matogeminimato matogeminimato komentáře u knih

Za hranicou strachu Za hranicou strachu Jaye Ford

Partia kamarátok,, vyráža " vždy raz za rok na,, babskú jízdu". Tentokrát si za objekt vyberú starú chalupu na samote. No táto chalupa je aj cieľom dvoch zločincov, ktorý v nej ukrývajú desivé tajomstvo... Ale je tam hlavná hrdinka Jodie, ktorá prežila ako teenagerka traumatizujúci zážitok, vďaka ktorému sa v nej po rokoch prebudí duša bojovníčky..... . Trochu naivný a predvídateľný príbeh, ale na čítanie na dobrú noc vyhovujúci

Jeden z milióna Jeden z milióna Monica Wood

Malé prekvapenia sú cestou ku šťastiu.
Traja hrdinovia tejto knihy sú uplne odlišný nielen vekom.... 10 ročný nadpriemerne inteligentný chlapec, ktorý je,, zvláštny "nielen pre okolie, ale aj pre svojho otca.... Pomôže práve jemu nájsť konečne samého seba- prostredníctvom 104 ročnej starenky, ku ktorej chodil vypomáhať ako začínajúci,, skautík". A jej prinavráti chuť nielen do zivota, ale aj...... . Normál by som tento príbeh nazval,, pohladením po duši "

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Čo som čakal od autobiografie M.M. od jeho narodenia, po prelomový album Antichrist Superstar, som aj dostal. Je to z 90% o ,,Sex & Drugs & Rock & Roll". Ale napriek tomu je to veľmi inteligentný človek, ktorý napokon dosiahol čo chcel...

Slepý inštinkt Slepý inštinkt Andreas Winkelmann

(SPOILER) Známému boxerovi Maxovi Ungemachovi sa stala pred desiatimi rokmi tragédia, keď sa stratila z rodičovskej záhrady jeho slepá osemročná sestra Sina... Doteraz ho prenasledujú výčitky svedomia, pretože mal byť v tej chvíli s ňou.... A práve teraz z jedného ústavu zmizlo malé dievča, ktoré bolo tiež slepé. Súvisia tieto dva prípady? Ak trpíte anachrofóbiou,, strihnutou" strachom z plazov, tak tento thriller radšej neodporúčam

Tichá pacientka Tichá pacientka Alex Michaelides

Známa maliarka Alicia Berensonová chladnokrvne zavraždila svojho muža, ktorého nadovšetko milovala.... Odvtedy šest rokov neprehovorila ani slovo . Táto medializovaná tragédia ju neslávne preslávila a cena jej umeleckých diel po nej prudko stúpla, upadá pomaly do zabudnutia za múrmi psychiatrického ústavu.
Len psychoterapeut Theo Fabera chce urobiť všetko pre to, aby konečne po dlhých rokoch prehovorila a objasnila dôvody tejto tragédie...
A myslím že pre každého, kto túto knihu prečíta, bude koniec rovnako prekvapujúci ako pre mňa.

Fragment Fragment Warren Fahy

Čo sa stane, ak v 21.storočí účastníci reality show,, cesty okolo sveta" objavia ostrov tisícky kilometrov vzdialený od najbližšej pevniny? Na ktorom je ekosystém úplne odlišný od nášho a žijú tam,, prehistorické "zvieratá, pre ktoré aj dinosaury by boli delikatesou? Pre pár ľudí začína v okamihu boj o život.... A vlastne je v ohrození celé ľudstvo.... . Niečo na spôsob,, Strateného Sveta" od A. C. Doylea, ale oveľa drsnejšie .

Legenda o krvi a lásce Legenda o krvi a lásce Theresa Melville

Londýn 1888. Nevyriešené vraždy.
Hon na Jacka Rozparovača.
Náhodné stretnutie mladej aristokratky Susan Ballantyneovej a prostitútky Muriel Gravesovej skončí osudovým priateľstvom. Vtedy ešte netušia že prispejú k odhaleniu najznámejšieho sériového vraha.
Ja som ho,, vypátral" už po prvej polovici knihy.

22.11.2023 3 z 5

Země kanibalů Země kanibalů Mark E. Pocha (p)

Prvotina,, domáceho majstra zvráteného pera" je vlastne jednoduchý príbeh o partii Slovenských študentov, ktorý v rámci grantového projektu cestujú po Peru a skúmajú zvyky domorodého života miestnych obyvateľov, ktorý sa zvrtne keď zablúdia v džungli a vieme akým smerom sa to bude uberať už podľa názvu ... aj keď možno prekvapenie na konci predsa len bude. Je explicitne krvavá, brutálna aj sexuálna. Kdo poznáte jeho tvorbu , viete o čo ide.... Takže možno raz napíše,, krvák" aj o neďalekom hradisku Molpír, ktoré k tomu priam nabáda

Vynález krídiel Vynález krídiel Sue Monk Kidd

Príbeh Sarah Grimkeovej ktorá ako malé dieťa dostala darom k narodeninám čiernu slúžku Hŕstku, s ktorou sa stanú napriek dobe v akej žijú celoživotnými kamarátkami.
Aj vďaka tomu, že vidí aký krutý život bez základných práv majú otroci sa rozhodne bojovať za ich práva.
Je to vlastne autobiografický román o sestrách Grimkéových ktoré naozaj žili a ako prvé ženy v Amerike verejne vystupovali za zrušenie otroctva.

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Nie tak drsná kniha ako,, MENGELEHO DIEVČA", ktorú som čítal nedávno. Je to skôr,, Rómeo a Júlia z koncentráku". Príbeh,, Laleho" pochádzajúceho z Krompách, ktorý sa v tábore stane tetovačom a má oproti ostatným väzňom veľké výhody. Napriek tomu bude riskovať život a tajne pašovať jedlo pre pre druhých..... Pri jednom z transportov bude tetovať aj Gitu, do ktorej sa na prvý pohľad zaľúbi... Vďaka láske obaja toto peklo prežijú...

22.11.2023 4 z 5

Múmia / Kleopatrina noc / Kráľ Kandaules Múmia / Kleopatrina noc / Kráľ Kandaules Théophile Gautier

Tri príbehy o,, zakázanej láske" odohrávajúce sa v starovekom Egypte. Aj napriek tomu, že minimálne polovicu knihy zabrali podrobné opisy krás prírody, stavieb, honosnosti palácov a pyramíd je to zaujímavá kniha napísaná v polovici devätnásteho storočia . V prvom príbehu sa mimo iné objavuje Mojžiš a jeho,, desať rán egyptských ". No najzaujímavejší je posledný príbeh Gygesa a Nyssie zakladajúci sa na skutočnosti

Zbavte se zvyku být sami sebou Zbavte se zvyku být sami sebou Joe Dispenza

Trošku zavádzajúci názov, pretože celý život počúvame,, buď sám sebou" a zrazu je tu kniha s opačným názvom .
Cez 90 % denných činností robíme podvedome a ani si to neuvedomujeme. Táto kniha je o tom, prečo len pozitívne myslenie nestačí, ale čo všetko treba pochopiť k posunutiu sa ďalej.

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

(SPOILER) Tom Hazard má neuveriteľné tajomstvo. Vyzerá na štyridsať, ale v skutočnosti má cez štyristo rokov. Stretol sa z kapitánom Cookom na ceste okolo sveta, Shakespeare mu dohodil prácu.... Aké je to vedieť, že môžte žiť tisíc rokov? Pre Toma je to skôr prekliatie,, nesmie"sa zaľúbiť,prakticky každých osem rokov sa sťahuje na iné miesto, aby si ľudia nevšimli že nestarne. Dokáže využiť tento dar, po ktorom túžime asi všetci, alebo bude stále utekať pred životom?
Parádny príbeh na zamyslenie aj o tom že nie je dôležité ako dlho žijeme, ale skôr ako žijeme .

Smršť Smršť Jozef Karika

Je možné, aby sa prakticky celý,, hororový" príbeh odohrával v aute? Je. Ak ste počuli o fenoméne halného vetra, známeho hlavne v Poľsku, tak si ho neprajte zažiť na vlastnej koži . Pretože sa vám môže zjaviť prízrak stareny v pohrebných šatách, ktorému neujdete a stane sa vám to, čo hrdinom tejto knihy.

22.11.2023 2 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Ako aj prvá kniha tejto spisovateľky (Čo Clara Zanechala) sa tu odohrávajú dva príbehy v rôznych časových rovinách. Tentoraz v rozmedzí asi 20 rokov. Je to príbeh malého dievčatka Lilly, ktoré je od narodenia zavreté v podkrovnej izbe. Mama jej tvrdí, že by sa jej ľudia báli a preto vonkajší svet vidí iba cez malé okno. Až raz uvidí za oknom svetlá cirkusu.... A vtedy sa jej život navždy zmení...

Sára. Kniha třetí Sára. Kniha třetí Esther Hicks

Tako kniha nie je pre deti, je pre všetkých ktorý chcú znovu nájsť,, svoje šťastné ja". Ale ak túto knihu čítajú deti, tak si môžu uľahčiť život už na začiatku. Ale ako sa vraví,, chybami sa človek učí "A v tejto knihe je to názorne a jednoducho dané. Ak sa nám stane niečo nepríjemné, či zlé(dokonca sa tomu dá predísť ) - málokedy na to v tej chvíli pozeráme čo dobrého nám to môže dať. Možno až s odstupom času.... Lenže ide to prakticky hneď a to je dôležité. Ušetríme veľa času ktorý by nám zabral výčitkami a stresom a zbytočným,, analyzovaním" situácie...
Takže odporúčam každému túto knihu.
,, Vnímajte, kdo naozaj ste, a majte preto k sebe úctu "

Sára. Kniha druhá Sára. Kniha druhá Esther Hicks

Určite to nie je kniha iba pre deti. Naopak, nájdeme si v nej rady či poučenie aj my dospelí. Čítal som svetoznáme,, Tajemství" či,, Šlabikár Šťastia" od Baričáka, ale tieto knihy o Sáre mi dali viac ako spomínané,, bestsellery ". Druhý diel je zameraný na,, zákon príťažlivosti", kde jednoduchým príbehom dvoch detí ukazuje ako usmerňovať svoje myšlienky správnym smerom. Takéto knihy treba nielen prečítať, ale sa k nim aj vracať ,ako často to len ide.

22.11.2023 5 z 5

Čo k tejto knihe dodať? Holokaust začal nenápadne. Najprv postupné zákazy, potom odobratie majetku, vyhnanie z domovov do táborov a odtiaľ transport do,, koncentrákov", kde zažívali poníženie aké si ani nedokážeme predstaviť....
Príbeh Violy Fisherovej by mal byť,, povinným čítaním " nielen na školách. Pretože všetko zlo začína nenápadne.......

22.11.2023 5 z 5

Fotbalová mise - Tajný mezi chuligány Fotbalová mise - Tajný mezi chuligány James Bannon

Pred asi dvomi týždňami som pozrel film, ktorý je výnimočne ešte lepší než kniha, ktorá ma vďaka tomu nijako neohúrila a tak som trochu sklamaný . Odporúčam ju ale všetkým, ktorí sa zaujímajú o ultras či hooligans tématiku. Pretože v nej v utajení hlavný hrdina prenikne do najtvrdšieho jadra najobavanejších,, hools,, v Anglicku-Buschwackers z Millwallu.

Čo Clara zanechala Čo Clara zanechala Ellen Marie Wiseman

Po drsných thrilleroch čo som čítal posledné mesiace, som si myslel že nič horšie ako vražda byť nemôže.
Ale čo ak vám zoberú to základné? Slobodu rozhodovania sa? Keď cítite na sebe iba zlo a neprávosť a nemôžete sa nijako brániť.....
Clara túžiac po láske a slobode sa vzprieči rozhodnutiu bohatých rodičov. A tí ju pošlú za trest do psychiatrického ústavu.... O vyše 60 rokov pri triedení starých dokumentov objavených za múrmi už dávno zchátralého ústavu, nájde sedemnásťročná Izzi denník patriaci práve Clare. Nenapadne ju ako jej tento okamžik zmení život a vlastne ich osudy navždy spojí.
Môžu nás ponižovat, zobrať nám slobodu.... no vieru v seba samého a v našu pravdu nie. Ak žijeme, vždy je nádej.....