Mates84 Mates84 komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Spoiler:Ale jo,docela dobry.Sice mi Jurek pripominal Chucka Norisse riznuteho supermanem,ale jinak dobra oddechovka.

10.12.2019 3 z 5

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Hlidka u me zacina prekonavat carodejky i Mrakoplase!!!

31.12.2017 5 z 5

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Pamatuji si, kdyz sem na tuhle knizku narazila poprve v knihovne a prinesla si ji domu.Ta se mi tak libila,ze i po 24ti letech si si vybavuji,jak sem z ni byla nadsena.Jak sem ji hltala vecer pod perinou a pres den v pokoji a nechtela jsem si jit ani ven hrat dokud ji nedoctu. A kdyz jsem cekala syna a narazila na ni v antikvariatu ve starem vydani (ty nove ilustrace proste nejsou ono) hned sem ji pro nej koupila.Doufam,ze ho jednou bude bavit tak jako me.

30.11.2017 5 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

(SPOILER) Kniha jako oddychove cteni super.Akorat teda co mi dost vadi je neustale chronoligicke preskakovani a hlavne to,ze kdyz uz pan Vondruska pise knihy kde jsou stejni hlavni hrdinove a jde o serii jejich pribehu tak by bylo dobre nemenit jejich historii respektive manzelky hlav.hrdiny.Na zacatku je psano,ze jeho manzelka zemrela s ditetem pri morove epidemii na to je navazano ze az x let pote se Oldrich zamiloval do Ludmily,nacez hned v dalsi knize uz se byvala manzelka jmenovala uplne jinak a umrela az 3 dny po porodu.Tak jak teda?

19.07.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Neni to uplne nejlepsi detektivka co jsem cetla,ale je to prijemna oddychovka.A tesim se na dalsi dily.

25.11.2019 4 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Tak trochu jina A.CH.Knizka mi pripomina spise cervenou knihovnu,nez klasickou detektivku na ktere jsem od A.CH.zvykla.Ale pekne pohodove cteni.

25.06.2018

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Tak to byla zase pecka:-))))

Nesnazte se valcit,nebo vas zabijeme.Ted tady byl dalsi Pax,ale tentokrat rikal:Jestli budete valcit,pozadame vas o zaplaceni
dluhu.A mimochodem to je moje pika,kterou na me miris.A za ten stit jsem taky zaplatil.A kdyz uz se mnou mluvis,sundej si z hlavy moji helmu,ty odporny maly dluzniku.

V seru to vzdalene vypadalo jako maly tlusty kentaur,napul muz a napul...presneji receno,kdyz se obluda priblizila,si Elanius uvedomil,ze to je to napul Trancnik a napul byk.

Nicmene veci se preci jen lepsily.Kdyz Karotka nastoupil,byla cela castka urcena k provozu Hlidky ulozena na polici vedle dveri v plechovce s napisen Blyskava kohorta-Silnorukovo lestidlo na zbroj.A kdyz byly na neco potreba penize,stacilo najit Nobyho a prinutit ho, aby penize vratil.

19.12.2017 5 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Straze,straze byla super knizka.Takze jsem se na dalsi pribehy Nocni hlidky tesila.Ale ac knizka byla skvela,tak oproti jeji predchudkyni to nebylo tak uplne ono.Ale rozhodne stoji za precteni a doporuceni.

,,Tady mame co delat s pokrivenou mysli,"zabrucel Elanius."Oh,ne!Myslite to vazne!",,Samozrejme"!,,Ale...ne....to se musite mylit Vzdyt Noby byl celou tu cestu s nami!"

Jenze nemuzu najit desatnika Noblhocha,pane".,,A komplikuje nam to nejak situaci?",,No, znamena to, ze cestna garda bude o neco chytrejsi, nez se pocitalo, pane".

,,No preci svedek! Nevite? Poda vam prsten a musi si vzit nevestu, kdyby jste nahodou utekl, nebo tak nejak. Dekan o tom cetl nejakou knihu.",,Jiste, prikvl dekan.,, Kdyz uz je jednou nazhavena, nekoho si vzit musi.Nemuzeme dovolit,aby nam nevdane nevesty pobihaly jen tak kolem a ohrozovaly celou spolecnost."

,,Straznik Navazka-nesalutovat."

21.11.2017 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Já toho chlapa prostě miluji, no kdo by mu odolal!!:)
Skvěle napsáno, nenudila jsem se ani chvilku, plno vtipných pasážích:" Byli to obecní hrobník a obecní blázen, zplozený pomatenou dcerou dřevorubce a četou námezdních pikenýrů. Inu jak sem říkal-statečný hrobník a chrabrý idiot vyrazili coby průzkumníci."
A v Něco končí, něco začíná popis Marigoldovi noční oslavy - Doppler vs drak, ženské medium,závody v pití ....No komu by při tak barvitém popisu mohla zůstat špatná nálada !!!
Prostě super knížka!

16.06.2015 5 z 5

Zaklínač: Věčný oheň Zaklínač: Věčný oheň Andrzej Sapkowski

Ještě lepší jak první kniha povídek.
Přečteno na jeden nádech.Vtipné texty, rychlý svižně vyprávěný příběh, který prostě nejde odložit.Od knihy mě oddělila akorát dopravní značky, do které jsem při jejím čtení za chůze čelně nabourala:)
Ale i tak stojí za to:)

26.05.2015 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

O chlup horsi jak predchozi dil.

02.06.2020 4 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Nevim,zda to je tim,ze se to odehravalo v Praze,nebo tim pribehem.Ale o proti prvnimu dilu me to fakt bavilo!!

28.05.2020 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Kniha vyborna.Ctiva a napinava.

20.05.2020 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Priznam se,ze po Stalkerovi jsem nemela na dalsi knihu moc naladu,ale musim rict,ze oproti predchozi knize,je tahle mnohem lepsi!!

11.12.2019 4 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Ne ze by kniha byla spatna, to neni zadna kniha z UZ, ale proste knihy s Tonickou nepatri k mym favoritum,ale kniha urcite stoji za precteni.
Tonicka neverila svym ocim.Zimodej neveril ocim,ktere si udelal.Lide neverili nejen svym vlastnim,ale ani sousedovym ocim

15.11.2019 3 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Oblibena knizka meho detsvi.Pytlik je proste rizek:-))tesim se,az ji budeme cist se synem.

09.05.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Prijemna detektivni oddychovka!Urcite si prectu dalsi.

29.04.2018 4 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

:-))))))))) tak to jsem se zase pobavila:-)))Krasna Beta je nej:-))))

,,A co ty stiznosti?prestalo to?Mame jich dvakrat tolik co predtim,vsechny od nemrtvych a vsechny na pana Pulbotku."

,,Noby,ty jsi byl vzdycky na strane vitezu,protoze ses vzdycky plizil po okraji bojiste,abys videl kdo vyhrava ,a pak sis natahnul tu spravnou uniformu,kterou jsi svlekl nejakemu mrtvemu nestastnikovi.Slysel jsem nejake zvesti o tom,ze dokonce i generalove davali pozor,jakou mas uniformu, aby podle toho poznali jak se bitva vyviji."
,,Hodne vojaku slouzilo v ruznych oddilech",odpovedel Noby.Ano,ale vetsinou ne behem jedne bitvy",usklibl se serzant Tracnik.

,,Neni to ani ctvrt hodiny,co jsem zenska a uz vas vy hnusny chlapi nenavidim."

,,A zlodej-ucednik Simon Vystaral padil jako zajic,protoze jedinym pohledem pres rameno zjistil,ze ho honi vykvet cele ankh-morske spolecnosti, a to zjisteni dospivajiciho mladence vydesilo temer k smrti."

15.12.2017 5 z 5

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Ja tu Starenku fakt miluju:-)Ona je fakt bozi.

Starenka vychutnavala dobre vino svym sveraznym zpusobem.Casanovavleze nikdy nenapadlo,ze by si nekdo mohl nalit na suche bile vino davku portskeho jen proto,ze bile v lahvi doslo:-)

Bezte, vy,usmala se a pleskla ho laskovne pres tvar, az mu v usich zazvonilo.

Hej vase nobleso,co je to teta a teta?to se dela v satech,nebo jak?

Tobe by to nas Jason nikdy nerekl a mne to rekl jen proto,ze mu bylo jasne,ze bych mu jinak ze zivota udelala prave peklo,uklidnovala ji Starenka.K tomu preci matky jsou,ne?

Starenka Oggova se ponekud nebezpecne zakyvala na zidli a prejela prstem po horni plose skrine.Pak prst dukladne prozkoumala.Byl dokonale cisty.Hmph,odfoukla si nesmirne zklamane.Zda se,ze je tady docele cisto.Zatim.Starenka Oggova nikdy nevykonavala zadne domaci prace,naopak,ona sama byla pricinou toho,ze je muselo vykonavat mnoho ostatnich lidi.Slezla ze zidle a usmala se na sve snachy.Udrzovaly jste dum opravdu celkem v poradku rekla.Skutecne dobra prace.Pak ji nahle usmev z tvare zmizel.Ale okamzik.Co takhle pod posteli v pokoji pro hosty?rekla.Tam jsme se jeste nedivaly, ze?Spanelska inkvizice by byla Starenku vyloucila ze svych rad pro prilisnou krutost.

19.11.2017 4 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Nekdo pise spatne knihy.Nekdo nekdy horsi a pak zase lepsi.Ale TP pise jen a jen skvele!!!Mali Bohove jsou toho dalsim dukazem!

13.11.2017 4 z 5