Heatová a vlna žáru

Hlavní postavou je atraktivní Nikky Heatová, detektiv z newyorského oddělení vražd. Tu při vyšetřování doprovází Jameson Rook, novinář, který pracuje na článku o policejním sboru. Nikky se v první knize série musí poprat jak s vraždou bohatého majitele realitní firmy, tak s vtíravým Rookem, který má talent ukázat se vždy v nesprávný čas na nesprávném místě. S přibývajícím počtem podezřelých, motivů a s odhalením finanční situace v pozadí firmy zavražděného realitního magnáta se případ začíná komplikovat. Stejně tak jako vztah Heatové a Rooka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/85738/nikki-heat-heatova-a.png 4.1151

Nikki Heat (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Zoner Press

Heat wave (2009)

Kniha Heatová a vlna žáru

slyvuska
03.06.2018

Jako detektivka trochu slabší, ale jako PR nápad prostě super.

milena8281
06.09.2017

Miluji seriál. Knihu jsem si přečetla právě kvůli němu. Jasně, také jsem měla před očima Castla a Beckettovou, o to to bylo vtipnější. Ale souhlasím, že jinak průměrná detektivka. Četla se dobře a další díly už na mě čekají. Přečtu si je ráda.

Aríka
08.07.2017

Jsem velkou fanynkou seriálu Castle na zabití, a proto není divu, že jsem knihu musela mít a musela číst. Upřímně? Z knihy jsem opravdu zklamaná. Je to detektivní příběh, který je, jako skoro všechny detektivní romány, psán v er- formě. Co mi asi vadilo nejvíce, tak bylo zmatené popisování situací, postav a obecně všeho, na co si člověk vzpomene. Kniha byla opravdu hodně zdlouhavá, až mě z toho hlava rozbolela...

Mark.
06.03.2017

Detektivky jsem prozatím nečetla, ale v knihovně jsem zahlédla tyto knihy a autor mi podle fotky přišel nějaký povědomý. No jo, přiznávám, co jsem od rodičů, nemám televizi. Již jsem byla obeznámena se seriálovou verzí. Jsem ráda, že tímto jsem zapřísáhle televizní maniaky nalákala na knihy. Mne zase nalákal žánr detektivek.

Papik.21
04.02.2017

V tomto případě jsem viděla první seriál Castle a až poté jsem začala číst "jeho" knížky. Kniha je napsána v podobném duchu jako seriál - jiskření mezi Heat a Rookem, řešení vraždy, vtip ... Kniha se četla dobře. Ale nepřišla mi tak napínavá jako jiné knihy tohoto žánru.

Adelka188
26.09.2016

Knihu jsem se rozhodla přečíst na základě seriálu, který jsem si oblíbila. Kniha se skvěle četla a nemohla jsem se odtrhnout od textu až byl najednou konec knihy. Hned bylo rozhodnuto, že si musím koupit i další díly :) Škoda jen, že u nás jsou knížky přeloženy jen do 5. dílu a zbytek knih už se překládat nebude :( ...

goldiex
23.07.2016

Jsem velká fanynka seriálového Castla, takže kniha o Heatové má pro mě velké kouzlo, což podobně "postiženým" netřeba vysvětlovat.
Na druhou stranu musím objektivně říct, že mě tento knižní krimi příběh příliš nezaujal; myslím, že ve skutečnosti by s ním Ricky velkou díru do světa neudělal.
Nevím, jestli sáhnu po dalším dílu, ale určitě si v pondělí po obědě pustím Primu :-)

martousek
20.06.2016

Četla jsem na doporučení kamarádky, ale určitě neplánuji sáhnout po dalších dílech. Milostný vztah Nikky a Jamesona mi přijde neskutečně trapný, jako i celé jejich chování. Pokud by kniha zůstala čistou detektivkou, kde pátráte po vrahovi, je hodně povedená, svádí ze stopy, zase Vás přivádí na jinou stopu...v podstatě celou postavu Jamesona bych v knize vynechala. Lezl mi akorát na nervy. Bohužel musím říct, že jsem dlouho takhle špatně vedle nesáhla.

detektivky

Richard Castle