mayinka mayinka komentáře u knih

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Ta pani co to pise, musi mit predstavivost. Snad jen tu predstavivost. Od pulku knihy jsem se nemohla zbavit pocitu, ze podobny namet jsem jiz cetla. Ale na dilo si nevzpomenu.

15.01.2017

Když h(pt)áčka lapají Když h(pt)áčka lapají Václava Molcarová

Po dlouhe dobe ceska literatura, kterou jsem mohla ocenit :) oddechovka, nenarocne dilko na dovolenou.

13.01.2017 3 z 5

Večeře v ráji Večeře v ráji Ben Bennett

Pujcila jsem si v knihovně obed v parizi a veceri v raji. Obe maji milostny pribeh a vlozene recepty. Tato mi prisla jako lepsi o stupinek ale stejne. Obsah predvidatelny. A to nadpřirozeno.... ;)

12.01.2017

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Nejak ve me nezanechává zadnou stopu.

12.01.2017

Veterinář z Mitfordu se žení Veterinář z Mitfordu se žení Jan Karon

Knizka na 25.12. Precteno za den a jsem rada, ze ji mame doma. Urcite se k ni vratim. Myslim si, ze ten predposledni dil (V Mitfordu je nejlíp) byl slabsi a tento uz se zase splha o trochu vys.

31.12.2016 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Precteni mi trvalo hodinku a pul :) o dnesni silvestrovske noci :) takze konec tretiho dilu a cekame na dil ctvrty.

31.12.2016 3 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Percy se mi zamlouvam více. Ale určitě fajn čtení.

03.11.2016

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Kniha je lepsejsi nez film. Ale obrecela jsem film i knihu.

26.10.2016 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Chvilicku mi trvalo, nez jsem se ke knize odhodlala, protoze v Babicce me Britt- Marie prudila. Tady byla bajecna.

26.10.2016 4 z 5

V srdci je spousta místa V srdci je spousta místa Franziska Stalmann

Knihu jsem precetla za dve hodiny ve vlaku. Matyas me take vzdy chvilku drazdil, alla se relativne ke vsemu stavela celem.

26.10.2016

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Elizabeth Maxwell (p)

A ja to nepochopila, to bud hlavni hrdinka prebrala xanaxu nebo nekde neco popila. J

25.08.2016

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Kolikpak te hlavni hrdince asi bylo.... priznam se, ze jsem si ji postavila do veku pomalu ctyricet a sportovec mi pripadal tak do petadvaceti.
Precteno, ale...... cist to znovu nebudu... pripadala jsem si jako pri cteni Harlekínky.
Jo a jeste:
Grilované nektarinky s ovčím sýrem
4 nektarinky – zralé, ale pevné
8 plátků prosciutta
100 g ovčího sýra
Sůl
Pepř
olivový olej
Nektarinky omyjeme, rozpůlíme a zbavíme pecky. Pokud je prohlubeň po pecce malá, můžeme ještě kousek dužiny vydlabat. Lehce osolíme, opepříme, zakápneme olejem a vložíme na gril. Grilujeme minutu z každé strany a sundáme. Díru po pecce naplníme na kousky nakrájeným kozím sýrem

tak ovci nebo kozi? :)

20.05.2016 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Před deseti minutami jsem knihu docetla. Je drsna. Premyslim, zda bych si ji koupila (mam ji z knihovny) a chtěla bych ji mit doma a třeba se k ni jednou vratila (rada se po case vracim ke stejnym kniham).... Realna predstava, ze ziji taci lide - matky - dcery - mam husi kuzi....takze nechtela.

22.04.2016

Ztracený ostrov Ztracený ostrov Lincoln Child

Si stejne myslim, ze on nemocny neni a je to byla bouda. A co bude, az to zjisti? :)

Království kostí Království kostí Stephen Gallagher

Kdyz jsem sla psat hodnoceni, tak jsem si uvedomila, ze vlastne nevim, jak ta kniha dopadla. A to jsem ji precetla a mela z ni i spatny sny.... takze co z toho plyne? Ze jsem ji cetla ale poradne neprecetla.

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Emmeline je prvni dil fantazy serie, ziskala chlapce, prsten a zivotni cestu :) tak uvidime, jak se to rozbehne v pristim dile.

Svatba v Mitfordu Svatba v Mitfordu Jan Karon

A celou tuhle serii ctu kazdy rok, vzdy kdyz jsem unavena nebo pochmurnost dosahuje vyssich hodnot. A prave ted jsem zase u sesteho dilu :))

25.02.2016 5 z 5

Kámen a flétna a to ještě není všechno. Kniha první, Giza a její vlci Kámen a flétna a to ještě není všechno. Kniha první, Giza a její vlci Hans Bemmann

Potkala jsem tuhle knihu v knihovne, kdyz ji prestavovali po havarii vody. Zacala jsem cist prvni stranku, zaklapla ji a vyndala vsechny tri dily z regalu. Kazdy den si ji ctu pred spanim. Nechvatam na pribeh, necham ho plynout a premyslim u nej. Hrejive, poeticke cteni. Doporucuji tomu, kdo chce pohladit po dusi.

14.11.2015

Pravidla péče o dřevěné podlahy Pravidla péče o dřevěné podlahy Will Wiles

Cteno a ztraceno. Nemela jsem z toho pozitek, unikal mi smysl cele knihy. Ale jak psalakanitsuj divadlo by tomu mohlo hodne pomoci.

30.10.2015

Láska v podsvětí Láska v podsvětí Meg Cabot