Svet je plný démonov

Aké puto spája prastarého upíra, dievča s temnotou v duši, ukecaného atléta a introverta s nadaním pre bielu mágiu? Hektor, Dália, Bartolomej a Munch sú slovenskí vyšetrovatelia „neobvyklých okolností“. Zasahujú všade tam, kde pre nadprirodzené javy niet prirodzeného vysvetlenia. Navštívil vás v noci hmlistý prízrak? Máte podozrenie, že kolega z práce vám číta myšlienky? Poznáte ľudí, čo pohybujú predmetmi silou vôle? Videli ste v susedovej záhrade pristáť malých zelených mužíčkov? Potom volajte Vyšetrovateľov! Lenže ako sa kolesá času točia, podivuhodných úkazov od Tatier k Dunaju podozrivo pribúda. Duchovia zavraždených šľachticov, rohaté zjavenie či snehová búrka uprostred leta sú to najmenej, čoho by ste sa mali obávať... Pretože skutočná hrozba ešte len zbiera sily. Pretože náš svet je plný démonov....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422366/big_svet-je-plny-demonov-RmC-422366.jpg 3.611
Literatura slovenská, Fantasy

Vydáno: , Hydra

Svet je plný démonov, 2019

Kniha Svet je plný démonov

MichalPuchovsky
11.02.2021

Veľmi zábavný a podarený román so sympatickými hrdinmi- paranormálnymi vyšetrovateľmi. Umne miesi horor, mysteriózny triler a béčkovú akciu. Snáď sa dočkáme pokračovania.

Raziel_cz
20.03.2020

Román v povídkách, jež spojuje ústřední tým paranormálních vyšetřovatelů. Něco jako slovenské Ú.P.V.O. Nebo spíš slovenská hobo verze Ú.P.V.O. Je to něco jiného, než Mark píše obvykle, víc v kulhánkovské tradici, ale rozhodně se v tom nijak nezapřel – ať už se to týká efektivního (a místy dost brutálního) hororu, nebo neskrývané inspirace filmy (obrácený Evil Dead, který tady rozjel, je podle mě jedna z jeho nejlepších věcí). A samozřejmě, vedle spousty akčních scén, humorných hlášek a zdánlivě přímočarých případů do toho dokázal vtěsnat i to, díky čemu jsou tak super jeho ostatní knihy – skvěle napsané postavy a fungující emoce. Posednutí démonem jako alegorie deprese nenechá jedno oko suché.

Takže... tentokrát sice nenapíšu, že je to nejlepší Markova kniha (protože prostě Dom 490 a Oni), ale přesto je to sakra dobrá kniha, a pokud máte rádi to Ú.P.V.O., Kladivo na čaroděje nebo třeba Criminal Macabre, je to jasná volba. Už kvůli tomu obrácenému Evil Deadu. O vlkodlacích a čertech nemluvě.

ivana1975
25.01.2020

Mark opäť nesklamal. Super bavilo ma to. Jeho štýl písania ma nemrzí asi nikdy.