Fotbalová mise - Tajný mezi chuligány

Fotbalová mise - Tajný mezi chuligány https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226255/bmid_fotbalova-mise-tajny-mezi-chuligany-226255.jpg 4 27 5

V roce 1995 dosáhl snímek I. D. o mladém ambiciózním policistovi, jenž infiltruje londýnskou chuligánskou elitu, aby posbíral důkazy k zatčení jejích členů, statusu kultu, a to především díky své nemilosrdnosti, brutalitě a možnosti nahlédnout do temného a krvavého zákulisí „krásné hry“, kterou je fotbal. Film veřejnost šokoval, protože nevěřila, že by byl někdo schopen takového bezmyšlenkovitého násilí. Vy tomu ale budete muset uvěřit Dvacet let po uvedení filmu zveřejňuje muž stojící za jeho vznikem šokující informace, že příběh byl natočen podle skutečné události. Mladým ambiciózním policistou je sám autor této knihy, James Bannon. Fotbalový klub, o němž snímek pojednává, je Millwall F. C., a fanouškovské křídlo, do něhož se Bannonovi podařilo infiltrovat, The Bushwackers, je považováno za jeden z nejkrutějších, ale zároveň nejodvážnějších chuligánských gangů. V knize Fotbalová mise. Tajný mezi chuligány vypráví autor o zážitcích z velice emocionálního a nebezpečného putování londýnským podsvětím fotbalového chuligánství, kde násilí vládne nad lidskostí. Seznamuje čtenáře s největšími grázly z nechvalně proslulých gangů, odhaluje průběh tajných a občas poněkud komických policejních operací, jejichž účelem je chuligány odstranit, a také podotýká, že jakmile jste se ocitli uvnitř gangu, největším vítězstvím je dostat se z něj živý. Zneklidňující, ale neodolatelné čtení, které potvrzuje myšlenku, že skutečný život je někdy podivnější než samotná fikce.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Sport
Vydáno: , Zelený Kocúr

Running with the Firm , 2013

matogeminimato
22.11.2023 3 z 5

Pred asi dvomi týždňami som pozrel film, ktorý je výnimočne ešte lepší než kniha, ktorá ma vďaka tomu nijako neohúrila a tak som trochu sklamaný . Odporúčam ju ale všetkým, ktorí sa zaujímajú o ultras či hooligans tématiku. Pretože v nej v utajení hlavný hrdina prenikne do najtvrdšieho jadra najobavanejších,, hools,, v Anglicku-Buschwackers z Millwallu.

Háčko
02.01.2020 4 z 5

O tuto tématiku mám velký zájem, i z důvodu, že se pohybuji ve fotbalovém prostředí, a kniha mě celkem potěšila. Autor upřímně zachycuje svůj vnitřní boj emocí, když přihlíží, jak se policisté chovají nepřiměřeně anebo je zhnusen jednáním některých z chuligánů.
Za mne dobrá kniha.

dzandra
03.07.2019 2 z 5

Vzhledem k tomu, že mě tato tematika zajímá , byla pro mě kniha zklamáním. Není vysloveně špatná, ale něco ji chybí. Je to takový ten přepis událostí.

JohnKitts
24.08.2017 5 z 5

Autentický příběh policisty, spottera, ale i konfidenta v jednom, který společně se svými kolegy infiltrují chuligánky anglických klubů. Příběh se z 99% točí okolo rowdies Millwallu, resp. hools skupiny Bushwackers. Kultovní anglické chuligánství zachycující vrchol britské nemoci na ostrovech. Snad jednou možnou záchranou pro samotného aktéra/autora celého "podvodu", je jeho negativní postoj k některým z nepřiměřených až za hranici překračujících policejních zásahů proti fanouškům, které dle jeho vyprávění zažil na vlastní kůži. Pro milovníky/badatele této subkultury, knížka, která vás dějově naprosto pohltí a zapojí do života reálných postav. No one likes us. We don't care...

n.ezn.amy
07.03.2017 4 z 5

kniha, která se odehrává 80. letech, kdy ještě existovalo pravé chuligánství a policie infiltrovala tvrdé jádro Milwallu. Celkem dobře napsaná kniha, která mě utvrdila v antipatii fízlovství

násilí gangy tajná policie fotbal, kopaná fotbalové kluby policejní vyšetřování

Autorovy knížky

2014  73%Fotbalová mise - Tajný mezi chuligány