Ako prekonať stavy utrpenia - Život v láske

Ako prekonať stavy utrpenia - Život v láske https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409053/mid_ako-prekonat-stavy-utrpenia-zivot-v-RMV-409053.png 4 13 4

Janka sa nenarodila do ľahkých, príjemných podmienok. Prakticky od narodenia žila v ovzduší nepochopenia, osamelosti a citovej neistoty, v rodine, kde to občas hraničilo až s domácim násilím. A keď začala chodiť do školy, takmer ihneď začala byť podrobovaná veľmi surovej šikane a týraniu. Niet sa čo čudovať, že z toho mala psychické aj iné zdravotné problémy. Ale toto navonok slabé a nenápadné dievča malo veľkú vnútornú silu a priam zázračný nevyčerpateľný zdroj vnútorného svetla. Polovica knihy podrobne popisuje celý tento jej životný príbeh vrátane obdobia, kedy sa veci pomaly a postupne už začali meniť k lepšiemu, aj ako k tomu došlo. Druhá časť je motivačná a inšpirujúca. Ani nie 20-ročná autorka tu uvádza a vysvetľuje princípy, ktoré jej samej pomohli začať meniť svoj bezútešný život na život naplnený, šťastný, tvorivý a krásny. Ukazuje, ako sa dívať na svet a svoj život tak, aby to prispievalo k nášmu rozvoju a rastu. A v neposlednom rade k tomu, aby sme boli hodnotnou ľudskou bytosťou, ktorá je prínosom pre svoje okolie. Janka Kajánková sa snaží čo najviac šíriť svoje poznatky a skúsenosti a pomáhať iným ľuďom a deťom. Vystupuje na školách a prednáša o tom, ako „vyjsť z klietky“. Robí aj súkromné semináre na rôzne témy. (V knihe nájdete kontaktné informácie.)... celý text

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

Úžasná kniha ktorá je o tom o čom píše aj nadpis. Dievča ktoré si v živote prešlo peklom a z toho vyťažilo a získalo do života veľa toho dobrého. Kniha podľa skutočného príbehu autorky samotnej vám ukáže že aj tie najťažšie situácie v živote sú tu na to aby nás učili....

A zaujímavá je aj ako hosť Jardy Duška v programe,, Duše K"

K.Exnerová
05.01.2021 5 z 5

Moc pěkná inspirativní knížka. Není to typická "motivačka", která vás sice rychle nabudí, ale stejně rychle nadšení upadá. Je tam její osobní příběh, ale zároveň ne nijak podrobně rozpitvaný. Nic vám nenutí. Neslibuje, že to, co pomohlo jí, vám zajistí bezproblémový život. Je prostě na vás, co si z toho vezmete. :)
Samozřejmě Jance patří můj obdiv! Ono je moc hezké říct, miluj vše živé i neživé (a to bezpodmínečně). ♥ Ale opravdu odpustit a nemít nic za zlé někomu, kdo mi psychicky a dokonce i fyzicky ublížil, to si neumím představit... Obdivuhodné je také to, že na všechno přišla už v tak mladém věku a pomohla si de facto sama.
Moc díky a doufám, že tohle není jediná knížka.

vikimi
17.02.2020 5 z 5

Uzasna kniha a hlavne velmi silna a schopna autorka. Obdivuji jeji silu a doufam, ze se do stastny dni a k sebelasce take dopracuji. Doporucuji vsem!

jaryn
02.02.2020

Janka má samozřejmě můj obdiv. V jejím věku jsem byl úplné tele, a tak oceňuji hlavně to, jak se tak mladá poprala se životem. Anebo vlastně nepoprala, ona na to šla přece skrze lásku... Je taky fakt, že všechny ty věci jsem už slyšel a četl mnohokrát - jak si má člověk nejprve vážit sám sebe, aby to mohl uplatnit u druhých, jak je bezvýchodné oplácet zlo zlem atd., avšak znova opakuji: oceňuji její přístup k životu. Jistě mnoho nasákla i svou četbou, ale i to je třeba ocenit, protože mnohem starší lidé mohou přečíst stohy knih a nic jim to nedá... A jelikož je tento komentář o autorce samé namísto jejího textu, nemohu a nebudu hodnotit.

Autorovy knížky

2018  89%Ako prekonať stavy utrpenia - Život v láske