MatoPalkes MatoPalkes komentáře u knih

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Ešte lepšie ako prvý súbor poviedok. K tejto sérii sa budem vždy rád vracať.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Úžasný úvod do Sapkowskeho sveta. Vďaka Netflixu za sfilmovanie.

Jantarový dalekohled Jantarový dalekohled Philip Pullman

Kiež by sme si len mohli zariadiť dvojdňové posedenie s mŕtvymi. Jedna z mojich najobľúbenejších kníh aké som kedy čítal.

Magický nôž Magický nôž Philip Pullman

Výborné pokračovanie a predjedlo k poslednému, najlepšiemu dielu.

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Knihu som za posledných 15 rokov čítal viac krát. A mám ju tuším radšej a radšej. Ďalšie diely ešte lepšie.

Království Království Jo Nesbø

Nedokázal som ju odložiť. Nesbo v skvelej forme. Temný príbeh, ktorý sa po trochu pomalšom konci neskutočne rozjel.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Ak toto bude posledná kniha s Harrym tak mi to vadiť nebude. Výborná bodka, alebo výkričník.

Smäd Smäd Jo Nesbø

Výborná kniha, veľa strán ale nevedel som ju odložiť.

Krv na snehu Krv na snehu Jo Nesbø

Iné, krátke, prečítané za chvíľu, vzhľadom k stopáži môžem odporučiť. Nesbo proste píše dobre.

28.01.2021 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Fantasticky napísané, aj bez Harryho nesmierne baví a číta sa jedným dychom.

Polícia Polícia Jo Nesbø

Skvelý diel, ani desiata kniha v sérii nestráca drajv a stále veľmi baví.

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Nesbo nesklamal, téma drogy zaujímavá, osobné vzťahy super, len tak ďalej.

Pancierové srdce Pancierové srdce Jo Nesbø

Veľa strán ale nenudí ani chvíľu, jedna z mojich najobľúbenejších, možno aj číslo 1. Skvelá kniha.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Pre lepší zážitok z knihy je dobré čítať sériu chronologicky, v ďalších knihách sa autor k Snehuliakovi vracia. Inak príbeh výborný, miestami strašidelný.

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Som rád že už HH pije menej (zatiaľ). Príbeh dobrý, na plný počet nie, ale to neskôr s ďalšími knihami príde.

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Klasicky dobre napísané a z mojej strany prečítané jedným dychom. Teším sa na ďalšie prípady.

Bohyňa pomsty Bohyňa pomsty Jo Nesbø

Začína sa z toho stávať ďalšia závislosť. Nesbo prosím píš rýchlejšie. Príbeh super. Klasicky.

Zrada Zrada Jo Nesbø

Prvý krát (a určite nie naposledy) čo dávam Nesbovi plný počet. Skvelý príbeh, vojnová dejová línia super, len tak ďalej.

Švábi Švábi Jo Nesbø

Výborná kniha, dobrý príbeh, Harry Hole sa mi začína dostávať pod kožu.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Debut, prvé stránky akoby autor hľadal sám seba (podobne ako HH sa hľadá cely svoj život), ale postupne sa z toho stala napínavá záležitosť. Ďalšie knihy už potvrdzujú Nesbove majstrovstvo.