marvitekar marvitekar komentáře u knih

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Krásné, pro chovatele a milovníky kočičáků. Oddechovka u které budete mít stálý úsměv na tváři a přesně uvidíte toho svého Opravdového kocoura. V mém případě černého a bez poloviny ocasu, o kterou přišel zřejmě v, bohužel pro něho, zbabělém útěku před naším Opravdovým psem ( " uslintaným idiotem" ).

13.01.2012 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

...měli demokracii, dříve byli otroky, nyní jsou svobodní...Opravdu? Nemůžu si pomoct, ale je to tak nadčasové dílo, že se hodí téměř na všechny systémy, nejen na totalitní, Stalinistický. Zvířata hladověla, jen prasata stávala se tlustšími, zvířata měla krácené příděly, za to více práce.... Opravdu v tom vidím i dnešní stav společnosti, demokracie-nedemokracie.
Ano, bylo mi smutno.

13.01.2012 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Budu opakovat, již vyřčené, ale toto je Mistr slova, neuvěřitelné. Přeměna rodinného miláčka v bestii díky nákaze, k tomu vedro a matka s chlapcem v autě. Napínavé, úžasné. Už se těším na další román.

12.01.2012 5 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Těšila jsem se na přečtení této útlé knížky. Začátek opravdu dobře psaný, bohužel v závěru jsem se už tolik nebavila, zřejmě to bude tím, že se vše celkem dokola opakovalo. Ale jako odpočinek a připomenutí toho, co již mám několikrát za sebou to není špatné, jsem ráda, že moji prevíti nebyli až tak " dokonalí".

10.01.2012 3 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Klasický román. V druhé polovině je dějově rychlejší, Pipovi jde i o život při setkání s úhlavním nepřítelem z ranného dětství, Orlickem. Nadějné vyhlídky na vlastní lepší život se Pipovi rozplývají v okamžiku prozření, že dobrodincem, který ho, řeklo by se dnešními slovy, sponzoroval, není osoba z okruhu blízklých, nýbrž někdo od koho by takovou pomoc nikdy nečekal. A k němuž, ačkoliv z prvu mu byl odporný, dozná určitých citů. V románu nechybí ani neopětovaná láska a naděje v nový život v podobě Pipa jr., který s Pipem má shodné pouze jméno....

05.01.2012 4 z 5

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Musím se přiznat, že jsem si tu knihu moc neužila, prvních 150 stran jsem četla, aniž bych se tak říkajíc pořádně začetla a těšila se na to, co bude dál. Čekala jsem víc.

02.12.2011 2 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Asi před hodinou jsem ten úžasný Homerův příběh dočetla. Jak skvostné dílo, jak vše Irving dokáže pospojovat s takovou lehkostí, vše do sebe zapadá, není tam hluché místo, prostě nádherné čtení.

Film jsem neviděla, nemohu porovnávat, ale v posledním komentáři ke knize bylo uvedeno, že je film zpracován bez postavy Melony a Angela scenaristé nenechali ani vyrůst ani vzniknout. Pro Boha proč vyškrtli tak důležité osoby?!

01.11.2011 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Heathcliff mohl žít o trochu déle a škodit ještě mladé Kateřině a Heartonovi, aby byla pomsta dokonalá, zřejmě by to ale bylo stále dokola, tak ho nechala autorka zemřít při soustavně se přivírajícím okně, které mu rozedíralo ruku.
Hrdinové knihy jsou apriory sobci, přesto se kniha čte tak nějak sama, nechce se s koncem kapitoly odložit, dychtivě čekáte, co se komu stane, kdy už konečně ten mladý Linton ( chudáček, chcípáček ) zemře a jestli stihne dojít k formálnímu sňatku s mladou Kateřinou. Mimochodem sńatky mezi příbuznými....

03.10.2011 5 z 5

Poslední útočiště Poslední útočiště Raymond Chandler

Po přečtení knihy 3x Phill Marlowe jsem čekala víc. U některých povídek celkem stejné schéma, většinou nechybí záhadná žena, vševíce od detektivních příběhů se více čekat nedá.

21.09.2011 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Co všechno je člověk schopen zažít, přežít....Naprosto úchvatná kniha, plná zvratů, opravdů nečekaných, od které se nelze odtrhnout. Několik stránek čtete rozmazaně, přes slzy nevidíte.

21.09.2011 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Jak mocný je státní aparát, jaká bezmoc pro jednotlivce.

05.09.2011 5 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Přestože jsem knihu prvoplánovaně koupila dceři, sama jsem jí prolétla během dvou dnů, velmi strhující děj, skvěle popsané prostředí, okamžitě pracuje představivost.

19.08.2011 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Kniha, která se přečte takzvaně jedním dechem. Dospělý "zachránce" musel přijít, neb pak už by to bylo jen o tom, kdo z chlapců, původně nevinných, je ten nejsilnější a nejlstivější.

17.08.2011 4 z 5