martousek martousek komentáře u knih

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Za mě zase naprosto super, sice si musíte dávat pozor na poměrně velké množství jmen a neztratit se v ději, ale mně se čte proste dobře, napětí od začátku do konce, nečekané závěry, přesně to, co od dobré kriminálky čekám:-).

05.08.2018 5 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Nejedná se o "klasickou" kriminálku, ale i tak se mi kniha četla velmi dobře, styl psaní Kristiny Ohlssonové mi je blízký, ať nejspíš napíše cokoliv

26.06.2018 4 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Styl Kristiny Ohlssonové je trochu jiný, než většiny severských autorů, proto se někomu její díla nemusí líbit

03.05.2018 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Moje první knižní setkání s Kristinou a hned dávám pět hvězd a budu určitě pokračovat ve čtení, za mě jen trochu zklamání s odhalením vraha, kterého sám čtenář nemůže "dopadnout", jsem zvyklá v knize pátrat a sama si přijít na to, kdo je ten největší padouch.

18.04.2018 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Neobvyklý příběh mě upoutal a rychle vtáhl do děje. Musím říct, že jsem se hodně zamýšlela, co je vlastně "správné". Kniha není nijak složitě napsaná, přečtou jí určitě i méně náročné čtenářky. Po dlouhé době zkusím i filmovou verzi, koukala jsem na ukázku, hodnocení a jdu do toho:-).

31.03.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nástup byl naprosto bezchybný, ikdyž se množství jmen může někomu zdát nepřehledné, do 3/4 jsem knihu hltala a přišla mi super, pak jsem se lehce zasekla a ve svém tempu povolila, závěrečné osudy většiny hrdinů jsou "zvláštní" a kvalitě knihy ubírají. To samé platí i o množství prolínajících se příběhů, které upadnou do neznáma.
Myslím, že v tomto případě platí, že méně znamená více. Jinak celkově jednouše napsáno, nic složitého, přečtou i nenároční čtenáři.

17.03.2018 4 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Sandra Brown

Bohužel Sandra Brown nebude patřit mezi mé oblíbené autory, knihou jsem se strašně dlouho prokousávala, naštěstí závěrečná část nabrala na rychlosti a konec měl spád. Jinak mě kniha spíš nudila, Wick mi přišel "trapný" a Lozada neuvěřitelně nedostihnutelný. Vraždící na počkání, chodící snad zdí? Přemýšlím, jestli tři hvězdičky nejsou moc:-)?

13.02.2018 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Wau. Hodnotím jako jednu z těch lepších knížek od Nesba, kniha měla spád, těšila jsem se na příběh a nebyla (výjiměčně) tak překombinovaná, jak to u Nesba bývá. Harry nedělal tolik kopanců a ani Bellman mi nebyl vyloženě proti srsti:-).

07.02.2018 5 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Nejprve mě kniha neskutečně nadchla a nechápala jsem, jak mi Mankell jako autor mohl unikat, pak jsem se však z neznámého důvodu zasekla, snad pasáže z Afriky a do děje jsem se již v původním tempu nedostala. Kniha je zbytečně překombinovaná, závěr vleklý se spoustou "nesmyslných" a "zdlouhavých" zdrženlivostí.

25.12.2017 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nesbo patří mezi moje oblíbené autory a nezkamala ani tato kniha, pět hvězdiček. Zase trochu jinak napsaná, trochu překvapivá, nevyzpytatelná. Zkrátka Jo Nesbo, žádná pohádka.

15.10.2017 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Za mě perfektní letní čtení na přeplněné koupaiště, u které Vám nebude vadit křik dětí a rádio na plné pecky. Lehce čtitelné, srozumitelné, ikdyž příběh až neuvěřitelný.

07.09.2017 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Já jsem zklamaná, vůbec jsem se knihou nemohla prokousat, nic mě nemotivovalo číst dál, příběh pro mě byl o ničem a závěr snad ještě horší, při nejbližší příležitosti knihu hned někomu daruji.

21.08.2017 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Za mě asi obsahově nejslabší Hartl. Na doporučení z knihovny jsem začala čtení Veronikou. Ale myslím si, že je to opravdu jedno z které strany začněte. Na léto úplně ideální knížka, dějově není nijak složitá, má krátké odstavce.
A co k ději? Věřím, že osud je vrtkavý, ale že by byl až takhle zamotaný tomu se snad ani nechce věřit☺.

17.06.2017 4 z 5

Úlovek Úlovek Taylor Stevens

Myslím, že podle většiny hodnocení je poslední kniha od Taylor Stevensové trochu podceňovaná. Baví mě to prostředí, do kterého nás v každé své knize zavede a je mi celkem jedno, že Michel je trochu "superhrdinka".
Vždyť o tom jsou všechny knihy, proto čteme, aby jsme mohli uniknout, prožít život a příběh někoho jiného:-).

19.05.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Mám přečtené obě knihy od tohoto autora a obě jsou pro mě za 5*. Krátké kapitoly rychle ubíhají, děj je dynamický a nutí Vás číst pořád dál. Jediné, co by jsem vytkla autorovi a trochu mě s tím štve, je motání příběhu kolem Holgerovi dcery. Jednou by to stačilo.

02.05.2017 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Vůbec nechápu, kde se ve mně vzalo tolik zvědavosti si tuto knihu přečíst a tolik odvahy jí dočíst. Určitě jí od vrácení do knihovny zachránilo, že u mě má každá kniha šanci a rozečtené knihy v zásadě neodkládám.
Grey je pohádkově bohatý idiot a slečna Anastasie naivní blbka.
Za mě osobně mnohem horší, než 50 odstínů šedi.
Ale zase to je tak "stupidně" napsané, že to pochopí úplně všichni a nemáte šanci ztratit se v ději.

17.04.2017 1 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Teda:-). Za mě dost dobré. Nechci se zbytečně rozepisovat, aby jsem nikomu dopředu neprozradila, co ho při čtení čeká, ale za mě pět hvězd a jednoznačně doporučuji. Všechny (i prolínající) příběhy mě dost bavili. Upřímně se už teď těším na Sovu;-).

16.03.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Bohužel nejsem nijak nadšená a začínám mít pocit, že ať má kniha jakoukoli známku (hvězdu, ocenění) je to zárukou průměrného čtení. Krátké kapitoly já osobně určitě uvítám, většina děje je však rozvleklá a závěr na několika stránkách zbytečně rychlý a přitom by se z něj dalo vytěžit tolik.
Marie - Laura mi přišla trochu nevděčná (hlavně po válce, když jí vyhledá Wernerova sestra), ale o tom už je nejenom dnešní doba.
Celkově je čtení jednoduché, pár postav, stručný děj, ani historicky mi kniha nerozšířila obzory.

23.02.2017 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Jednoznačně 5*, bohužel jsem nečetla knihy postupně, ale v podstatě to ničemu nevadí. Složkou 64 uzavírám celou sérii, kterou mohu jednoznačně doporučit.
V polovině této knihy jsem si říkala, co mě žene do čtení, když všechny padouchy vlastně znám...ale autor nezklamal, závěr byl jedno velké překvapení.

22.01.2017 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Do první poloviny a ještě kousek za ní jsem knihu četla v každém volném okamžiku, pak jsem se bohužel zasekla a do čtení se mi nechtělo. Závěr se opět rozjede. Pirja je fanatický blázen, kterému se mohlo určitě ubrat, vrah - nečekaný, aspoň pro mě. Celkově Nesmírný patří mezi slabší knihy série.

01.01.2017 3 z 5