Melindaaaa Melindaaaa komentáře u knih

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Ok, poslední stránka to zachránila....ale jinak...nevím jak je to možné, ale vůbec jsem se do druhého dílu nedokázala pořádně začíst a užít si ho. Vlastně si ani nejsem jistá, že bych dokázala převyprávět co se tam stalo...prostě...nevím...nesoustředila jsem se. Nešlo to. Svým způsobem mě knížka trošku zkalamala...ale jsem zvědavá, jak to bude dál zatraceně! Ale asi si před dalším dílem dám pauzu, abych se trošku naladila.

11.11.2013 3 z 5

Zlodej blesku Zlodej blesku Rick Riordan

Vlastně se to nepodobá asi žádné z knížek, které jsem četla. O mytologii jsem se nikdy nezajímala a tady je podaná moc zábavnou formou. Člověk si ani neuvědomí, kolik se toho naučí. Jen je škoda, že jsem knížku (sérii) nemohla číst tak před 8 lety, to bych si ji nejspíš užila mnohem víc, ale přesto musím velice obdivovat autora, že vytvořil nový, podle mě úplně neokoukaný svět a skvělé hrdiny. Díky Ricku

06.11.2013 4 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Jedna z těch knížek, u kterých vám velká očekávání kazí výsledný dojem z celé knížky. Nechápejte mě špatně, mně se to líbilo, ale zdálo se mi, že knížka vlastně nepřináší nic moc nového. Stát, který chce nějakým způsobem ovládat své obyvatele. Vojáci bez duše a bez emocí.
No možná už jsem těch dystopií přečetla příliš mnoho za moc krátkou dobu a proto to vidím tak kriticky...
Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, přesto si ode mě 1. díl plánované trilogie nevyslouží víc, jak 3,5 hvězdičky

04.11.2013 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Tak tahle knížka je přesně podle mého gusta :) Sympatické a celkem propracované hlavní postavy, parádní námět...nenudila jsem se ani na chvilku. Věřím, že by mě Erebos taky bavil, ale taky věřím, že nejsem tak snadno zmanipulovatelná a snad bych nepodlehla všem těm podivnostem. Ale kdo ví, že? ;)
Navíc NESKUTEČNĚ miluju českou obálku (ne tu červenou, tu druhou)

29.10.2013 4 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

V téhle chvíli nevím, co bych měla dodat. Tuhle knížku jsem slupla jako jednohubku za nějaké čtyři hodiny. To jí rozhodně neubírá na kvalitě. Je to hlavně důkaz toho, jak silný obsahuje příběh a jak moc na vás zapůsobí. Musíme si s mnohem větší pokorou vážit toho co v životě máme a ani si neuvědomujeme, jak důležité to je. I já na to někdy zapomínám.
Tahle knížka je jedním slovem...no vlastně asi nevymyslím jedno slovo, které by ji dostatečně vystihovalo. Za konec jsem autorovi moc vděčná. Krásné, mistrovské.
"Svět není továrna na splněná přání". Bohužel

13.10.2013 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

S touhle sérií mám jeden velký problém. Nemůžu vystát hlavní postavu. Prostě mi tak strašně pije krev, že jsem si myslela, že to ani není možné. Prostě Clary je podle mě totální umanutej, posedlej sobec a jestli něco v knížkách nesnáším, tak je to to, když někdo neustále strašlivě "statečně" jedná na vlastní pěst a myslí si, že je šíleně neporazitelný, i když má 150 centimetrů a akorát ostatním neustále přidělává práci a musí ho všichni tahat z průšvihů. Grrrr....
Nicméně čtenářský zážitek je to pro mě velký, protože miluju, když ve mě kniha dokáže vyvolat nějaké emoce, i kdyby to byl vztek. JE to prostě známka toho, že je to dobře napsaná kniha. Další díly si určitě přečtu, ale teď si po prvních třech musím dát chvíli od Clary pauzu, jinak se zblázním ;)
Poznámky během čtení- mohou obsahovat drobné SPOILERY!!!!!
24% přečteno- Děkuji osobě A, že seřvala osobu B, neskutečně se mi ulevilo

Simon je moje oblíbená postava a skutečně nefandím dvojici Clary+ Jace, ale Clary si nezaslouží aby ji někdo uctíval a zbožňoval jako Simon. Takže doufám, že se Simon vzpamatuje . I když je těžké někoho přestat milovat, ale když někdo tak šlape po vašich citech, tak to jde ne? No, přeju mu Clary jako kámošku a nějakou normální holku (lovkyni stínů, vlkodlačici, kdo ví :D)

Ostrov Ostrov Robert Muchamore

Poslední díl nejdokonalejší série. S koncem série jako by se uzavřela i jedna kapitola mého života. Po Jamesovi se mi bude hrozně stýskat a určitě budu CHERUB číst ještě mockrát. Naštěstí Robert napsal i další knížky-sérii CHERUB II a Henderson's boys, které můžu přelouskat v angličtině (některé už jsem zvládla a jsou taky strašně super, doporučuju!).
CHERUB je pro všechny věkové kategorie, i moje mamka si ode mě knížky o mladých agentech půjčí. Jamese a jeho kamarády si prostě zamilujete.

Nováček Nováček Robert Muchamore

První díl z mé nejspíš nejoblíbenější a nejvícekrát čtené série všech dob (spolu s HP). James jako hlavní postava zaujme a kampus zní tak báječně, že by tam snad každý chtěl, i když to znamená stát se sirotkem. První díl vás přímo vybízí pořídit si celou sérii a přečíst ji jedním dechem, nebo minimálně jako jsem to dělala já, vždy když vyjde nový díl, mít dobrý důvod přečíst si znovu všechny předchozí. Po dočtení se vám po postavách začne tak strašně stýskat, že to snad ani není možné. James, Lauren, Kerry, Kyle, Bruce, Mac...miluju je všechny. Robert Muchamore stvořil nezapomenutelný svět dětských agentů, který chytne za srdce mladší i starší čtenáře. Můžu jen doporučit.