Melanka Melanka komentáře u knih

Milostná píseň Queenie Hennessyové Milostná píseň Queenie Hennessyové Rachel Joyce

Krásná kniha. Láska, vzpomínky, pocit viny a přicházející smrt, přesto příběh nepřinese do duše smutek, ale klid a smíření. Jsem obdivovatel všech pracovníků Cesty domů, která knihu vydala, dělají úžasnou a záslužnou práci.

20.02.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná kniha. Vše už bylo řečeno v předchozích komentářích a nemohu než souhlasit. Příběh ve mně bude ještě dlouho doznívat.

14.02.2021 5 z 5

Štěstí napodruhé Štěstí napodruhé Jiří Stránský

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl, na vyprávění "němého filmu". Pak jsem jeho kouzlu propadla. Nejkrásnější byl Prosinec. Knížka úplně jiná než první Štěstí, velmi osobní a poetická. Posílám vzpomenutí panu Stránskému tam nahoru.

29.01.2021 4 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Nevím, jestli už nejsem přesycena, ale tentokrát jsem tak nadšená nebyla. Měla jsem pocit, že se toho moc opakuje, všechny ty šunky v krustičce, kávy s mlékem a croissanty, Ruth s husou a posezení v bistru. Kniha neurazila, nicméně okouzlení vesnicí Three Pines pominulo.

21.01.2021 3 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Kniha inspirativní, plná emocí a zážitků z cesty. Putuji s batohem na zádech ráda a tenhle trek jsem si s autorkou a s chutí prožila.

13.01.2021 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Skvěle napsané, nijak srdceryvné, ale přesto dojemné, někdy i úsměvné čtení. Myslím, že až půjdu nakupovat do Billy, na knížku si vždy vzpomenu :-).

01.01.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Skvěle napsaná a velmi čtivá kniha. Prostředí malé nemocnice bavilo, uvěřitelné dialogy a vnitřní pochody hlavního hrdiny také. Nemohla jsem nevzpomenout na Formánka a jeho "smutné muže".

01.01.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Slušná oddechovka, asi ale brzy zapomenu, o čem jsem četla.

27.12.2020 3 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Už jsem četla lepší knížky od pana Hájíčka, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla.

20.12.2020 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Dobrá detektivka. Pěkně se četla, nebyly tam žádné schválnosti, taková odpočinková četba.

06.12.2020 3 z 5

Pražská sonáta Pražská sonáta Bradford Morrow

Bohužel byla kniha strašně dlouhá a rozvleklá. Slibný příběh, dobrá zápletka, ale zbytečně moc stran a naivních popisů. Škoda, potenciál to mělo.

29.11.2020 2 z 5

Přeběhlík Přeběhlík Siegfried Lenz

Zvláštní kniha. Chvílemi chladná a neosobní, jindy zase plná citu a prožitku. Nejvíc mě asi zaujal protiklad lyrického popisu přírody a brutálních hrůz války. Rozhodně knížka stála za přečtení, neotřelý pohled na válku.

06.11.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Už úvodní scéna knihy o putování žen pro sůl mě dostala. Po celou dobu čtení téhle knihy mi stále přicházelo na mysl, jak se tenkrát žilo (či spíše živořilo) v kraji havířů a jak se dnes žije nám. Jestlipak my nejsme rozmazlení a zpovykaní?
Klobouk dolů před autorkou a její prací. Skvěle zasazené příběhy do historických reálií.

28.10.2020 5 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Kdysi jsem už četla, takže jsem znala pointu příběhu. Už jsem z knížky nebyla tak nadšená, jako tenkrát na gymplu. Nicméně je to klasika. Asi se podívám na film.

22.10.2020 3 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Zvláštní kniha. Trochu seversky studená, ale zároveň dojemná a milá. Četla se moc hezky.

19.10.2020 4 z 5

Já, Vincent Já, Vincent Jiří Žák

Nádherný román o mém nejoblíbenějším malíři. Při čtení jsem měla pocit, že jsem s Vincentem, že já jsem Vincent. Smekám před autorem, který se do malíře doslova převtělil.

17.10.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Přitažené za vlasy, ale taky milé, dojemné a místy vtipné čtení.

08.10.2020 4 z 5

Tvýma očima Tvýma očima Peter Høeg

Moc mě kniha neoslovila. Trocha sci-fi, trocha psychologie, některé momenty působivé, ale jako celek to nebylo pro mě.

06.09.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno za dvě hodiny, po které jsem měla pocit nespravedlnosti a zmaru. Od příběhu se nedalo odejít a ten konec! Uf...

27.08.2020 5 z 5

Štěstí (10 povídek) Štěstí (10 povídek) Jiří Stránský

Nádherná kniha povídek od skvělého člověka. Souhlasím se všemi, kteří zde píší, že se na obludnosti komunistického režimu nesmí zapomenout.

27.08.2020 5 z 5