Matilda Matilda komentáře u knih

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Nic jsem od této knížky nečekala a byla jsem přijemně překvapená. I když Tuesday byla tak trochu Rambo :)

V kleci V kleci Ellison Cooper

Výborný thriller.

10.11.2020 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Příjemná oddychovka, pěkná romantika, sympatická ústřední dvojice. (Netušila jsem, že Jules Wake je ve skutečnosti pseudonym Julie Caplin:))

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

(SPOILER) Moje první setkání s Peterem Mayem a určitě si od něj přečtu i něco dalšího. Děj sice trochu překombinovaný, ale napínavý od začátku do konce. A téma záchrany včel neobvyklé a zajímavé.

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Skvělý thriller, čtivý a napínavý.

Království Království Amanda Stevens

Za mě asi nejlepší díl z celé série.

10.11.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Výborný thriller, chvílemi mě i mrazilo. A Marka Hesse řadím na první místo v žebříčku nejsympatičtějších detektivů :)

08.11.2020 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Hlavní hrdinka mě chvílemi svým chováním docela štvala, ale jinak se jedná o krásný a zajímavý příběh, na konci jsem se neubránila slzám.

28.06.2020 4 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Pěkný příběh o dvou ztracených duších, ona je v kómatu, on má ve svém životě pocit, jakoby v něm byl taky. A pak se potkají a možná i navzájem zachrání.

17.04.2020

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

První díl se mi líbil o trochu víc, ale pořád jde o napínavé čtení s pár překvapivými zvraty...Těším se na třetí díl a jak to celé dopadne...

28.01.2017 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Nesbo a Harry Hole mě opět dostali, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Naopak mi případ tentokrát z drogového prostředí nevadil, naopak, byla to osvěžující změna. Emocionálně hodně silné, především co se týče vztahu Harry a Oleg. A že už je to občas trochu přemrštěné a Harry se jeví jako nesmrtelný? Možná, ale je zranitelný...je to prostě takový Osloský John McClane :)

30.09.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nejmrazivější a nejbrutálnější Holeovka. První díl, v němž jsem správně odhalila pachatele :) dokonce možná ještě dřív než sám vrchní komisař. Jen mě trochu štvala Harryho hloupost a zaslepenost v jedné záležitosti. S každým dalším dílem je to jen lepší, měla jsem přečteno za dva dny. Už se těším na Levharta.

22.05.2015 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Rozhodně zatím nejlepší Holeovka, kterou jsem četla...Líbí se mi, jak tu autor předkládá mnoho zavádějících indicií a čtenář tak má několik kandidátů na vraha, a přesto jej podle mě závěrečné rozuzlení v mnohém překvapí...Pocit zadostiučinění v závěru se nedostavil v takové míře, jak jsem očekávala, ale i tak...KONEČNĚ!

01.02.2015 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Kniha mě trochu zklamala, čekala jsem od ní něco jiného, podle mě určena spíš pro mládež...Děj nebyl rozhodně špatný, i když v mnoha případech předvídatelný, a ani jsem se nebála tolik, jak jsem očekávala...

22.11.2014 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Případy HH čtu chronologicky, takže tohle je mé třetí setkání s Harrym a musím říct, že zatím nejlepší...Děj se poprvé odehrává (konečně!) v Norsku a také se mi moc líbilo propojení s událostmi z 2. světové války. Už se nemůžu dočkat dalších dílů, které jsou dle ohlasů každý jen lepší a lepší...

22.11.2014 5 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Klasika mého dětství, četla jsem ji snad stokrát :)

24.05.2014 5 z 5

Dobrou noc Dobrou noc Walt Disney

Nejmilovanější knížka mého dětství...pečlivě si ji střežím a schovávám pro svoje děti :) I téměř po 20 letech je skoro jako nová.

24.05.2014 5 z 5

Monty Python's Flying Circus – Nic než slova 1. Monty Python's Flying Circus – Nic než slova 1. Terry Jones

Přečteno za jeden večer...V době, kdy jsem ještě nevlastnila DVD s Létajícím cirkusem, mi tato kniha postačila a skvěle pobavila, ale přece jenom český překlad trochu ubírá skečům na kouzlu (ale to bude spíš tím, že většina scének je založena na anglickém jazyce jako takovém, s kterým si protagonisté dokázali neuvěřitelně vyhrát)

23.05.2014 5 z 5