martousek martousek komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Vůbec netuším, jak mi knihy tohoto autora mohli uniknout. Naprosté nadšení, čtu hlavně kriminálky a v tuto chvíli Carter jeden z nejlepších autorů, co se mi dostal pod ruce:-). Doporučuji, vše má spád, ani chvilku se nenudíte a pořád Vás to žene číst a číst;-).

08.12.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Takové správné "babské" čtení. Za pár večerů jí máte přečtenou. Neuškodí si psát malý tahák se jmény ženských hrdinek, snadněji se pak v knize zorientujete (i já jsem si myslela, že si je budu všechny patamovat:-)). Jediné, co snad mohu vytknout je až neuvěřitelné neštěstí některých hrdinek, ovšem i zde platí, že všechno zlé je k něčemu dobré:-).

13.11.2016 5 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

Segherse mi doporučila paní knihovnice se slovy, že nebývá moc často volný. Při vrácení knihy jsem jí musela dát za pravdu. Čtu hlavně kriminálky a tenhle autor mě bavil, na rozdíl od jiných vyšetřovatelů nemá tolik záporných vlastností, je celkem normální a nemá bláznivé kolegy. Na čtení patří mezi jednodušší autory, ale na kvalitě to knize neubírá:-).

05.11.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Jedna hvězdička za krátké kapitoly, které dělají knihu rychle čtivou (to mám ráda) a druhá za jednoduchost a nenáročnost knihy. Ale za mě to byl strašný nesmysl, kde jsem ani nečekala na nějaký zajímavý závěr. Srovnávat s Lisbeth mi připadá neuvěřitelně směšné:-).
Ani se nedivím, že poměrně nová kniha ležela v knihovně bez rezervace;-).

18.10.2016 2 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Bohužel pro mě byl Marco nejslabší z celé série o Carlovi, chybí mi pouze poslední díl. Vůbec jsem nepochopila, proč se za něj na konci knihy oddělení Q postaví, pro mě to byl celou dobu "zmetek", nebyl mi ani trochu sympatický, ikdyž se jedná o mladého kluka, všechno bylo překombinované a zbytečně zamotané. Za tři hvězdičky může být autor rád, kdyby předchozí knihy nebyly tak čtivé, dám nejspíš i méně.

08.10.2016 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

V tuto chvíli za mě jednoznačně nejlepší z celé série. Ikdyž se tématům sekt, zneužívání a vražd dětí v literatuře snažím vyhnout, tady mi to "tolik" nevadilo. Jsem sice trochu zmatená z Rose i Asada, možná kdyby byli normální a méně záhadní, knize by to nijak neuškodilo, ale už je to autorův styl. Jednoznačně všem fanouškům krimi doporučuji.

10.09.2016 5 z 5

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

Film jsem neviděla, na knihu jsem narazila náhodou v knihovně mezi čerstvě vrácenými knihami a hned si jí odnesla domů. Ikdyž je pravda, že to je trochu mimo můj čtenářský žánr:-).
Za mě je určitě lepší, podstatně dobrodružnější a zajímavější první část knihy, druhá část, která se dá nazvat honbou za pomstou mě naopak dost zklamala. Celkově si myslím, že kdyby jsem neslyšela o jejím filmovém zpracování, ani si jí nevšimnu.

24.08.2016 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Bohužel se fanouškem této autorky nejspíš nestanu. Celý příběh mi přišel trochu moc překombinovaný, z celé rodiny mi nikdo nebyl nikterak sympatický, všichni byli hysteričtí a neschopní se stavět k problémům čelem, ať už minulým, či současným. Za mě je tato kniha přeceňována, celkem mi i trvalo pořádně se začíst. Jediné plus má autorka za pasáže s vlky, aspoň jsem se něco zajímavého o nich dozvěděla.

12.08.2016 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knihy jsem četla obráceně, než byly vydané, napsané. Bohužel prvotina od Patrika Hartla mě neoslovila tolik, jako Malý pražský erotikon. Ten jsem si ve čtení opravdu užívala. Čtyři kamarádi ze školy a jejich příběhy mi přišly chvíli trochu moc:-). Taková jedna velká pohádka:-).

26.07.2016 4 z 5

Heatová a vlna žáru Heatová a vlna žáru Richard Castle

Četla jsem na doporučení kamarádky, ale určitě neplánuji sáhnout po dalších dílech. Milostný vztah Nikky a Jamesona mi přijde neskutečně trapný, jako i celé jejich chování. Pokud by kniha zůstala čistou detektivkou, kde pátráte po vrahovi, je hodně povedená, svádí ze stopy, zase Vás přivádí na jinou stopu...v podstatě celou postavu Jamesona bych v knize vynechala. Lezl mi akorát na nervy. Bohužel musím říct, že jsem dlouho takhle špatně vedle nesáhla.

20.06.2016 2 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Kniha i autor mi byli doporučeni v knihovně a v žádném případě volby paní knihovnice nelituji, četla se mi perfktně, příběh je sice trochu neuvěřitelný, ale po tom množství kriminálek, co jsem přečetla jsem neodhalila vraha!!! Závěr pro mě byl dosti překvapivý. Styl autora a jeho postavy jsou zase trochu jiné a věřím, že si na tuto knihu budou pamatovat, chystám se i na další:-).

05.06.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Za mě plný počet bodů, četla jsem ze zvědavosti, protože jsem slyšela o jejím filmovém zpracování, je to pro mě samostatný druh literartury, nejde k ničemu přirovnat, s ničím porovnat, rychle vtáhne do děje a je prostě zajímavá:-).

22.05.2016 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Knihy čtu postupně, začínala jsem Ženou v kleci - líbila se mi. Od Zabijáků mě kamarádka malinko odrazovala, jí přišla tato kniha slabší, mně však nadchla:-). Pro mě to byl zajímavý příběh se zajímavým koncem, ikdyž je malinko jinak napsaná.

14.05.2016 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Jednoznačně na čtení jednodušší, oddychovější Nesbo. Pro mě výrazně slabší, než příběhy s Harrym, ale rozhodně jsou obě epizody dobře čtiivé a závěry tradičně Nesbovské. Respektive stát se může cokoliv.

25.04.2016 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Pro mě úspěšné završení Harryho série. Myslím, že na styl psaní Jo Nesba si musí přijít každý sám a buď sedne, nebo ne:-). Mně sedl. Neplatí tu vždy 100% happy end a na nečekané zvrtay si musí také čtenář zvyknout, víc už neprozradím:-). Hurá do čtení.

14.04.2016 4 z 5

Posvátná přísaha Posvátná přísaha Laura Walden

Nádherná oddechovka k moři, četla jsem na dovolené, kdy mi vůbec nevadilo, že v bazénu probíhá aerobic a rádio hraje na plné pecky.
Od této autorky moje první kniha, která rozhodně mile překvapila a vtáhla do děje, úžasný popis přírody.

30.03.2016 5 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Pro mě průměr, četla jsem od Michala V. mnohem lepší, ale i horší knihy. Kniha je tenká, i jednotlivé povídky jsou kraťoučké. Většinou však čtivé, některé i trochu zvláštní:-).

12.03.2016 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Pro mě nezvykle rychlá a jednoduchá kriminálka od Nesba, přečetla jsem ji za dva večery, kdy mi vůbec nevadilo, že mi chlap za zády přepíná televizi:-). Jinak na všechny knihy s Harrym potřebuji klid:-). Oceňuji ji především jako předkrm, než si sednete k těm složitějším knihám od Jo Nesba:-). Nenadchne, neurazí, ale má spád.

06.03.2016 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ikdyž nejsem přesná cílovka na tuto knihu, hodnotím ji velice kladně. Vše je výborně napsáno, velice lehce se čte, prolíná se krutá realita i pohádkově dokonalý svět. Ale tak to bývá i ve skutečném životě:-).
Jen poprosím některé členy databáze, mně tyto stránky slouží jako inspirace, kterou knihu si z knihovny přinést domů, neprozrazujte děj, zápletky. Kdo bude číst knihu, kde napíšete na obal, že vrahem je zahradník?

08.02.2016 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Mám celkem široký záběr knih, od klasiky, přes kriminálky, jediné čemu se vyhýbám jsou opravdové slaďárny. A i tahle kniha zapadla do mého žánru:-). Začátek byl perfektní, dlouhé věznění na půdě chvílemi trochu nudnější, ale knize to na mém hodnocení moc neubralo. Je čtivě napsaná a rozhodně se do budoucna dostanu i k jejím dalším pokračováním. Moc se na ně těším.

19.01.2016 4 z 5