Monty Python's Flying Circus – Nic než slova 1.

První svazek knižního vydání filmových scénářů televizních skečů slavné skupiny britských komiků. Nabízí skeče plné absurdního humoru, slovních hříček, dvojsmyslných narážek a satirických šlehů. Kniha přesvědčivě dokládá, že humor Monty Pythonů je skvělé vychutnat i v knižní podobě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80285/monty-python-s-flying-circus-nic-ne-kgl-80285.jpg 4.632
Literatura světová, Humor

Vydáno: , Argo

Just the Words 1., 1993

Kniha Monty Python's Flying Circus – Nic než slova 1.

ozzak

klasika Britského humoru

Čičolina
29.05.2020

ehm. promiňte, vy navrhujete sníst mou matku?
ano, ale ne syrovou. Upravenou.
prosím?
ano, pečenou, pár hranolků, brokolice, křenovou omáčku...
no, docela mi vyhládlo.....

Corso
27.02.2020

Klise uvod, ale je to pravda. Moje prve stretnutie z pytonovcami. V case ked nebol internet, ked sme mali v telke dva programy, som si z knihkupectva za peniaze z podpory uradu prace doniesol tuto divne vyzerajucu knihu. Samozrejme som pocul o ich prazvlastnom humore a ze existuje serial. A to bolo asi tak vsetko. Co som chcel povedat vsak je to, ze ako som cital tento v podstate scenar a dialogy, (mal som uz doma par knih radosincov, L+S, takze toto dialogovanie mi nevadilo a bavilo ma predstavovat si to), lenze tato potrestenost sa v podstate neda predstavit. :) Aky rozpor s tym co som si predstavil v hlave s tym, ked som to konecne videl na DVD. Uprimne, kniha nevystihne pozy, gesta, pohlady. Taky ten dada humor a dialogy precitate a su kostrou vsetkeho, ale ich celkovy dopad kniha proste nemoze zaznamenat. Uz len tie opisy animovanych sekvencii T. Gilliama citat, a vidiet. Alebo silly walk. Kniha si zasluzila ilustracie, foto, ale v tom case, vdaka Argu aj za toto. V podstate to ze to nevidite ale citate, dava cloveku uplne iny zazitok ale ocenite ho po zhliadnuti serialu. A po zhliadnuti serialu uz asi nebudete citat knihu, alebo uz s tym obmedzenim, ze to v hlave mate spravne obrazovo nastavene. :)
(plati pre celu seriu jak sa vravi ...punktlich)

DennisMoore
20.12.2015

Monty Pythoni mi dělají z pekla život už nějakou dobu a papírová podoba jejich šlehům na působivosti neubírá vůbec nic (obzvlášť tedy pokud je člověk alespoň trochu zná). Skvělou přidanou hodnotou scénářů jsou jména různých postav a postaviček, jež v seriálu nezazněla - mými speciálními oblíbenkyněmi jsou paní Gorilová a paní Negorilová.

Matilda
23.05.2014

Přečteno za jeden večer...V době, kdy jsem ještě nevlastnila DVD s Létajícím cirkusem, mi tato kniha postačila a skvěle pobavila, ale přece jenom český překlad trochu ubírá skečům na kouzlu (ale to bude spíš tím, že většina scének je založena na anglickém jazyce jako takovém, s kterým si protagonisté dokázali neuvěřitelně vyhrát)

juvelinokivi
23.01.2013

Ideální když se potřebujete spolehlivě pobavit a nechce se vám zapínat počítač nebo televizi. "Španělskou inkvizici bych tady nečekal!"

SPimy
03.01.2013

Scénáře televizních skečů Létajícího cirkusu Monty Pythonů. Zakoupila jsem nadšeně v době, kdy byl problém sehnat přímo jejich filmovou podobu. Dnes už trochu nechápu, lepší si pustit skeče než si je jen číst.