megi megi komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Je to ta kniha, kterou je nebezpečné číst o zkouškovém, protože dorazí syndrom "ještě jednu kapitolu".
Krásné čtení, vtipný autorův sloh.
Přesouvám do kategorie: chci číst ještě jednou!

07.01.2016 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Dlouho se mi nestalo, že by mě kniha bavila od první stránky až do konce. Určitě to dám na svůj seznam "přečíst několikrát za život"

28.10.2012 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Nadherná kniha!!!...čtivě napsaná a jsou tam opravdu krásné myšlenky...Líbí se mi tam netradiční zobrazení Boha a hlavně Ducha svatého. Začla sem se na víru a Boží trojici dívat zase trochu jinak :-)...opravdu výborné!

22.01.2011 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

S Harrym se vyrůstala takže je možná fajn že to začíná jako opravdová pohádka a končí to jako operfektně promyšlené fantasy. Plánuju celou serii znova :-)

30.11.-0001

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Moc příjemná kniha, která se výborně čtě.
Zaujalo mě prostředí parfémů, má to takový až mystický nádech.
Tak nějak jsem potom měla pocit, že být ženou je vlastně krásné =)

30.03.2017 4 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Tak tuhle knihu miluju uplně nejvíc ze všech. četla jsem ji aspoň 5x a hodlám se k ní vracet. Je nádherně napsaná a ukazuje Napoleonské doby jinýma očima. Opravdu moje láska mezi knihami :-)

30.11.-0001 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

"Dokonce i názvy čtyř ministerstev, která nám vládnou, předvádějí, s jakou drzostí se úmyslně překrucují fakta. Ministerstvo míru se zabývá válkou, Ministerstvo lásky mučením a Ministerstvo hojnosti šířením hladu. "

Musela jsem se usmát nad absurdností slovních spojení jako je "sklepení Ministerstva lásky". Ale zároveň mě zamrazilo. Opravdu perfektně napsané.

19.08.2013 5 z 5

Z Mitfordu do staré vlasti Z Mitfordu do staré vlasti Jan Karon

Tyto knihy o Mitfordu doma přímo hltáme. Jsou napsané velmi čtivě a zajímavě. Některé díly jsem četla víckrát...Vřele celou sérii doporučuji (minimálně jako čtivo na dovolenou :-))

18.12.2011 5 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Přidávám se k převažujícím komentářům. Kniha mě zklamala, čekala jsem mnohem víc i co se týče provedení. Slovo "nedotažené" na to sedí.
A taky jsem zjistila, že jsem větší cynik než jsem si myslela... prostě mi většina přišla jako kecy =D
Básně jsem prakticky ani nedočetla. Myslím, že kniha hodně těží ze zmínky ve filmu.
Jsem ráda, že jsem si ji jen půjčila.

05.05.2017 1 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

U této knihy jsem měla podobný pocit jako u 1984. Drsnější téma, i přesto se to četlo se zatajeným dechem.

30.03.2017 4 z 5

Moc díky autorovi za tuto knihu!
Četla jsem i tu předešlou do cestě do Jeruzaléma, tahle se mi zdá nějak dospělejší. Přiblížení krajiny, mentality lidí. Basničky bych pomalu přirovnala k těm od Plíhala. =D
Naprosto mě nadchla i celková úprava knihy!
No a část o Kokoříně a naší zemi? DÍKY!!!
Naprosto doporučuji!

30.03.2017 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Lehké a odpočinkové čtení.Líbí se mi humor s kterým to všechno vykládá.Vhodná knížka na dovolenou nebo jinou příležitost.Celkově se mi líbila :-)

22.11.2010 4 z 5

Život je sacra zajímavej Život je sacra zajímavej Marek Vácha

Jako ve všech jeho knihách si tam najdu věci co mě oslovily, ale oblíbená kniha z jeho výběru to asi nebude.
Oceňuji ale otevřenost pana Satoria, upřímnost s kterou neváhal říct, že i v klášteře to skřípe.

25.03.2014 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Na začátku jsem byla lehce otrávená. Vypadalo to, že to bude absolutně předvídatelný, nic moc román....Ale pak se něco stalo...Stalo se něco, že mě to nutilo číst do dvou do rána, i když jsem věděla, že v práci asi umřu. Četla jsem chvíli i ráno a pak hned jak jsem přišla domů, knihu jsme dorazila. Asi první, co jsem přečetla dřív jak za 24 hodin.
Kniha mě nenadchla co se týče autorčina vyjadřování, pořád máte pocit, že je to trošku "červená knihovna". Ale stejně jsem konec obrečela. Stejně vás na tom něco absolutně chytne.

13.02.2014 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Co k tomu říct. Tohle musíte milovat, nebo nesnášet, není nic mezi tím =) A kdo to miluje, nenajde na tom absolutně nic špatně, ale prožívá to, a velice ochotně se do Středozemě skrz stránky vrátí rád několikrát za život. Já jsem ten případ.

25.12.2013 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tak tohle byla pro mě nevýslovná nuda!...Byla jsem na to celkem natěšená, ale zklamalo mě to.Nevím co mi tam chybělo, ale modlila jsem se , aby to skončilo (ještěže je to tak krátký!)...pro mě opravdu nic moc..

26.01.2011 1 z 5

V Mitfordu je nejlíp V Mitfordu je nejlíp Jan Karon

Knihy o Mitfordu doma milujeme, některé díly jsem četla vícekrát. Bohužel musím říct, že tento mě jaksi nudil. I když je to samozřejmě opět velmi milé, pohodové čtení, pro mě je tam to "ale"...Chyběla mi tam nějaká zásadnější dějová zápletka. Pohled na celou serii to ale ve výsledku nezkazilo a budu se k ní pořád ráda vracet.

24.05.2016 3 z 5

Já nějak nevím...možná je to tím, že jsem knihu četla hodně kouskovaně, ale ke konci jsem se do čtení musela nutit.
Ve výsledků je to celkem vtipně napsané, obdivuji autora, jak mu to všechno do sebe zapadá. Uhlídat si takovou dějovou linku asi není nic jednoduchého. I přes to se skalní fanoušek ze mě nestal.

25.12.2015 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Moje první setkání s Kingem. A už chápu, proč ho spousta lidí považuje za Pana Spisovatele. Je to ten typ knihy, která ve vás něco nechá a špatně se s ní loučíte.
King nezklamal a můžu jen doporučit.

Také mě moc dostal doslov, kdy mě překvapilo, jak se na knihu připravoval, zjišťoval informace, četl jiné knihy, navštívil místa o kterých píše.
Asi je to u spisovatelů normální, ale i tak mě to mile překvapilo =)

11.09.2015 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nepodařilo se mi na tu knihu udělat nějaký ucelený názor. Možná jsem čekala od tématu trošku víc. Možná je to tím, že jsem jako první od této autorky četla Vyhnání Gerty Schnirch a to mě nějak víc zasáhlo.
Ale ve výsledku jsem asi spokojená. Autorka mě dokáže udržet v takovém tom napětí, že nevím jak to dopadne.
Ale ano, ve výsledku je to dobrá kniha se zajímavým tématem (líbí se mi i grafická úprava přebalu). Takže mohu knihu doporučit.
A těším se na další dílo této autorky.

28.09.2013 4 z 5