Za hranicou strachu

Za hranicou strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144688/za-hranicou-strachu-144688.jpg 3 19 6

Predstavte si, že by sa vaše najhoršie obavy stali skutočnosťou. Jodie Cramerová mala v sedemnástich rokoch hrôzostrašný zážitok s kamarátkou Angelou ich prepadli traja muži. Jodie prežila, no jej spolužiačka Angela také šťastie nemala. Teraz má tridsaťpäť rokov, je učiteľkou a matkou dvoch detí a minulosť zahrabala do najhlbších útrob. Keď sa s tromi kamarátkami vydá na víkendový výlet z mesta, túži sa len trochu zasmiať a zabaviť. No štyri baby na výlete netušia, že chalupa na samote, do ktorej sa vybrali, bola kedysi objektom policajného vyšetrovania a rovnako ako Jodie ukrýva desivé tajomstvo. Keď Jodie narazí na dvojicu sliedičov, snaží sa presvedčiť kamarátky, že na chalupe nie sú samy, no nikto jej neverí. Po nepríjemných zábleskoch z noci, keď zavraždili Angelu, napokon sama začína pochybovať o svojom zdravom rozume. Až kým im na dvere nezaklopú dvaja muži.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Beyond Fear , 2010

matogeminimato
22.11.2023 3 z 5

Partia kamarátok,, vyráža " vždy raz za rok na,, babskú jízdu". Tentokrát si za objekt vyberú starú chalupu na samote. No táto chalupa je aj cieľom dvoch zločincov, ktorý v nej ukrývajú desivé tajomstvo... Ale je tam hlavná hrdinka Jodie, ktorá prežila ako teenagerka traumatizujúci zážitok, vďaka ktorému sa v nej po rokoch prebudí duša bojovníčky..... . Trochu naivný a predvídateľný príbeh, ale na čítanie na dobrú noc vyhovujúci

kannibal28
23.02.2018 2 z 5

Ešte že to nebolo moc dlhé lebo autorka to zbytočne natahovala, kniha mohla mať aj o 50 strán menej.

Simona02
06.01.2018 4 z 5

Knižka ma príjemne prekvapila, ľahko sa čítala a aj napriek "ohranému" príbehu ma do istej miery zaujala a nemohla som sa od nej odtrhnúť. Nie je to tá najlepšia knižka ale hodnotím ju pozitívne. Nenáročné čítanie.

zujka.Gugu
12.08.2017 2 z 5

Myslím, že posledných sto strán bolo už zbytočné naťahovanie deja a namiesto gradácie, vďaka ktorej sa takmer zastavuje srdce a človek horí nedočkavosťou, som len sledovala chaos.

adelinka
15.01.2017 4 z 5

Mne sa celkom páčila, aj dobre čítala. Mala určité napätie, trochu mi vadila naivita kamarátiek, ale keď človek zoberie, že to mala byť dámska jazda na uvoľnenie a štvrtá to kazí predstavami a strachom......no áno, končí to trochu romanticky :-)
Knihu som si vybrala do čitateľskej výzvy - ja dávam 12-te hodnotenie :-)

kneslova
03.11.2014 3 z 5

Nu, začátek byl velmi dobrý, atmosféra strachu dobře vykreslená, ale pak nekonečné honění a stále dokola, nepřesvědčivý policista,.hlavní hrdinka..

Autorovy knížky

Jaye Ford
australská, 1963
2012  61%Za hranicou strachu

Kniha Za hranicou strachu je v