Mayaotzin Mayaotzin komentáře u knih

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Jean umí :-) Kolikrát si člověk říkal "Ahá, už to mám!"
Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla sympatizovat s gestapákem, noo, tady se to opravdu děje.

Určitě se musím co nejdříve vrhnout na Purpurové řeky.

15.11.2022 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Třetí a zatím nejlepší "enzovka". Ale teda ten Bright byl snad všude, byl to skoro superhrdina :-D

27.10.2022 5 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Zpracování audioknihy opravdu vynikající. Kniha jako taková není úplně můj šálek čaje.

26.10.2022 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Audio: Moje první audiokniha a musím říct, že je to velmi náročné na soustředění, ačkoli v podání Hynka Čermáka fakt pecka.

Kniha: Bylo to i mé seznámení s J. N. a musím říct, že to bylo dobrý :-) určitě budu v sérii pokračovat. Harry je sympaťák :-)

25.10.2022 3 z 5

Kynuté Kynuté Josef Maršálek

Nádherná kuchařka, skoro bych řekla "bible kynutého pečení"

24.10.2022 5 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Asi jsem čekala něco jiného. V podstatě bych to ani nenazvala příběhy, jen takový nějaký velmi krátký popis, který skončí dřív, než vůbec nějaký příběh začne.

18.10.2022 2 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Velmi příjemné čtení, všechny postavy sympatické a dobře vykreslené. Ačkoli v knize nenajdete nic nového, co tady již 100x předtím nebylo, určitě sáhnu i po dalším dílu.

Kdo vymyslel ten nápad, napsat na obálku tu větu a tím víceméně profláknout konec?

18.10.2022 4 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Proboha, co je tohle za lidi? Už od první stránky nemůžu tu matku vystát, ty rádoby cool komentáře syna jsou taky dost na ránu. Poprvé se mi stalo, že nebudu schopna knížku dočíst. banda tragických existencí a spousta neuvěřitelných historek. Je to hooodně přikrášlené, aby to dodalo na zajímavosti.

Za mě tohle fakt ne...

@Jiri5841 naprostý souhlas.

06.10.2022 odpad!

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Tohle bylo tak skvělé čtení! Díl od dílu je to lepší a lepší. Nevzpomínám, kdy mě naposled kniha takhle vtáhla. A těch opravdu nečekaných zvratů. Andreas je opravdu pan Spisovatel.

to roční čekání na čtvrtý díl bude nekonečné :-(( a to už jich vyšlo 6

05.10.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tohle byl zatím nejlepší díl. Musím přiznat, že tam byly pasáže u kterých jsem měla tep snad 150. A to se mi teda obvykle nestává.

Smekám Chrisi! Smekám Roberte!

30.09.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Asi jsem četla jinou knížku než ostatní, jinak si to hodnocení nedovedu vysvětlit. Taky mi naprosto uniká ta recenze od Pauly Hawkins z přebalu. Já jsem se nudila, rychlý spád? Ani náhodou, v podstatě 300 stran pořád dokola, napětí žádné, rafinovanost ani se zavřenýma očima. A bohužel i těžce předvídatelný závěr.

Jsem velmi zklamaná, četla jsem od autorky už mnohem lepší knihy, byť mají překvapivě horší hodnocení než tato.

22.09.2022 2 z 5

Loudavé vaření: Recepty pro pomalý hrnec Loudavé vaření: Recepty pro pomalý hrnec Barbora Charvátová

Pro člověka, který neví jak s pomalým hrncem, je to fajn základ.

21.09.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Na tuhle knížku jsem se těšila, to téma mělo takovej potenciál, ale bohužel naprosto nevyužitý.

90% knížky se snaží jen šokovat a v podstatě popisuje jatka a zpracování masa, je jedno, zda si tam představíte krávu nebo člověka, je to prostě pobuřující a strašné.

Dějová linka je hodně plochá, dala by se shrnout dvěmi větami. Marcos to s náma pěkně hraje.

14.09.2022 2 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Tak tohle byla propečená lahůdka. O třídu lepší, než první díl a to je co říct. O to víc se těším na Vražedné pohádky.

Bravo pane Gruber!

11.09.2022 5 z 5

Temná svatá noc Temná svatá noc Michael Connelly

Renée & Harry, může být lepší dvojka? V žádném případě. Renée je jako mladší Boschova verze. Tohle byla prostě zase paráda! Těším se na další díl.

02.09.2022 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

4,5

O maličko slabší, než první díl, ale stále skvělé čtení na velmi zajímavé téma. Určitě se budu těšit na další díl :-) Snad mladej nepůjde v tátovo stopách?

21.08.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tohle bylo fakt blbé. Příšerně překombinované, opravdu přitažené za vlasy, Škoda, že to nezůstalo u Dany.

13.08.2022 2 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Robert je prostě třída. Pořád na stejné vlně, Carter prostě umí. Jedeme dál, starý příteli.

07.08.2022 5 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Tohle bylo ujeté. Celý příběh byl padlý na hlavu. Sympatie se tam nedají vytvořit asi k nikomu vyjma paní, která se o ně postarala. CeeCee se chovala celou knihu jak blázen. Tohle se fakt nepovedlo, hodně se to táhlo a byla to fakt nuda.

02.08.2022 2 z 5

Sexkomiks 2: Intimní historie Afriky a Orientu Sexkomiks 2: Intimní historie Afriky a Orientu Philippe Brenot

Přijde mi to slabší, než první díl, ale líbilo se mi to. ty ilustrace jsou super a ta vazba... to je nádhera.

16.07.2022 5 z 5