo z minulosti do přítomnosti. Asi nejvíc jsem si oblíbila postavu Briana. To je prostě takovej správnej taťka. Katein postoj k životu mi přišel taky moc fajn. Anna to občas trochu přeháněla, ale to je prostě daný tím, že je v podstatě ještě děcko a ocitla se tak trochu mezi mlýnskými kameny a neměla to nikdy lehké. Sára v těžké pozici matky...no neoblíbila jsem si ji, nemůžu říct, že s ní souhlasím, ale svým způsobem ji chápu a musím s ní soucítit v tom, jak se chovala. Celou dobu jsem se bála, že se snad nedozvím, jak je to s Campbellem a Soudcem. Jess a Julia příjemné doplňkové postavy.
Knížka se celkově četla fakt dobře a měla jsem náladu proložit dystopie a další žánry něčím ze života. A to tahle knížka splňovala dokonale. Téma bylo uchopeno podle mě moc dobře a autorka má můj obdiv. A ten konec...možná mě ukamenujete, ale myslím, že ten konec je takhle správný....

08.12.2013 4 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Tak tahle série nemá chybu. Postavy, které si zamilujete a které jsou uvěřitelné a neskutečně lidské. Líbí se mi, že i oni dělají chyby a že nejsou dokonalí. Vždyť jsou to děti. Mají být naivní a rozhodovat se nesprávně. Na druhou stranu se neženou do každého nebezpečí jen aby si něco dokázali a pak se dostali do průseru, ze kterýho je někdo musí vytahovat (no možná Jake).
Střídavé vyprávění Deana a Alexe je příjemné. Vždy když skončí jedna část, tak jste smutní, protože chcete vědět co bude dál, ale pak se ponoříte do druhé části příběhu a tak dál a tohle schéma vás prostě nutí číst dál a dál a dál, dokud nejste na konci, kde už všechno slušně "odsejpá" a vy bez dechu čekáte jak to všechno vlastně dopadne a podle mě je to zakončeno skvěle. Někdy člověk potřebuje takovéhle konce.
Pět hvězdiček, moc se mi to líbilo a určitě jsem to nečetla naposledy. Doporučuju. Jedna z těch lepších dystopií!!!

01.12.2013 5 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Tak to byla ovšem pořádná jízda. Postapokalyptická kniha přesně podle mého gusta. Na začátku jsem si říkala, že to stoprocentně bude něco mezi Pánem much a Mlhou od Kinga. Jistě, námět není úplně nový, ale zpracovaný je podle mého názoru geniálně. To že v obchoďáku zůstali děti bez autorit dává příběhu mnoho možností k rozvoji. Jak se asi zachová skupina různě starých dětí od předškoláků až po maturanty bez dozoru dospělých? Dokáží přežít a vyházet mezi sebou, když venku zavládlo hotové peklo?
Nevím jestli je to tím, že jsem se opět dostala do svého brutálně čtecího období, kdy dokážu číst každou volnou chvilku, ale knížka se mi četla neuvěřitelně dobře a přečetla jsem ji ani ne za den. Dokonce jsem se během čtení hrozně bála, že ji dočtu dřív než si stihnu sehnat další díl, ale ten už mi naštěstí leží na stole a já se do něj okamžitě pouštím, protože prostě musím vědět, jak to dopadne! (nebue z toho náhodu třeba trilogie, na jejíž třetí díl budu muset čekat aspoň půl roku, že ne? Postavy jsem si oblíbila vlastně všechny, ale řekla bych, že neuvětřitelně komický prvek nabízí Max se svým pestrým životem a hrozně lituju Nika a nechápu, proč ho proboha neposlouchají! :D
Jdu na další díl :) Pět hvězdiček s přehledem.

28.11.2013 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

A to je jako konec? :D A jak to mám vydržet než seženu Scarlet? :D
K Cinder jako k příběhu jsem původně neměla vůbec důvěru. Vzít pohádku a přepsat ji moderně? Udělat z Popelky kyborga? Co je to za hloupost? Není to už trošku moc "holčičí" čtení na mě? Ale pak jsem to vzala na milost, začala číst....a nemohla jsem se odtrhnout :). To že je od začátku jasná pointa příběhu, to je samozřejmé, když už známe klasickou Popelku....ale všechno to okolo. Všechny ty úpravy. No bomba :)
Už se těším na další díl :)
Moje oblíbená hláška: "Určitě jim budu vděčnější, až potkám muže, kterému bude připadat komplexní elektroinstalace sexy" :D :D
4 hvězdičky jsou podle mě tak akorát :) (ale ten cliffhanger!!! Marisso, proč mi to děláš :D)

27.11.2013 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

I když jsem se zezačátku nemohla začíst (což bylo ale hlavně z důvodu toho, že jsem chodila domů hrozně unavená a už jsem před spaním zvládla tak 5 stránek a pak usnula), tak se mi knížka strašně líbila už od prvních stránek. Námět je směsicí Hunger Games a Dlouhého pochodu od S.Kinga, takže pro mě naprosto ideální. Hrozně se mi líbila propracovaná psychologie všech postav. Hodně jsem si oblíbila samozřejmě Bakariho a Garetha. Trošku nechutnější mi přišla pouze jedna scéna (SPOILER!!!!! Mathias)...některé další byly jen tak průměrně děsivé.
V podstatě od začátku bylo tak nějak jasné, jak to dopadne, ale i přesto se zvrtlo spousta věcí a celý příběh jsem si "užila" (uvozovky proto, že to v kontextu s knihou zní poněkud úchylně), každopádně se mi to četlo moc prima :)
Knížka rozhodně stojí za přečtení a to, že jsem ji koupila jen za 49 v Levných knihách? Neuvěřitelné :) Moc fandím začínajícímu spisovateli a doufám, že bude ve skvělé práci pokračovat

25.11.2013 5 z 5