matogeminimato matogeminimato komentáře u knih

Bola mníška Bola mníška Ivana Havranová

Príbeh ženy, ktorá bola mníškou. Opustila kláštor skrz muža ,ktorý už po pár mesiacoch ukázal pravú tvár pijana, ubližoval a ponižoval ju. No naspäť k jednoduchému aj keď prísnemu životu v kláštore, kde bolo všetko,, nalinajkované" a každý deň rovnaké sa už nemohla vrátiť. A tak si zvyká na,, obyčajný" život a pritom chce jediné, tak ako väčšina z nás.... mať niekoho s kým by mohla byť,, v dobrom aj zlom"

22.11.2023 4 z 5

Svet je plný démonov Svet je plný démonov Mark E. Pocha (p)

Ak ste zvyknutí z minulých,, Epochových" kníh na,, splattery" tak teraz budete trošku sklamaný. Ale vyskytuje sa tu zase oveľa viac odkazov na kultové filmy ako sú MIB (iba v náznaku), HELLBOY (ten je tu sympaticky zastúpený ) a hlavne LESNÝ DUCH, tak je to čítanie pre vás. Príbehy štyroch totálne odlišných,, Vyšetrovateľov neobvyklých okolností " nás zavedú opäť na rôzne miesta Slovenská ako sme zvyklí z predošlých kníh. Táto partička rieši neobvyklé javy, na ktoré by Američania zavolali jedine,, Ghostbusters"

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Jedného dňa sa z Martinovho tela stala nehybná schránka na dlhých 10 rokov a zrazu precitol a bol znovu pri plnom vedomí, no nedokázal komunikovať z okolitým svetom. Ako dať ľuďom najavo že,, zije" a nie je len bezduché telo? Neuveriteľný príbeh muža ktorý sa nikdy nevzal.

Červený smäd Červený smäd George R. R. Martin

Ak budete čítať túto knihu, zabudnete na romantických upírov ala,, twililight sága"Sú to bytosti staršie ako ľudstvo samé a nepôsobí na nich cesnak či svätená voda. Ľudí lovia ako ľahkú korisť. No raz sa narodí upír, ktorý toto všetko chce zmeniť... Chce žiť s ľuďmi v mieri a preto chce zjednotiť svoju rasu. Kdo by bol povedal, že bude k tomuto poslaniu potrebovať,, starého riečneho vlka", kapitána schátralej flotily Abnera Marsha, ktorý celý svoj život venoval rieke Missisippi. Tá zohráva v tomto príbehu jednu z hlavných úloh.

22.11.2023 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Mladá rodina si kúpi honosný byt v starej vile. Prečo bola jeho cena tak neskutočne nízka? Už po pár dňoch, keď sa na chodbách začnú zjavovat malé dievčatá v oblečení z 19.storočia im začne,, svitať" A zvukov, postáv a záhad začne pribúdať

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Môže sa klinicky mŕtva žena, ktorej celé telo bolo napadnuté rakovinou v poslednom štádiu sama vyliečiť behom pár dní? Môže

Zima mŕtvych Zima mŕtvych Henrich H. Hujbert

,, Zombie" pandémia pochádzajúca zo Slovenského Pezinku? Áno v tomto post-apokalyptickom príbehu všetko začína na našom území. Ale nie je to iba samoúčelná rúbanica-sekanica-vyvraždovačka nemŕtvych. Tento príbeh má dobrý dej s prekvapujúcim koncom.
Henrich H. Hujbert napísal knihu, ktorú som prelúskal za víkend, čo sa mi už veru dlho nestalo 300str.-8/10

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Čo o tejto knihe napísať? Smútok,bolesť, nemohúcnosť. To sú asi najčastejšie pocity pri jej čítaní.Príbeh gréckeho žida ktorý sa dostane do Osvienčima a bude členom sonderkomanda. Bude ,,sprevádzať" ľudí na popravy a do plynových komôr... Zažije neskutočné utrpenie a aj keď sa zachráni a dožije vysokého veku, nikdy už nedokáže byť šťastný ani sa usmiať. Jeho rodina sa až po dlhych rokoch dozvie o tom že bol v koncentračnom tábore, keď začne prednášať na školách o tom, ako prežil peklo....

Africká ruža Africká ruža Alica Rynke

Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami o skupine Slovenských študentov ktorý reagujú na výzvu charitatívnej organizácie a rozhodnú sa pomôcť deťom v sirotinci v Malawi.Čaká ich tam nesmierna chudoba,nebezpečné choroby a aj niečo horšie....,ale zároveň si uvedomia čo je v živote naozaj dôležité...

Prebijem sa! Štefánik Prebijem sa! Štefánik Jozef Banáš

Prvá z troch kníh o Štefánikovi prečítanáKeď som v novembri navštívil v Košariskách jeho múzeum,netušil som že ma tak nesmierne zasiahne jeho životný príbeh.Priznávam že dovtedy som mal o ňom tie najmenšie informácie.Poznal som ho hlavne z mojich návštev na Bradle na ktorú som chodil už od detstvaPre mňa bol ,,najväčším" Slovákom dovtedy rodák z neďalekého Vrbového Móric Beňovský a trochu sa hanbím že o Štefánikovi som nevedel skoro nič.No nikdy nie je neskoro a ja som ,,náhodne" navštívil jeho rodný dom.Prežil neskutočný život a obetoval ho svojej viere a Slovensku.Pre mňa je pravým hrdinom! ,,Per aspera ad astra-cez prekážky ku hviezdam"

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

O obsahu tejto ,,knižočky" asi nemusím veľa písať.Vrátil som sa k nej po niekoľkých rokoch a je vlastne o tom,že v každom z nás by mal ostať kus dieťaťa a hneď by bol svet krajší

22.11.2023 5 z 5

Plamene inkvizície 2 Plamene inkvizície 2 Marija Jurić Zagorka (p)

PLAMENE INKVIZÍCIE 2-442str.(celkovo 920str.).10b.!Pre mňa najlepšia (nielen)historická kniha.Plná súbojov,intríg,lásky a dokonca aj detektívkyDoria,Tajana,Čierny Tomo a rytier Sokol budú navždy v mojom srdci ako vzor čestnosti a šlachetnosti

22.11.2023 5 z 5

Plamene inkvizície 1 Plamene inkvizície 1 Marija Jurić Zagorka (p)

PLAMENE INKVIZÍCIE (M.J.ZAGORKA)1-478str,7-8/10b ....Historický román z druhej polovice 13 storočia plný intríg,vášne , lásky a dilemy ktorú z viacerých hlavných postáv si najviac obľúbiť Pre mňa to bol jednoznačne lúpežný rytier Tomo.Teším sa na druhý diel

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

SLUNCE NA ÚTĚKU-256str-7,5b....Mladý pár si užíva víkend v protiatomovom kryte v Skalistých Horách.Práve vtedy nastane nukleárna katastrofa, ktorá zasiahne celý svet.Po vyše dvoch mesiacoch sa odhodlajú vyjsť na povrch.Miera radiácie je nižšia,no stále škodlivá....netušia že urobili životnú chybu...dám si na dlhší čas pokoj s postapokalyptickymi knihami,depresie je dosť aj okolo nás.

V pasti V pasti Josh Malerman

Celý svet zamorí epidémia násilia.Ludia z nevysvetliteľných príčin začnú zabíjať druhých a potom si zoberú život.Preživší zistia,že jediná ochrana pred ,,nakazením" je mať vonku zavreté oči.Dokážu to?Hlavná hrdinka to má o to ťažšie, že musí ochrániť svoje dve štvorročné deti.....Kniha sa stala bestsellerom a vďaka tomu práve teraz prichádza do kín jej zfilmovaná verzia

22.11.2023 3 z 5

Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Napoleon Hill

Dobrá kniha od jedného z prvých ,, motivátorov " Napoleon Hilla.Hlavne priamy rozhovor s ,,diablom"predbehol svoju dobu ......Neúspech je pre človeka požehnaním vždy,keď ho núti získavať nové vedomosti alebo vytvárať si návyky,ktoré ho vedú k dosiahnutiu jeho životného cieľa...

22.11.2023 4 z 5

Na dušičky zomrieš Na dušičky zomrieš Mark E. Pocha (p)

To čo som očakával,to som aj dostalSlasher inšpirovaný ,,Carpenterovým Halloweenom",ale v Slovenských podmienkach,nebol len ,,vykuchávaním"nevinných obetí,ale mal aj zaujímavý príbeh začínajúci ešte pred našim letopočtom. Územie Hornej Nitry obýval keltský kmeň,ktorý uctieval ,,pohanský" sviatok Samhain, vďaka ktorému sa prastaré zlo prenesie do súčastnosti a v malom mestečku Starý Orech môže začať peklo192 str-7b.Ale prvá kniha čo som čítal od Mark E. Pocha Kontakt ma zaujala viac

22.11.2023 3 z 5

Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Vladimír Procházka

(SPOILER) ,,Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou
Vladimír Procházka Sotheavy Tith,,230str-9b.Autentický pribeh maleho dievčaťa, ktoré prežije trojročné Pol Potove šialenstvo kedy zlikvidoval tretinu svojho obyvateľstva.Ľudia boli uvrhnutý do táborov podobných koncentračným,kde hrozila krutá smrť za pár zrniek ryže...,,Druhý den si strýc na kraji polí vykopal hrob. Potom dozorci svolali celou osadu, aby se šla podívat, jak budou zloděje popravovat. Strýcovu nemocnou ženu a obě malé děti postavili do první řady. Nám otec účast zakázal, ale já neposlechla, vylezla jsem na nedaleký strom a všechno jsem pozorovala. Tatínkův bratr, který s opuchlým obličejem skoro ani nebyl k poznání, si musel kleknout na kraj hrobu, zabijáci vzali tlustý dřevěný klacek, a tím mu rozbili hlavu. Z rozbité lebky vystříkl mozek. Katům mohlo být tak čtrnáct, patnáct let. Popravovali chladnokrevně, jako by při tom vůbec nic necítili. Zabít člověka neznamenalo víc než zašlápnout žábu. Ani přihlížející nesměli plakat. Museli křičet: „Hurá ONKA.“ Křičely to i strýcovy malé děti. Jen já na nedalekém stromě mohla plakat,,

Otrok Otrok Anand Dilvar

Ešte nikdy som neprečítal dvakrát za sebou jednu knihuMozno to bolo tým že má iba niečo cez 100stránok,ale hlavne príbehom.Mladý muž sa po autonehode ocitne v bdelej kóme.Vníma vsetko a pritom o tom nik zo zdravotného personálu ani rodiny netuší....Je tam mnoho krasnych myšlienok,ktoré si uvedomíme väčšinou v najťažších chvíľach v živote,keď už môže byť neskoro....,,Láska,ktorú neprejavíš dnes,je naveky stratená.Život je taký krátky a taký krehký,že nemôžeme mrhať čas v zatrpknutosti a hlúpych hádkach.Daruj sám seba ľuďom,ktorých miluješ,ale neočakávaj že sa zmenia.Miluj ich takych akí sú a važ si ten najcennejší dar,aký si dostal-slobodu"

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Čo sa stane ak zistíme že máme nekonečné množstvo dvojnikov v iných ,,dimenziách,,ktorých životy môžu byť takmer identické ,alebo naopak totálne odlišné od našich?A čo keď sa rozhodne náš ,,dvojník,,vymeniť svoj život za náš?