Maruš.D Maruš.D komentáře u knih

Hříšný úsvit Hříšný úsvit Stephanie Laurens (p)

Tak tuto knihu autorka pojala úplně opačně, čehož si všimneme hned na začátku příběhu. Vypadalo to, že Amélie vezme otěže do rukou, pak ale nastala dlouhá doba, kdy se jen podřizovala a vše přijímala s úsměvem, chyběla mi tam nějaká bojovnost, tvrdohlavost. Více jak polovina knihu byla ve znamení námluv a posléze i svatby... romantické avšak velmi zdlouhavé. Třičtvrtě příběhu se stále opakuje Lucova myšlenka, že nesmí Amelii podlehnout, ale zároveň jí nedokáže odolat. Jak jí potřebuje říct pravdu. Poslechních pár kapitol bylo o dopadení zloděje a konečném vyznání se. Kniha byla velmi zdlouhavá, pro mne docela nezáživná a bohužel nejslabší ze všech co jsem zatím od S. Laurens četla.

17.09.2018 3 z 5

Muž ve stínu Muž ve stínu Stephanie Laurens (p)

Hned ze začátku knihy, bylo vidět že tento díle se role “svůdníka” stane žena. Své plus si Amanda získala svou strategií, jak si omotat Dextra kolem ruky, což se jí podařilo, myslím si, velmi dobře. To že se mu oddala ve třetině knihy, nebylo na škodu, kniha hned dostala jiný spád. Věta “Musím si tě vzít” mne dostala a vůbec se nedivím reakce, kterou dostal. Potom se ale příběh dlouho táhl, a byla to jak hra na kočku a myš. Kdy myš měla společenský život a kočka se ve společnosti nechtěla objevit, ale zároveň myš chytit chtěla. Po dalších xx stránkách se do příběhu přiletla nám již známá detektivní zápletka. Příběh dostal zase jiný spád. I přesto, že je kniha zdlouhavá, tak mi nevadilo ji číst, protože byla velmi pěkně napsaná a postavu Dextra jsem si hrozně zamilovala.

14.09.2018 4 z 5

Všechno o vášni Všechno o vášni Stephanie Laurens (p)

Začátek knihy byl strhující, líbila se mi nevědomost z Gylesovi strany a dychtivost z Francesciny. Po svatbě mi příběh nepřijemně zpomalil četbu a docela dlouho se táhl.
Zhruba v 60% knihy to začalo vypadat, že se něco bude dít, ale byl to spíše planý poplach. Dalších 10% knihy se nic nedělo. Náhle se přihodily tři podivné věci a po nesmyslné hádce se odebrali do Londýna.. dalších několik stránek téměř o ničem. Konec byl akčnější. Námět se šílenou sestřenicí Franni byl chytrý, ale dle mého zpravovaný jen na 30 procent. Takže v celku kniha v porovnání s ostatnímy nic moc, ale nelituju, že jsem ji četla :-)

12.09.2018 3 z 5

Tajná láska Tajná láska Stephanie Laurens (p)

V této knize mne nejvíce bavil Gabriel. Byl chytrý, krásný a romantický. Škoda že Alathea tak dlouho váhala s odhalením “Hraběnky”. Gabriel si mne získal postojem k tomu, jak se zachoval při odhalení Hraběnky. Sama nevím jak bych na to reagovala. Být zamilovaný do někoho a pak zjistit, že je to někdo koho velmi dobře znáte, musí být opravdu těžké. Myslím si, že postavy se v tomto díle zasloužily o naše uznání. Moc pěkná kniha :-))

10.09.2018 5 z 5

Všechno o lásce Všechno o lásce Stephanie Laurens (p)

Musím souhlasit, že to nebyla nejlepší kniha ze série, ale mě se i tak líbila. Postavy mi byly sympatické, nenudily mne. Líbila se mi detektivní zápletka, ale je pravda, že tam bylo moc jmen, které se mi občas pletli. Vše to bylo takové trochu chaotické. Ale skončilo to dobře jsem ráda, že jsem knihu přečetla. :-))

10.09.2018 4 z 5

Tanec vášní Tanec vášní Sabrina Jeffries

Na tento díl jsem se velmi těšila. Dobrodruh Morgan a neohrožená lady Clara.. parádní dvojice. Milovala jsem osobnost Clary za to, jak si stála vždy za svým a její šlechetnou duši a Morgena za jeho ochranitelské pudy. Super, super, super čtení :-))

04.09.2018 5 z 5

Nevydařená pomsta Nevydařená pomsta Sabrina Jeffries

Tato série se mi zdá velmi povedená. Oceňuji, jak se příběhy prolínají a navazují na sebe. Dvojice Julie a Sebastiana se k sobě dokonale hodí. Oba byli tolik tvrdohlavý. Příběh je vylíčen vcelku zajímavě, vtipně a emotivně. Bohužel jsem se v půlce knihy začala docela nudit. Proto jsem si vždy přečetla kousek za den a pak mě to bavilo. Ten souboj na konci mohla autorka pojmout trochu jinak, jelikož to co udělala děvčata mi tam tak trochu ztrácí na smyslu, ale jinak fajn zakončení. Jsem ráda za epilog, který nás navnadí na příběh dvojčete.

04.09.2018 3 z 5

Provdána za vikomta Provdána za vikomta Sabrina Jeffries

Menší spoiler!
Na knize mne asi nejvíce ohromilo, jak Spencer vnitřně trpěl, protože nemohl mít vlastní děti a tolik je chtěl. Jeho maska nerudného chlapa se tak stala o to víc přitažlivou. Užívala jsem si chvilky, kdy se spolu hašteřili. Velmi zajímavá byla záliba v obrázkových skříňkách. Abby byla úžasná postava, která se se vším krásně vypořádala. Byla to silná a pokroková žena. Nat byl chytrý mizera, kterého nejde nemít rád. Ráda jsem se zde potkala s Marganem a Clarou.
Epilog měl úžasné zakončení a celkově se mi celá série moc líbila :-))

04.09.2018 5 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Sabrina Jeffries

Mně se příběh velmi líbil. Zaujala mne zápletka, Daniela jsem si zamilovala už v prvním díle a věděla jsem, že se bude pěkně číst. Byl to dobrodruh, se smutnou minulosti, který se ale dokázal proměnit v gentlemana. Helen nebyla špatná, ale ani nebyla extra výrazná. Soucítila jsem s ní kvůli její chorobě a dokážu si představit, jak to v dřívější době muselo byt těžké.
Líbil se mi námět pašeráků a trochu toho dobrodružství. Chvilku jsem se u čtení nudila, to když se vztah mezi nimi víceméně opakoval a nedělo se nic moc. Pak se to však zase rozjelo a já se zpět začetla.
A jestli chování děvčat odpovídá tomu, že jsou panny? Možná ne, zase kdo ví, jak by se zachovala 26-ti letá panna která je v opojení vášně a má své skryté choutky. Pro mne je příběh věrohodný a velmi jsem si četbu užila :-))

30.08.2018 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Sabrina Jeffries

U této knihy se mi nejvíce líbí pasáž, kde se Griff omlouvá a doznává z jeho citů k Rosalindě. Je to ta nejkrásnější a nejkajícnější omluva, kterou jsem kdy četla. Celý příběh mne velmi nadchl a nelituju jediné minuty strávené nad knihou. Já si zamilovala obě postavy, i když Griffa o trochu více než ostatní :D Určitě doporučuji přečíst :-))

29.08.2018 5 z 5

Skandál Skandál Suzanne Enoch

Tento díl ve mě zanechal rozporuplné pocity. Námět se mi líbil, ačkoliv provedení mělo své chyby. Kniha se četla lehce, postavy nebyly komplikované. Líbil se mi námět ředitelky a akademie. Avšak postava Alice mi tam vůbec neseděla, dále jsem kroutila očima nad rychlím spádem závěrečné kapitoly. Příběh se hezky vyvíjel, ale konec byl na můj vkus příliš rychlý, uspěchaný. Dále mi na knihách od S. Enoch nesedí, jak nechá postavy vycouvat z problému téměř bez úsilí- muž: “vezmi si mě” odpověd je “ne” a muž řekne jen “okey” a jde vymyslet jinou strategii, se kterou pak hned žena souhlasí. Chyběl mi tam zápal a bojovnost. Nicméně i přesto jsem si knihu užila. Doporučuji přečíst :-)

PS: Posledním mínusem je podle mě chybějící epilog, na který se občas těším více, jak na celou knihu :D

16.08.2018 4 z 5

Z lásky k tobě Z lásky k tobě Lisa Kleypas

Tuto knihu řadím mezi nejlepší od L. Kleypas. Příběh mne natolik strhnul, že jsem nemohla přestat číst. Téma pirátů, začátek 19. Století a jiného místa než Anglie dodalo příběhu na zajímavosti. Děj byl pro mne nečekaný a poutavý, romantický a vášnivý. To jak se hlavní postavy rozvíjely, nacházely v sobě a k ostatním nové a nové pocity bylo v knize velmi dobře zpracováno. Určitě doporučuji přečíst

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Lisa Kleypas mne snad nikdy nezklame. Její knihy a postavy miluju. O stylu psaní ani nemluvím. Její příběhy mají hlavu i patu a nikdy se nenudíte. Tento příběh mne zaujal především vývojem charakteru postav a to nejen těch hlavních. Ačkoliv mi trochu vadilo jak byla Kathleen tvrdohlavá. Knize to však moc neuškodilo a už se těším na další příběhy!

Sním o tobě Sním o tobě Lisa Kleypas

Další kniha ze série Gamblers je úžasná. Obě postavy jsou zajímavé, nenudí a prostě a jednoduše si je zamilujete. Velmi se mi líbila postava Dareka. Komplikovaná a přitom tolik čitelná. Příběh je poutavý a vtáhne vás do děje. Ze začátku to byla vážně jízda, pak přišla malá část, kdy jsem trošičku postrádala nějakou akci. Za mě tam kousek chyběl. Nicméně konec byl zase úplná horská dráha.

Přijdu si pro tebe Přijdu si pro tebe Lisa Kleypas

Tento příběh je velmi dojemný. Ztratit své dítě musí být neskutečně těžké, ale vydírání a to co se děje Lily je snad ještě horší. Zamilovala jsem se do postav a rychle se sžila s dějem. Tato kniha patří mezi nejlepší od L. Kleypas a stojí za to, si ji přečíst :-)

Božský Božský Christina Lauren

Závěrečná kniha od Ch. Laurensové nebyla jedna z nejlepších, ačkoliv mne ani tady nezklamala. Kniha byla čtivá jako vždy. Nepostrádala dávku humoru, romantiky, realistických hádek a samozřejmě dostatečně erotických scén. Prostě tak jak to od ní milujeme. Postava Pippy se mi zamlouvala, líbila se mi její nespoutanost a divoká touha po životě takovým jaký je. Jensen je trochu složitější, upejpavější a samozřejmě chlapsky tvrdohlavý. Námět knihy mne potěšil. Rovněž také epilogy se všemi oblíbenými postavami. :-))

15.08.2018 4 z 5

Půlnoční setkání Půlnoční setkání Suzanne Enoch

Kniha nebyla špatná, líbil se mi děj a zápletka, ale něco mi na psaní S. Enoch nesedí. Děj je sice poutavý, ale postavy a vyprávění mne nedokáže zcela pohltit jako u jiných autorek tohoto žánru. Konec románu je sice romantický a končí šťastně, avšak styl psaní, jakým se k němu autorka dopracovala není nějak extrémně poutavý. I přes to všechno je kniha fajn a nelituji přečtení :-)

15.08.2018 4 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Suzanne Enoch

Nebyla to špatná kniha, jen mi tam něco chybělo. Asi jsem si až moc oblíbila knihy od S. Jefriess a teď jsem srovnávala, což se nedá. Takže kniha byla pěkná, líbil se mi námět guvernantky vs hraběte. Alexandra byla trošku až moc tvrdohlavá, avšak v normálním životě můžeme narazit i na takovéto povahy, takže je vše vlastně v pořádku. Do dalších dílů se pustím a jsem zvědavá, co dalšího mne čeká :-)

12.08.2018 4 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Na tuti knihu jsem se hodně těšila, ale popravdě mne docela zklamala. Námět byl dobrý. Ale styl psaní mi moc nevyhovoval, nedokážu si představit, že takhle někdo doopravdy mluví. Postavy nebyly špatné, dokonce Londna jsem opravdu milovala, ale celkově mě kniha nezaujala natolik, abych si ji přečetla někdy znovu.

31.07.2018 3 z 5

Něžná rebelka Něžná rebelka Johanna Lindsey

Moc se mi líbil námět skotské dámy a jejího zachránce. Kniha mne zaujala. Občas mi neseděla postava Rosslyn, ale Anthony byl boží a zamilovala jsem se do něj velmi rychle. Je zde asi vše, co od tohoto žánru můžeme očekávat. Za mě super (:-))

31.07.2018 4 z 5