matogeminimato matogeminimato komentáře u knih

Čas lovcov Čas lovcov Tess Gerritsen

Čo majú spoločné tri deti, ktorým pred dvomi rokmi vyvraždili rodinu a aby tragédie nebolo dosť, tak neskôr aj,, pestúnov" a oni sa zázračne zachránia? Aby náhod nebolo málo, tak sa stretnú v exkluzívnej škole Evensong, v ktorej je základom výučby prežiť v nemilosrdnom svete.
Známa dvojica kriminalistka Jane Rizzoliová a súdna lekárka Maura Isleová sú rozhodnuté ich ochrániť a zároveň prísť záhade na,, kloub".
Šiesta prečítaná kniha tejto spisovateľky. Odporúčam tým, ktorý majú radi riadne zamotané príbehy.

Suterén záhad Suterén záhad Tess Gerritsen

Senzačný nález egyptskej múmie v zaprášenom suteréne starého múzea naberá nečakané obrátky keď súdna lekárka Maura Isleová pri pitve zistí, že mumifikovaná relikvia nie je nič iné, ako,, novoveká" obeť vraždy.
Obetí vraždy, zabalzamovaných do podoby múmie pribúda a všetky cesty vedú k pôvabnej archeologičke a jej temnej minulosti.
Piata kniha od tejto spisovateľky prečítaná tento rok je podľa mňa najslabšia, ale stále sa v nej objavuje veľa záhad a tentokrát je zameraná na,, Starý Egypt" a archeológiu což je zaujímavá téma.

Talent na smrť Talent na smrť M. J. Arlidge

Tínedžerka Kasiie má,, dar", ktorý je vlastne prekliatim. Ak sa vám pozrie do očí, vie kedy a ako zomriete. Čím hroznejšia smrť, tým väčšiu bolesť v tej chvíli prežíva.
V meste začne útočiť drastický sériový vrah a ako naschvál príde z každou obeťou do styku práve Kassie. Takže vie akou hroznou smrťou umrú. Uverí jej vôbec niekdo? Vďaka svojmu prekliatiu je označovaná ako veľmi problémové dievča. Až raz sa jej ujme forenzný psychológ Adam Brandt,ktorému sa zo svojimi víziami zdôverí....

22.11.2023 5 z 5

Ako prekonať stavy utrpenia - Život v láske Ako prekonať stavy utrpenia - Život v láske Janka Kajánková

Úžasná kniha ktorá je o tom o čom píše aj nadpis. Dievča ktoré si v živote prešlo peklom a z toho vyťažilo a získalo do života veľa toho dobrého. Kniha podľa skutočného príbehu autorky samotnej vám ukáže že aj tie najťažšie situácie v živote sú tu na to aby nás učili....

A zaujímavá je aj ako hosť Jardy Duška v programe,, Duše K"

Závislost Závislost Paolo Roversi

Vynikajuca psychiatrička dostane od svojho bohatého pacienta ponuku, ktorá sa neodmieta. Vybudovanie a vedenie kliniky Sunrise zamerané na liečenie závislostí, na odľahlom sídle v Taliansku. Vyberie prvých sedem kandidátov rôznych závislostí a môže začať liečba..... ale po pár dňoch miesto nej nastane krvavá hra bez možnosti úniku, pretože cestu z kliniky znemožní privalový dážď...
Jednoduchý príbeh ktorý moc ne nadchne, no za prekvapujúci koniec sa oplatí prečítať.

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Charlene Grantová a jej súrodenci ,boli v detstve týraní vlastnou mamou. Odvtedy čo sa jej ujala v jej ôsmich rokoch teta, zlé spomienky sa časom úplne rozplynú.
Nájde si dve najlepšie kamarátky, z ktorými prežije dospievanie. Prvú zavraždil 21 januára. Keď sa tento dátum opakuje aj pri vražde druhej priateľky, Charlene vie že treťou obeťou bude práve ona. A 21 január je za pár dní......

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Brutálne vraždy sú úzko späté z Mefistovým klubom, ktorý sa už stáročia snaží preniknúť do podstaty zla. Vraždí naozaj nadprirodzený prízrak, alebo je za tým niečo celkom iné? Z posledných piatich prečítaných kníh sú štyri od TESS G. a hodlám v načatom trende pokračovať. Odporúčam každému, kto má rád drsné vraždy, napätie a aj históriu.

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

(SPOILER) Júlia Hamillová si kúpi starý,, Viktoriánsky"dom. O pár dní v záhrade vykope ľudskú lebku ,starú skoro 200 rokov. Skúsený zrak súdnej lekárky Maury Islesovej z nej neomylne rozpozná vraždu.
Júlia sa pustí do pátrania na vlastnú päsť a začne rozplietať osudy jej majiteľov, až po prvú polovicu devätnásteho storočia, keď Boston strašilo zlo známe ako,, Westendská smrtka", okolo ktorého sa odvíja druhý príbeh mladého študenta lekárskej fakulty Norrisa Marshalla, ktorý je nútený pridať sa k vykrádačom hrobov, aby si splnil dávny sen stať sa lekárom.
Je to detektívka, historický román, horor, thriller, romantika... proste z každého rožka troška , ale dokopy parádna kniha a tejto spisovateľke som naprosto prepadol.
A taktiež je v nej aj veľa z lekárstva 19.storočia ,ktoré sa ešte v tej dobe zakladalo často iba na,, púštaní žilou "a slovo ako hygiena a dezinfekcia nepoznali ani pri operáciách.

Dvojníčka Dvojníčka Tess Gerritsen

(SPOILER) Keď sa patologička Maura Issová vráti domov z dovolenky v Paríži, pred jej domom nájde kolegov a známych, ktorý neskrývajú šok z toho že ju vidia. Dôvod pochopí o malú chvíľu, keď príde k autu v ktorom je zavraždená žena, ktorá akoby jej z oka vypadla. Týmto začína príbeh, ktorý odhalí tú najtemnejšiu minulosť.

22.11.2023 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Judie Fontainová po troch rokoch utečie z cely menšej ako je obyčajná posteľ. Pri úteku zabije svojho trízniteľa ktorý ju týral nielen fyzicky, ale aj psychicky. No tu jej príbeh iba začína, pretože zistí, že svet vonku pre ňu už nie je príjemným miestom aké si pamätala pred únosom.

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

V malom starožitníctve v Ríme, natrafí huslistka Júlia Andsellová na starú vzácnu hudobninu-valčík s názvom Incendio.
Po návrate domov sa začnú diať čudné a nebezpečné veci vtedy, keď zahrá túto skladbu. Chce jej malá, trojročná dcérka smrteľne ublížiť, alebo je to výplod jej fantázie........?

22.11.2023 4 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Pokiaľ máte radi konšpiračné teórie, zaujíma vás Atlantída, špionáž, etika génového inžinierstva, to ako to mohlo byť s Adamom a Evou a hlavne prečo sa pred 50 000 rokmi náhle obrovským skokom rozvinula ľudská inteligencia (pomohol nám niekdo, inak by naša civilizácia zanikla?), tak odporúčam túto knihu. Pripadalo mi to občas ako sci-fi, no na konci knihy autor dáva vysvetlenia odkiaľ čerpal materiál na túto knihu a už to ako s.f. vôbec nevyzeralo.

22.11.2023 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Pred štyrmi rokmi sa v amazonskej džungli stratila celá expedícia. Zrazu sa v indiánskej misionárnej stanici objaví jej účastník-bývalý vojak Špeciálnych jednotiek. Je na pokraji síl a za pár hodín umiera.... to nie je až tak nezvyčajné ako to že do džungle vkročil pred štyrmi rokmi bez jednej ruky a teraz sa vrátil s oboma.
Úrady a hlavne bohatá farmaceutická spoločnosť posielajú po jeho stopách novú expedíciu, ktorej sa zúčastní aj hlavný hrdina, ktorý pri tej prvej prišiel o otca,ktorého už dávno oplakal. Čo ak ešte žije? A začína neskutočné dobrodružstvo zamerané na bájny kmeň, ktorého meno sa domorodci boja aj vysloviť. A pôjde nakoniec o prežitie celého ľudstva, pretože spolu s vojakom prišla aj záhadná nevyliečiteľná nemoc.
Až vďaka tejto knihe som si uvedomil aké nebezpečenstvá v sebe skríva amazonská džungľa, kde aj,, kúsanec malého chrobáčika" môže spôsobiť ukrutnú a bolestivú smrť.... Skvelá napínavá kniha od začiatku do konca.

Nikdekoľvek Nikdekoľvek Neil Gaiman

Celkom obyčajný mladý muž Richard Mayhew pri večernej prechádzke Londýnom zo snúbenicou, zachráni zranené,, zanedbané "dievča ležiace na ulici. Od tej chvíle sa mu totálne zmení život. To dievča je totiž zo sveta pod Londýnom, ktorý je ako z inej dimenzie, časopriestoru. Od stretnutia s ňou akoby ho ľudia prestali vnímať, akoby bol pre nich neviditeľný. A tak sa vydáva hľadať odpovede do sveta pod Londýnom a bude to jeho najväčšie dobrodružstvo, ktoré mu navždy zmení život.

Löwensköldův prsten (trilogie) Löwensköldův prsten (trilogie) Selma Lagerlöf

Táto kniha, je sama o sebe historická . Bola vydaná v r. 1943 a vyskytujú sa v nej občas také slová o ktorých dnes už,, nechyrujeme".
..... Je to príbeh o starom generálovi, ktorému po smrti ukradnú z hrobky prsteň, ktorý dostal od samotného kráľa. A dotyčných začne prenasledovať jedna pohroma za druhou... je to pomsta samotného generála, či iba zlé náhody?

Mesto Mesto Camilla Sten

Pred 60 rokmi z malého banského mestečka, uprostred hlbokých Švédskych lesov zmiznú za záhadných okolností všetci ľudia.
Mladá dokumentaristka Alice sa rozhodne navštíviť toto tajomné miesto a zozbierať materiál na film.
Jej stará mama tam prišla o celú rodinu. A to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa púšťa do pátrania, ktoré sa ukáže ako životu nebezpečné.

Nemoc - dar transformace Nemoc - dar transformace Petr Hanáček

Tato kniha nie je určená iba pre tých, ktorý sú ťažko nemocní... ale aj pre tých, ktorý chcú týmto chorobám predísť.
,, Radost, láska a jednoduchost jsou lék. "

Spočítaj hviezdy Spočítaj hviezdy Lois Lowry

Neobyčajné hrdinstvo obyčajných ľudí, ktorý neváhali riskovať životy, len aby pomohli svojim židovským priateľom..

Tajomstvo bábik Tajomstvo bábik Denisa Martincová

Čo k tejto knihe napísať? Je o zneužívaní detí a o nevšímavosti najbližšieho okolia. O tom že aj keď ten hnus skončí, nedokážu žiť,, obyčajný zivot". Dokonca majú neúctu voči sebe, akoby oni mohli za to čo sa im stalo.....

Hawklinská nestvůra Hawklinská nestvůra Richard Brautigan

,,Gotický western,, o dvoch profesionálnych zabijakoch, ktorým pod drsným výzorom tlčie dobré srdce. Najme si ich mladá Indiánka, ktorá ich privedie do ,, Viktoriánskeho" domu, ktorý stojí na úplnej samote hlboko v horách....a tu začína naozaj zaujímavý príbeh.