martineden Online martineden komentáře u knih

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Překrásná kniha, skutečný příběh nadané a pracovité ženy, se kterou se osud nemazlí.

13.06.2019 5 z 5

Kniha o cintoríne Kniha o cintoríne Samko Tále (p)

Skvělá!

13.06.2019 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Tuto knihu mám hodně ráda, odehrává se v meziválečném Německu, je to neotřelý pohled na běžný život v době, která musela být velmi těžká a svým způsobem se předznamenává to, co přijde.

Pestré vrstvy Pestré vrstvy Ivan Landsmann

Smutná kniha, hodně na mě zapůsobila. Autor si toho hodně zažil a asi si moc nevymýšlel...

12.06.2019 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Bála jsem se i otevřít e-mail. Úplně odporný padouch!

11.06.2019 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Panda mi připadá lepší než předchozí autorčina kniha, ale porad mi tam něco chybí... Nevím, co. Možná hlavní postava...

11.06.2019 2 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Kniha se čte dobře, ale trochu mi chybí nadhled hlavní hrdinky, připadá mi sobecká. A moc nevěřím, že vystudovala gymnázium a překladatelství (asi). Je to trochu jak dívčí románky.

11.06.2019 2 z 5

Muži a hory Muži a hory Josef Knap

Nádherná kniha

Cizinec Cizinec Josef Knap

Cizinec je jedna z nejkrásnějších českých knih vůbec. Atmosféra venkova je tak nádherně popsána, nijak ale nepřikrášlena, autor sám z takového prostředí pocházel, byl z deseti dětí z chudší rolnické rodiny.

Čas kopřiv Čas kopřiv Josef Knap

Povídky z dob, kdy kvetly hlavně kopřivy... Velmi realistický pohled na českou vesnici, kolektivizaci, prostředí Jičínska. Smutné, ale krásné čtení!

Bez poslední kapitoly Bez poslední kapitoly Josef Knap

Vzpomínky Josefa Knapa jsou umělecké dílo. Ožívá nám zde svět malých rolníků, pracovitých lidí z Českého ráje a Podkrkonoší, kraje, do kterého umístil děj většiny svých románů a povídek. Svět, který byl drsný, syrový, ale krásný. Josef Knap si psal vzpomínky do šuplíku a vyšly hodně dlouho po jeho smrti. Jeho životní osud na pozadí 20. století stojí za povšimnutí, když autor a jeho tvorba byly neprávem po roce 1948 opomíjeny. Sám autor byl v 50. letech souzen v politickém procesu s vězněn. Nikdy si ale nestěžoval, nesl svůj osud statečně. Pro mě je on a jeho blízcí skuteční hrdinové.

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

Teda jak já se bála!

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Kniha se mi líbila, zas zo bylo něco jiného.

10.06.2019 4 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Líbila se mi moc. Holky pykají za něco, co se stalo dávno. Téma starých vin...

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Bavila mě, líbila se mi nejednoznačnost hlavních postav a brnkání na nervy čtenáře.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Skvělá kniha!

Legenda o jazyku Legenda o jazyku Pavol Rankov

Kniha se mi moc líbila, bylo napínavé sledovat dvě časové linky. Konec mě tedy dostal!

10.06.2019 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Není co dodat, je to skvělé. I film se povedl.

I na kovbojky občas padne smutek I na kovbojky občas padne smutek Tom Robbins

Nádherná kniha, pro mě jedna ze zásadních.

09.06.2019 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Jedna z mých nejoblíbějích knih. Nádherná!

09.06.2019 5 z 5