Svatba v Mitfordu

Svatba v Mitfordu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22499/svatba-v-mitfordu-22499.jpg 4 30 7

Mitford série

Epizoda z románové ságy o obyvatelích idylického amerického městečka v Severní Karolíně se vrací k událostem kolem sňatku jejího hlavního hrdiny otce Tima. Autorka úsměvně popisuje slavný okamžik, kdy se otec Tim rozhodl požádat o ruku svou sousedku, výtvarnici a autorku dětských knížek Cynthii Coppersmithovou, průběh jejich poněkud výstřední svatby i nekonvenční svatební cestu. S laskavou sympatií popisuje autorka nejen pocity a činy novomanželů, ale i reakce překvapených farníků, kteří chtějí milovanému pastýři připravit důstojné oslavy tohoto závažného životního kroku.... celý text

Literatura světová , Humor , Romány

Vydáno: , Vyšehrad

A common life , 2001

pepa4081
26.04.2022 4 z 5

Tahle útlá knížka se vrací k svatbě otce Tima a Cynthie, ke které došlo o několik dílů dříve. Je to velmi milé zavzpomínání na tuto skvělou událost. Má oblíbená série. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Jonna
04.07.2020 3 z 5

Asi nejslabší kniha celé série, asi i proto, že byla psaná zpětně.

iška
26.01.2020 3 z 5

Úsměvný příběh. V celé sérii o Mitfordu rozhodně není nejlepším, ale je to epizoda, která sem patří.

pepa4081
04.11.2018 4 z 5

Pro člověka, jako jsem já, který věří, ale církvi nedůvěřuje, je tady toho modlení zase až dost. Někdy mi to připadá jako křesťanská agitace. Já mám se svou manželkou krásný vztah a nikdy jsme se spolu nemodlili.
Jinak je to ale opět velice milá a uklidňující knížka, ke které se někdy rád vrátím.
Moc se mi líbí myšlenka, že není tak důležité, jestli je bůh tam nahoře, ale jestli je tady dole s námi. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

25.02.2016 5 z 5

A celou tuhle serii ctu kazdy rok, vzdy kdyz jsem unavena nebo pochmurnost dosahuje vyssich hodnot. A prave ted jsem zase u sesteho dilu :))

02.01.2014 5 z 5

Uplne moc me nebavila, snad proto, ze to byla vsuvka mezi dily - popis deje, co byl preskocen v knize predesle. Ale mam to za sebou a otec Tim je stale pasak :)

31.12.2013 5 z 5

...." dej jim moudrost a oddanost dospolecneho zivota, aby se mohli navzajem posilovat, kdykoliv to bude potreba......"