marvitekar marvitekar komentáře u knih

Na mnohé doporučení jsem přečetla. Začátek mě bavil, mrtvolky hned na začátku příběhu způsobené shodou okolností, no proč ne. ( jen nevím, zda by se to fakt mohlo stát stoletému chlápkovi, ale jo, třeba nadmíru vitální člověk...). Pak mě bavilo to "zkoušení" z dějepisu a zeměpisu:-) Nicméně, asi bych se ke knížce po čase nevrátila, jednou stačilo.

21.05.2015 3 z 5

Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Ingeborg Jacobs

Neuvěřitelné, že přežila, vůbec si neumím představit sebe ( nebo moje děti ) v situaci, kdy se musí postrat jako malé dítě sama o sebe. Přezdívka, kterou dostala Ocelová, nebo železná Marie mluví za vše. Všechno to co prožila, musí na jedinci zanechat velkou jizvu.

10.07.2014 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Nevím, je to tak, že další díl = další ( zase ) zklamání? Více stran, jen v podstatě méně toho zajímavého a napínavého děje.
Nadšení z Hry o trůny bylo jen jedno a poslední, ale nedá mi to a až se objeví pokračování, chci ho přečíst a doufám, že nezkončí otevřené ( !! ) .

24.06.2014 3 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Příběh Marjam se dobře čte, ale dobře mi z příběhu tedy rozhodně nebylo. každopádně doporučuji přečíst.

24.01.2014

Muž a stín Muž a stín Emil Vachek

Nedočetla jsem, nebavilo mě to. Možná příliš roztáhlé , od detektivky bych čekala rychlejší spád.

06.09.2013 2 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Při popisu podzemního sklepení si dokáži nejen živě představit, jak toto sklepení vypadá, ale dokonce jde cítit chlad a tzv.zatuchlinu sklepů....brr.

26.08.2013

Cantervillské strašidlo a jiné prózy Cantervillské strašidlo a jiné prózy Oscar Wilde

Soubor nejznámějších děl, ovšem Obraz Doriana Graye je nej. Zpracování pomíjivosti a přerod naivního mladíčka v bestii.

23.08.2013 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Rychle a dobře se čte, rozuzlení, které překvapí.

06.08.2013 4 z 5

Pokud by se mě někdo zeptal jako ve škole, abych seřadila tyto tři knížky podle toho jak se mi líbily, tak bych měla problém. Nicméně dějová linka z nemocnice a závěrečná linka u soudu, jsou opravdu povedené a utkvěli z knihy nejvíce.

03.04.2013 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

První díl končil tak, že se nedalo okamžitě nesáhnout po druhém dílu. Bavilo mě, že je to v podstatě díl jen a jen o Lisbeth. Závěr byl hodně napínavý...řekla bych že, až přitažený, za každou cenu musela přežít, 3 kulky v těle, vyhrabala se z hrobu a se svými sotva 50 kg živé váhy dokázala zatít sekerku do Zala...hm, no dobře, papír snese všechno..:-)
Protože jsem si půjčila celou trilogii, tak pokračuji..

21.02.2013 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Román jsem dostala darem a trochu jsem se obávala, že draci, čarodějové a pod nebude můj šálek kávy. Jak hluboce jsem se mýlila, přez spoustu postav je to bravurní dílo. Charaktery postav nádherně vybarvené, koho chvíli nemusíte, později se stane oblíbeným a než se dostanete přes příběhy jiných postav, zemře.
Nechápu, jak autor může mít ještě ve své fantazii tak ohromnou náplň příběhů, aby se dostalo na další díly a že s "tloušťkou" knih si opravdu nezadají s touto první. Jen ta cena... asi budu muset šetřit...

11.10.2012 5 z 5

Polární přesun Polární přesun Clive Cussler

Horor?! Tak to nevím, spíš fantazie s trochou vědeckých stop. Celkově sedí 40% hodnota, lehký podprůměr

29.08.2012 2 z 5

Panství Panství Steve Alten

Začátek knihy celkem dobrý, do poloviny i čtivá, konec je dost přitažený za vlasy, čekala jsem víc...

29.08.2012 3 z 5

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

Až zase budu sbírat slimáky na zahradě a likvidovat je, budu se na ně dívat ještě s vědším odporem než dosud.
Oddychovka plná slizu, krve a praskajících puchýřů. Napsáno tak, že hnis nejen vidíte, ale i cítíte. A po zdárné likvidaci kolonie máme otevřený konec s jedním nemocným, pro pokračování celého kolotoče.

04.04.2012 4 z 5

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Opravdu dobře napsaný román, v závěru mě moc mrzelo, že neměl hapyend.

21.03.2012 4 z 5

Disturbia Disturbia Christopher Fowler

Nevím, přečetla jsem, nezanechalo to nic. Prostě jen plnění bobříků, střet tzv.dělnické třídy a aristokracie.

21.03.2012 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem ji před třiceti lety, zrovna tak, jako Memento. A mám ten pocit, že tehdy, to byly knížky z Povinné četby. Dcera je teď ve stejném věku jako já tehdy. V Povinné četbě mají Gnosciniho, Aškenazyho, Olbrachta, Tomečka. Doporučila jsem jí toto. Přečtla, zhodnotila, že tohle je víc poučné, než veškeré přednášky o drogách, které proběhly na škole. Vrátit do Povinné četby...

08.02.2012 5 z 5

Představy o dvacátém století Představy o dvacátém století Peter Høeg

Z mého pohledu je začátek celkem nezáživný. Prvních zhruba 100 stran vypadá na samostatné příběhy o lidech, které nic nespojuje. Zdánlivě. Propletence přicházejí až v druhé půli a nakonec zjistíte, že jste prožili s hrdiny život dlouhý přes čtyři generace. Nicméně podruhé už to číst nebudu.

08.02.2012 4 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Viděla jsem zatím pouze film. Ovšem ten mi nedal, než o něm ještě celý další den přemýšlet. Jaký potom musí být pocit po přečtení knihy. K zápornému hrdinovi "normální" člověk musí cítit odpor, přát mu spravedlivý trest, ovšem ve filmu tak nějak chápete jeho touhu uchovat vůni. Panennskou vůni. " Sběratelská vášeň". Rozsudek nepřekvapil, to co se stalo během trestu ano a konec byl velmi překvapivý. Knihu si rozhodně musím sehnat i přesto, že už vím, jak to s Jean-Baptiste Grenouillem dopadne.

06.02.2012 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

aneb jak co nejlépe provdat dcery v daném století... nevím, nějak mě to celé neoslovilo, nejsem zřejmě ten pravý čtenář romantických románů. Elizabeth a Darcy, nejprve ve smyslu ach Bože, co je to za pokrytce, později ach pan nejúžasnější. Brrr, ale asi se to dalo předvídat. Věta, která mi z celého díla utkvěla z rozhovoru mezi Elizabeth a otcem: když si ho nevezmeš, matka tě nebude chtít znát, když si ho vezmeš, nebudu tě chtít znát já... zdařilá otcovská podpora, jak se vymanit z předpojatých zvyků.

30.01.2012 3 z 5