mary2019 mary2019 komentáře u knih

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Opět naprosto luxusní čtení. Do posledních stránek jsem neměla absolutně tušení, kdo za vraždami stojí. Tedy měla, ale velmi mylné. Hltala jsem každou stránku, měla jsem potřebu číst stále dál a dál...tohle na knihách miluji.
Bryndza nikdy nezklame. Doporučuji

21.12.2022 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Tahle knížka mě tedy vážně bavila. Dostala se mi do rukou náhodně, tudíž jsem první díl nečetla. Ale už teď vím, že si koupím všechny další díly. Nečekala jsem tak bizarní motiv. Zápletka byla perfektně zpracovaná a do konce knihy jsem neměla nejmenší tušení, kdo stojí za únosy dívek. Přečteno za tři dny. Rozhodně doporučuji.

13.01.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Můj první díl po Erice, kterou jsem si fakt oblíbila.
Knížka se čte sama, jako všechny jeho díla. Příběh vás drží v napětí a zvědavosti.
Na Kate si ale budu muset zvyknout. To vím už teď. Bylo to trochu něco jiného. Vraha znáte od začátku. Nemám ale příběhu co vytknout. Sbírku mám celou, takže se chystám na druhý díl v řadě.
Dávám 4/5, protože Erika je mi nějak bližší .

06.07.2023 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další příběh Eriky, který vás naprosto pohltí a budete mít pocit, že jste součástí jejího vyšetřovacího týmu. Případ je 26 let starý a nyní se znovu otevírá. Celou dobu jsem netušila, kdo je vrahem malé holčičky a závěr mě velice překvapil. Trochu mi začíná vadit Eriky truchlení a to, jak je chladná vůči ostatním mužům. Knížka se četla velmi dobře a rychle, ale to je u Bryndzy naprosto běžný. Hodnotím 5/5 a doporučuji všem, co mají rádi napětí.

12.03.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Super! Tahle knížka mě naprosto pohltila. Obě postavy (vlastně všechny tři), byly tak trochu psycho, tak trochu divný, tak trochu bizarní. Příběh mě naprosto pohltil. Musela jsem číst stále dál a dál. Přečteno rychle...
Do poslední chvíle jsem netušila, kdo za tím stojí. Rozhodně doporučuji.

20.12.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Mám všechny knihy. I tato byla čitelná. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo rodiče zabil. Motiv měli všichni. Nejprve jsem se do ní nemohla začíst, ale pak jsem ji přečetla za tři dny.

04.10.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Super. Je to přesně to, co chcete číst, když nemáte svůj den. Opravdu pobavila. Nejvíc asi ta , , myšlenka ,, o vánočními cukroví. ????. Doporučuji.

03.02.2021 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Přečteno jedním dechem. Kniha se četla velmi dobře. Měla jsem chvíli pocit, že jsem viděla podobný film...
Určitě si ráda přečtu si i ostatní knihy od autora

16.10.2022 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Nejprve bych chtěla poděkovat paní Jánské za poskytnutí recenzního výtisku.

Kniha se mi dostala do ruky jako druhá po Mrazivé náruči.
Věřila jsem, že bude stejně čtivá a napínavá. A bylo to tak!

Knížka je psána z pohledu více osob, což se mi líbilo, ale přiznám se, že jsem s tím v první třetině trochu bojovala. Netrvalo ale dlouho a s většinou postav jsem se sžila.
Dana, postava učitelky, mi byla z celého příběhu nejméně sympatická. Vyloženě mě štvala a tak trochu jsem jí ten její osud přála .
V knize se řeší případ zesnulé Markéty, kterou našla její spolubydlící Anna.
Do samého konce jsem neměla tušení, kdo by za vším mohl stát.
Někomu může samotný příběh připadat příliš komplikovaný, mně se ale líbil.
Tohle ctění pro mě bylo pohodové, ale konec nabral rychlý spád a nedalo se přestat číst. Byla jsem napjatá, zvědavá, nervózní a v očekávání, jak vše dopadne.

Co musím ještě zmínit, tak to je rozhodně poslední kapitola, kde je pěkně napsané, co bylo dál v životě všech postav. Takové ukončení mě zaujalo.

Knížku velice ráda doporučím všem, co netouží po čtení o brutálních vraždách, ale chtějí si dopřát pohodové čtení s trochou napětí.

12.12.2023 4 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Ach jo! To byl jeden z mých prvních pocitů, který ale trval po celou dobu čtení.
Chtěla bych ale nejprve poděkovat paní Janě, za zaslání knížky k recenzi. Děkuji, stálo to za to!

Příběh byl velice čtivý. Chvílemi jsem si ho brala dost osobě, takže jsem cítila bolest a nenávist zároveň. Knížku jsem tedy musela chvílemi odkládat a srovnat si myšlenky. To je ale můj problém.
Kdybych to měla shrnout, Mrazivá náruč se čte sama. Budete šokováni, budete smutní, budete rozčilení.
Rozhodně doporučuji přečíst. Za mě 5 z 5. Těším se na další knížku!.

28.09.2023 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Ráda bych poděkovala albatrosmedia za poskytnutí recenzního výtisku. Tahle spolupráce mě opravdu nadchla.

Příběh má dvě dějové linky a do obou vás vtáhne tak, že máte pocit, že to vy jste těmi o kterých se píše.

Musím ale přiznat, že mě Anička - hlavní hrdinka - chvílemi štvala svou přehnanou péčí a starostí o syna .

Celkově se mi knížka opravdu líbila. Miriam se povedla knížka napsat s určitou lehkostí i přesto, že druhá dějová linka nebyla úplně z pěkného období.
Předchozí knížky jsem nečetla, ale už teď vím, že je musím mít nutně všechny. Dlouho se mi nestalo, že bych měla z autora a jeho textu tak skvělý pocit. Tohle mělo s má úroveň.
Jsem ráda, že se mi Mateřídouška dostala do ruky a že mohu s klidným a čistým svědomím doporučit ostatním vášnivým čtenářům a možná i těm, co nečtou zas až tak moc.
Za mě plný počet hvězd!

25.03.2024 5 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Děkuji Knihy Dobrovský za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Jedná se již o čtvrtý díl série. Abych byla upřímná, předešlé díly jsem nečetla, ale dlouho jsem po nich pokukovala.

Příběh Ketta a jeho pátrání po únosci byl čtivý a napínavý. Místy byly zmíněny i události z předchozích dílů, což mě donutilo, abych si je pořídila.

Líbil se mi děj, mělo to nápad. Žádný brutality se z počátku neděly. Cítila jsem lehké napětí a bylo těžké, přestat číst.

Největší jízda nastala ke konci knihy, kde došlo k rozluštění případu. Tady jsem doslova hltala každou stránku. A přiznám se, že do samého konce jsem v tom neměla jasno.

Poslední stránka (věta )naznačuje, že bude pokračování, na což se tedy opravdu těším.

Nyní se vrhnu na první díl - Doručovatelky. Jsem ráda, že jsem díky Knihy Dobrovský objevila nového, schopného autora.

Hodnotím 4/5.

28.11.2023 4 z 5

Geostorky Geostorky Petr Brož

Nejprve bych chtěla poděkovat @knihydobrovsky za zaslání tohoto recenzního výtisku.

Přiznám se, že jsem si knížku vybrala kvůli obálce . Vůbec jsem netušila, co od knížky čekat. Byla to tedy pro mě výzva, protože čtu jiný žánr.

Knížka je velice pěkné zpracovaná. Jak textem, tak ilustrací. Nevím proč, ale myslela jsem, že to bude formou fejetonů nebo že knížka bude ve vtipném duchu. Ale vůbec. Úplně jsem se spletla.

Najdete zde 25 příběhů, kde se dozvíte, jak naše země funguje, jak se chová, co způsobuje například globální oteplování aj.

Musím říct, že mě jeden příběh opravdu zvedl ze židle a vážně mě hodně rozčílil. Konkrétně tedy Geostorka s názvem Horečka tančících koček. Tohle by měl vědět každý a opravdu nechápu, jak mohl někdo něco takového dopustit?!

Zajímavé jsou také Geostorky o sopkách a prachových bouří. .

Autor si dal opravdu práci s textem. Čte se to naprosto skvěle. Příběhy vás pohltí. Poučí. Donutí vás k zamyšlení. Ohromí. Šokují.

Rozhodně doporučuji všem. Tahle knížka je určena každému bez ohledu na to, jaký žánr čte.

Za mě 5 z 5.

27.10.2023 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Uf! Tuhle knížku jsem dostala v rámci spolupráce. Musím se přiznat, že od první stránky ve mně vyvolala plno emocí. Smutek, vztek, strach, napětí, lítost, zlost...
Čtení byla jedna velká jízda, nešlo přestat číst. Deset hodin čistého času! Krásně napsané, čtivé.
Čekala jsem snad úplně všechno, ale tohle opravdu ne. Jak to že jsem o tomto autorovi nevěděla dřív?
Mohu rozhodně doporučit!!!
Závěr byl opravdu nečekaný a smutný. Vyvolá ve vás plno myšlenek a otázek.
Martina Štefka rozhodně zařadím do oblíbených.
Děkuji za možnost si knížku přečíst. Po dlouhé době jsem opravdu nadšená!
Ta myšlenka celého příběhu je originální.
Bravo!!!

23.09.2023 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Za mě naprostá pecka! Nebyla jediná kapitola, která by byla v knize jakkoliv zbytečná. To se mi u knihy už dlouho nestalo. Líbilo se mi, že byl příběh psaný z pohledu obou hlavních hrdinů. Krátké kapitoly taky super. Po celou dobu čtení jsem byla v napětí a zvědavosti. Četla se sama.
Tohle vás bude bavit! Doporučuji. Za mě 5 .

19.06.2023 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Ze začátku jsem měla pocit, že čtu KOŘIST alá ŠELMA od Mayneho. Možná se nechala Darcy inspirovat. Byla jsem trochu zklamaná. Pak se ale děj rozjel a nakonec musím uznat, že Darcy opět nezklamala.

18.07.2022 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Krásné! Hezky se četla a i slza ukápla. Chytla mě skutečně za srdce. Doporučuji!!!

02.02.2022 5 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Zhruba ve čtvrtině jsem si myslela, že ji ani nedočtu. Pak jsem se těšila pořád víc a víc na další kapitoly. Ten konec jsem čekala trochu jiný... Mínus hvězda za ten otevřený konec.

12.02.2021 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Abych byla zcela upřímná. Nečtu romantické příběhy, ale sociální sítě jsou mrchy a ať jsem se podívala kamkoliv, všude byla prezentována tato kniha. A protože jsem člověk zvědavý a jak jde o knihy, musela jsem ji mít. Manžel mi ji pořídil k MDŽ .
Příběh Olive je tak trochu dětinský. Ale roztomilý. Začíná uspěchaným polibkem, který má její kamarádku přesvědčit o vztahu mezi ní a doktorem. A co by to nebylo za romantiku, kdyby nešlo o skrytou lásku.
Chvílemi mi celý příběh připomněl moje pubertální čtení dívčích románů. Řekla bych , že tohle je taková novodobá Lanczová, což samozřejmě není urážka.
Rozhodně doporučuji přečíst. Vrátíte se do mladých let a zapomenete na starosti všedních dnů. Super je i bonusová kapitola, kde má čtenář možnost si přečíst milostnou scénu z pohledu samotného doktora Adama.
Jednu hvězdu ubírám za věčné ,,Ach. Ach? Ach!" , Kterého je v knize snad milion.
Hodnotím 4/5.

01.04.2023 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Knížku jsem si koupila kvůli obálce, autora neznám. Hodnoceni na databázi knih 74% a už vím proč. Knížka se mi líbila, to nepopírám, ale ta severská jména mě trochu rozčilovala. Taky jsem až téměř na konci knihy zjistila, že se kniha odehrává ve dvou dějových liniích, ale to je moje nepozornost a proto mi nedávala smysl.
Barvité popisování vražd čtyř mužů, kteří zneužívali malé holčičky, bylo trochu moc i na mě, stejně tak popisování lovu tuleňů a následné vyvrhování. Celý příběh působil až neuvěřitelně. Také jsem v knize našla dost velkou chybu a to v popisu vs. myšlence. Jinak se četla celkem dobře. Rozhodně nikoho neurazí, ale četla jsem už lepší.
Přesto mohu doporučit.

24.02.2023 3 z 5