May May komentáře u knih

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Nedá mi to a musím splnit přání autorky a napsat pár slov, větu .. jako komentář :-) První díl jsem četla jedním dechem ... Druhý díl poněkud pomaleji s obavou, o čem může být, zda to nebude jen natažená romance a můj přihlouplý, rozněžnělý a šťastný úsměv, který mi zůstal po prvním dílu, mi pokračování z tváře nesmázne ... Nestalo se!!! Oba díly jsou prostě pohádkové, ale mě osobně si získaly tím, že Popelka tentokrát není typ 90-60-90, dokonalá v chování, vzhledu, inteligenci a čemkoli dalším co Vás může napadnout ....
Pro mě laskavá, něžná, pohádková a báječně napsaná kniha :-)

25.08.2018 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Plně souhlasím se svým oblíbeným "komentátorem" - trudoš :-) První polovina velmi zajímavá a plná překvapení a zvratů, druhá se trošku táhne a dá se tušit konec .... Jen za sebe doplním, že mně jako asi vždy, když fantasy knihu píše muž dělalo, problém množství technických údajů a popisů ... ano patří to ke knize, ale tolik a ..... nepatřím k příliš technickým osobám a mám problém pochopit co si asi mám představit :-( Celkově ale příjemné čtení a další dva díly přečtu také.

19.03.2017 4 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Při čtení jsem přemýšlela kolik filmových zpracování jsem viděla ..... Ovlivněna vším co jsem od příběhu Frankensteina čekala, díky četným filmovým ztvárněním jsem "skutečným" příběhem Netvora a jeho stvořitele byla příjemně překvapena, protože je to příběh pro mě zcela nový a nečekaný ...... Rozhodně stojí za čas u jejich příběhu ztrávený :-)

11.06.2016 4 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Ač se mi to zdálo nemožné, tak lepší než první díl a ten pro mě byl za 5☆. James i Bob jsou úžasní!

14.05.2016 5 z 5

Měl jsem psa a kočku Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Moc hezká kniha pro milovníky psů, o kočkách se toho v ní člověk moc nedočte .... zavádějící název. I jako milovnice koček jsem si knížku přečetla velmi ráda a líbila se mi, ale jedna věc mi na ni velmi vadí a to, že se v ní Čapek zmiňuje, že nechal topit štěňata :-( a to mi opravdu vadí.

29.06.2012 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Nádherný příběh, knihu jsem napoprvé dočetla a okamžitě začala číst od první strany znovu a pomaleji :-)

21.04.2011 5 z 5

Světla nad Prahou Světla nad Prahou Nicole Jarvis

Pokud bych hodnotila jen knihu, jako příběh, román, fantasy, ... váhala bych asi mezi třemi a čtyřmi hvězdami a sama nyní neumím říct, kam bych se přiklonila ... Ale to, že si američanka dala takovou práci a zjistila si toho tolik o naší pidi zemičce a zvolila si ji jako místo děje svého příběhu, mě naprosto nadchlo. Nevím, zda má v naší historii nějaké chyby a nehodlám to zjišťovat, historii naší země znám asi jako každý ze školy a trochu z knih, ale autorka si ji skutečně nastudovala a Prahu také a díky tomu upozorňuje na jednotlivé historické události a významné stavby a místa v Praze .... Navíc ... nevím to samozřejmě, ale mají američani vodníky a bludičky... :)? A ano i příběh samotný se mi líbil, nápadem i stylem jak je napsán. Pro někoho možná trošku ... rozvlekle, ale to mi u dobrých knih nikdy nevadilo :)

04.02.2023 5 z 5

Meduška Meduška Elena Čepčeková

Moje slovenština je dosti zrezivělá, takže knihu čtu pomalu .... nepřiměřeně pomalu, vzhledem k tomu, že se jedná o pohádku :) Pohádka je krásná, něžná a poučná, ale já si knihu upřímně řečeno koupila kvůli ilustracím ... a ty jsou naprosto dokonalé.

28.11.2022

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Nejsem sportovec a nikdy jsem nebyla, takže kniha není úplně můj šálek kávy.... Obdivuji sportovce a jejich odhodlání, vůli a nadšení, ale nedokážu se do něj vcítit a plně si tak knihu užít. Původně jsem chtěla dát tři hvězdy, ale za překvapení, které mi "připravil Ivan" v druhé polovině knihy dávám o hvězdu víc .... Víc neřeknu, byla by strašná škoda to "vykecat" :)

20.05.2022 4 z 5

Pac & Pussy Pac & Pussy Albrecht Smuten

Setkala jsem se s PAC a PUSSY až "zde", tedy v knize a hned si je zamilovala :) A rozhodně trpím toxoplazmózou, protože věřím, že dvě mňoukající kočky skutečně vedou smysluplný rozhovor (mám doma tři mňoukající důkazy :-).

18.07.2019 5 z 5

Kráska a zvíře: Zakletá v knize Kráska a zvíře: Zakletá v knize Jennifer Donnelly

Od .... od kdy si pamatuji miluji bezmezně příběh Krásky a zvířete a nenechám si ho ujít v žádné podobě :-) U této knihy jsem váhala, ale samozřejmě, jak jinak podlehla jejímu zaklínání :-)
No řekněte sami, nemluví nám všem knihomolům kniha přímo z duše?
Citát z knihy (str. 65)
Belle zaváhala. " Co je tohle za místo?" zeptala se.
"Trocha magie, jako všechny dobré knihy," odpověděl jí muž. "Únik. Místo, kde můžete odložit svá trápení a obavy," usmál se. "Alespoň na jednu či dvě kapitoly," dodal a znovu Belle nabídl rámě."

14.02.2018 4 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Kdyby mi bylo šestnáct ..., ale už dávno není :-), zřejmě bych knihu skutečně ocenila a užívala si každé písmenko. Na mě v mém věku, příliš sladké, příliš šroubované, příliš předvídatelné a postavy tak nějak málo uvěřitelné ... Ale postup dle bodů jak se zbavit toho "pravého" stojí za přečtení :-) Je mi líto, za mě tři hvězdy ...

04.01.2018 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Pro mě, je tu na ohodnocení této knihy málo hvězdiček! !!

28.11.2015 5 z 5

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Skutečně ďábelské a za sebe doporučuji číst pouze na vlastní nebezpečí :) Skvělá kniha, jako všechny co jsem doposud od D.W. četla. Jako malé mi místo kývajícího se mléčňáku vytrhla zubařka s popelníky na nose pevně držící zub a ještě mě seřvala ...., takže pokud jste na tom podobně .... ODVAHU, falešné zuby jsou připravené v knize :)! Já se u knihy báječně bavila ... a v knihovně už je připraven Malý miliardář ....

19.12.2022

Bestie z Buckinghamského paláce Bestie z Buckinghamského paláce David Walliams

Moje již třetí přečtená autorova kniha. Netřeba zdůrazňovat, že jsem naprosto mimo věkovou kategorii, které jsou knihy určeny, ale omlouvám to tím, že je bude číst i moje desetiletá skoroneteř. I přes svůj nepřiměřený věk zbožňuju knihy D.W, jsou vtipné, nádherně ilustrované, jemně a nenásilně poučné a svým fantasy způsobem i realistické. Příběhy nesou nikdy jednoznačně pohádkové, kde dobro vyhraje a zlo je beze ztrát poraženo ... Rozhodně to nebyla poslední kniha od D.W., kterou jsem četla :)

31.03.2022 5 z 5

Kočka, kam se podíváš Kočka, kam se podíváš Radmila Tomšů

Opět se skvěle bavím a směju nahlas :) Hláška typu - "Vždyť sama holka říkala, že je všecko naučím, ne? Tak ať se koukaj učit. Hele, jestli chtěly někoho učit ony, měly si koupit psa." - je pro nás, kdo žijí s kočkami životním moudrem s nímž je lepší se smířit raději dříve než později :)

A u popisu, proč dvounohý nezbyly žádný prášky, který by dala Tobiáškovi, mi tekly slzy smíchu ... (i proto že podobné scény jsem zažila na vlastní kůži, včetně červenání se před paní doktokou)
"Víte, jak jsme mu je dávali včera..." z dvounohý to leze jak z chlupaté deky, "první prášek skončil ve dřezu, nestihla jsem ho chytit. Druhý mi prskl do čaje. Třetí jsem sice z květináče vytáhla včas, ale když jsem ho oplachovala, tak se mi rozpustil..."
Bílá jen nevěřícně zírá.
"Potom jsem ho lumpa jednoho, dlouho vymotávali ze záclon a čtvrtý prášek při tom manžel rozšlápl. Pátý ... paní doktorko, že lidem neškodí .. já jsme se nějak víc naklonila a on ho zrovna vyprskl, pitomec, a rovnou mně do pusy. A já, jak jsem se lekla .... Dvounohá jen mávne rukou a pokračuje: "Šestý jsme už ani nenašli a sedmý jsme zametli spolu se střepama skleničky."
Nakonec se ale dvounohá na zkoprnělou veterinářku vítězoslavně usměje.
"Pak nás konečně napadlo zabalit poslední do šunky! Jenže ..." rychle schlípne, "tím pádem už na dnešek nemáme žádný .... "

Domů odjíždíme s novou várkou tablet.
Bude další kolo, jupí!

Autorce by rád vyřídil vzkaz i náš kocour Edward ... Svoje dvounohý, jsem si vychoval celkem obstojně ... On klidně bude spát na zemi (185 cm a cca 100 kg), jen abych já 4kg měl v posteli dost místa. Ale dvounohou nemůžu naučit, že před spaním se nemá čvachtat v té odporné vodě, která je dobrá jen na pití, ale pořádně se umejt. Večer co večer jí ty její zapatlaný ruce a obličej poctivě meju a vysvětluju jí to a nic ... Nemoh by mi Tobiášek, Rozárka, Čeněk nebo někdo poradit jak si jí to konečně naučit? :)

24.03.2022 5 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Knihu čtu kvůli letošní výzvě (2022), protože pan Vondruška je o dvaadvacet let starší než já .... Když jsem hledala knihu, kterou bych z toho skutečně obdivuhodného množství knih vydaných autorem chtěla číst, sáhla jsem po "brněnské", jelikož v blízkosti Brna celý život žiji. Mně osobně udělala v knize největší radost zmínka o mé rodné vsi (nyní již městě) a jeho nádherném historickém kláštěru Benediktýnů. A je milé jednou číst knihu, která popisuje Brno a tím pádem místa, která skutečně znám ....

16.03.2022 3 z 5

Gigolo Gigolo Dominik Král

Od včera, kdy jsem dočetla, přemýšlím co o knize říct a neprozrazovat nic z děje... Něčeho moc, něčeho málo ... :), ale můj hlavní dojem z knihy je, že je skvělé pokud má někdo svou práci tak rád jako "Dominik".

16.01.2022 3 z 5

Dneska výtah nejezdí Dneska výtah nejezdí František PON.

Nemůžu říct víc, tohle je dokonalé, dokonale výstižné .... a mně je ctí být považována za blázna!

"Kočka je absolutně dokonalá. Absolutní hloubka jejich očí, absolutní měkkost tlapek nebo absolutní rozkoš, s níž se protahuje na klíně a přede, člověka povznesou do nadoblačných výšin. Vzápětí ho ale zase srazí na dno její absolutní sobeckost, opovržení nebo svéhlavost. Kočka dokáže svého pána vytočit do nejvyšších obrátek, ale přesto by ji absolutně za nic nevyměnil. Je sice pravda, že oddané chovatele a milovníky koček považují ti ostatní často za blázny, důležité však je, že si to rozhodně nemyslí jejich kočky a kočky to vědí líp."
Z konce knihy Dneska výtah nejezdí.

17.12.2021 5 z 5

Emma, faun a zapomenutá kniha Emma, faun a zapomenutá kniha Mechthild Gläser

Už mi dávno není šestnáct, takže kniha není určena mně, ale co už :) Čte se hezky, je zajímavá a baví mě hledat knihy skryté v příběhu. Já osobně jsem našla Emmu a Pýchu a předsudek, Frankensteina a místy i Harryho Pottera, pominu-li že faun je z řeckých bájí :) Tak trochu příběh o prvních láskách, tak trochu detektivka, tak trochu fantasy, za mě dobrý :)

12.10.2020 4 z 5