martina5069 martina5069 komentáře u knih

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Panebože to byla smršť. Z knihy jsem nadšená už dlouho se mi nestalo, že bych se do některé knihy začetla tak moc a četla a četla do 5 ráno. Při každé volné chvilce jsem si k ní sedla a hltala stránku po stránce. Zamilovala jsem si oba dva hlavní hrdiny jak nádherně vulgárního Paxe tak stydlivou a hodnou Millu. Jak pak by ne, každá by chtěla zazít románek s takovým sviňákem :-D Kniha mě bavila od začátku do konce a hrozně mě překvapilo, že neměla ani jedno hluchý místo a já se přistihla jak se u některých kapitol usmívám, žasnu, přemýšlím, tajím dech i pláču. Tak moc mě ten příběh pohltil. Ty tajemství uvnitř i když od začátku víte jak to dopadne tak vlastně nevíte. Bez spoilerů je tam hodně akce u které tajíte dech a říkáte si ty brďo. Dokonce se mi stalo i to, že jsem usínala a v hlavě si představovala děj jakoby to byl film. Doslov mě dostal protože autorka psala knihu podle svého života a určité věci, která se stala ale pokud chcete vědět víc musíte si knihu přečíst. Když už jsem si myslela, že mám přečteno autorka mě překvapila tím, že vlastně dočteno nemám, protože kniha obsahuje ještě bonusovou kapitolu. No závěrem bych dodala, že jsem knihu četla v pdfku ale na 100% vím, že si ji pořídím v papírové verzi jelikož ji nečtu rozhodně naposledy . Miluju tenhle příběh.

19.01.2017 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ježiš to bylo pěkný, typická Colleen Hooverová, momentální řešení problému v knize je jedna nešťastná situace a strach znovu se zamilovat. Knížka je psaná z dvou pohledů. První je hlavní hrdinka Tate a vypráví co se děje jakoby v současnosti a druhý pohled minulost 6let zpátky z pohledu Milese. Oba dva hrdiny si zamilujete na na konci uroníte slzičku, protože se dozvíte proč vlastně celá kniha vznikla, takže celou knihu jste napnutí o co vlastně de.

18.03.2020 5 z 5

Krásná tenká knížečka s velkým poselstvím. Člověk se u čtení hodně zamyslí nad životem a u některých pasáží si i pobrečí. Doporučuji !
,, Učitelka nás donutila napsat slohovku o tom, čím chceme být, až budeme velcí, " spustí Noah.
,, A co jsi napsal? "
,, Napsal jsem, že nejdřív se chci soustředit na to, že jsem malý. "
,,To je velmi dobrá odpověď."
,, Viď? Já bych chtěl být radši starý než dospělý. Všichni dospělí se pořád vztekají, jed děti a staří lidi se smějí."
,, To jsi taky napsal? "
,, Jo."
,, A co učitelka? "
,, Ta mi řekla,že jsem nepochopil zadání."
,, A co ty na to? "
,, Že to ona nepochopila odpověď. "
,, Já tě mám tak rád, " vypraví ze sebe děda se zavřenýma očima.

13.09.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Poslouchala jsem jako audioknihu a super, bylo to vtipny, krasne se to poslouchalo. Uz se tesim na film.

06.12.2019 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Přečtena za 2 dny? Co to vypovídá? No byla skvělá, přesně tohle sem teď potřebovala, knihu u které zapomenete na svět a budete se u ní usmívat jak měsíček na hnůj a občas se i dětinsky uchechtnete. Příběh byl tak čtivý, že prostě čtete,čtete a pak najednou se začnete mračit protože jste na konci. Miluju tyhle knihy, které obsahují jakékoliv konverzace ( dopisy, emaily, sms, poštovní holuby :-D). Od autorky určitě šáhnu ještě po nějaké s dalších, tohle byla moje premiéra. Doporučuji :-)

31.01.2019 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Moje první kniha od téhle autorky a určitě nebude poslední,líbil se mi styl psaní i příběh jako takový. Sympatičtí hlavní hrdinové i když mezi nimi šlo většinou o neshody a žárlivost nebo spíš nedůvěru. Taky je to moje první kniha ve které šlo o mafii a hlavní hrdina byl senátor. Občas mi to připomínalo historické romány. Ve knize je hodně bolesti ale také odpuštění, překvapivá odhalení a se šťastným koncem. Je to taková ta kniha kterou otevřete a při dobré náladě ji chce číst dál a dál potože nutně potřebujete vědět jak to dopadne. Doporučuji pro tyhle letní dny, k vodě super.

13.08.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Konečně jsem se dostala k další Hooverové a musím říct, že je to zatím druhá nejlepší kniha, kterou jsem od ní četla, jako první pořád řadím knihu Bez naděje. Musím říct, že jsem vůbec nevěděla čeho se bude kniha týkat i když jsem věděla, že to bude zase silné téma a to se mi potvrdilo.
Myslím, že jsem nemohla letošní rok začít lepší knihou.
Nebudu prozrazovat o čem kniha je ale musíte si ji prostě přečíst, jako vždy je tam hromada úryvku a poslání nad kterými se zamyslíte a hlavní postavy si zamilujete jako já s tím, že budete vědět bohužel to, že je tento příběh podle skutečných událostí. A doufám, že si stejně jako já zamilujete Atlase. Knihu doporučuji.

13.02.2020 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Jejda to bylo ale pěkný, četla jsem si recenze a hodně se tu schodujete v tom, že je Channing až moc hodný a chtěli by jste spíš drsňáka ale ti jsou v každé knížce, proto se mi líbila změna ve formě šíleně hodného zamilovaného kliďase. Na obálku nemám slov je krásná a úplně jsem si v příběhu Channinga představovala. Amber byla taky v pohodě a od začátku knihy víte, jak příběh dopadne. Za mě 5* líbilo i když je to pořád jakoby opakující se příběh tak je vlastně úplně jiný :-)

24.10.2019 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Krásná kniha o životě dvou zamilovaných lidech, kteří si prožily těžké chvíle. Příběh byl tak silný, že na něho budu hodně dlouho myslet. Nese poselství toho co se děje ve světě a my o tom nevíme, o tom jak těžké je správně se rozhodnout nebo jít za vlastním snem na úkor toho druhého. V epilogu sem se dozvěděla, že autorce pomáhali i jiní lidé aby byl příběh věrohodný a po přečtení některých komentářů proč je tam na začátku zakomponováno 11. září sem pochopila akorád to že lidi co to nechápou asi špatně četly nebo spíš nepochopily poselství celého příběhu protože konkrétně 11.září tam bylo zmiňované několikrát. Začátek knihy měl prostě svůj důvod prostě o tom jak to mají fotografové při válce nebo životních pohromách těžké. Příběh vlastně končí začátkem a začíná koncem. Mrzí mě, že nevím jak to dál pokračovalo s Lucy. Co se mi líbilo je že kniha je psaná jakoby formou dopisu nebo vyprávění? A trošku mě mrzelo, že nevím co bylo v té první vidané knize kterou napsal Gabe na té výstavě třeba by tam byl taky psaný příběh ohledně Lucy ale ta kniha zůstala zavřená v zásuvce. Za mě teda 5* zamilovala sem se, těším se na další příběhy autorky, právem má nálepku bestceler :-)

13.04.2018 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Moje první povídka od Murakamiho a musím říct, že mě u ní pěkně mrazilo. Je to smutný příběh u kterého do poslední věty nevíte jak dopadne. Měla jsem ji přečtenou asi za hodinku ale tu hodinku mě pěkně mrazilo v zádech. dávám o hvězdičku míň jelikož se u povídky vlastně nedozvíte co se stalo s ostatníma postavama. Kniha má nádherné ilustrace. V nejbližší době se pustím do jeho další povídky "spánek".

23.11.2017 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Úžasný Úžasný Úžasný .... Přesně takovej příběh sem teď potřebovala. Zamilovala sem si všechny postavy. Nejvíc se mi líbila Edie a ta její povaha. Trošku mě mrzelo jak se chová Will k Lake ale na konci sem pochopila proč, Chyběl mi tam trošičku i první sex mezi něma ale ten pŕíběh mi to úplně vynahradil. Rozhodně doporučuji a nečtu tento příběh naposledy. Je to první kniha od autorky co sem četla ale zamilovala sem si ji mám od ní ještě knihu "bez naděje" tak doufám že bude aspoň z poloviny tak dobrá jako "život jedna báseň".

24.04.2016 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Doba poslechu audioknihy 4 hodiny 24 minut.
Vtipné rozhovory dvou lidí, kteří si díky jedné chybě v napsání adresy dopisují emaily a dohadují se jestli se setkají nebo ne. Mě se to hodně líbilo akorád jsem čekala ůplně jiný konec i když chápu proč to dopadlo jak to dopadlo. Krásně namluvené, poslouchala jsem starší nahrávku a občas měla pocit, jak kdybych slyšela praskání gramodesky.

06.02.2020 5 z 5

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Posloucháno jako audiokniha 1hodina 47 minut
Koupila jsem si nové rádio, které umí přehrávat i kazety ( mám jich doma hodně z mládí ) a narazila jsem na dobytí severního pólu . Tuto divadelní hru už jsem slýšela několikrát a pořád se tomu směju :-) Kdo by nemiloval expedici na pól a jejich historky :-) Aneb do Prahy, do Podolí, do Lékárny, do pr.... to je mi smutno :-D

09.08.2019 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Po dlouhé době kniha u které sem na konci vážně brečela. Příběh je tak krásnej, že to až není možný. Uvědomíte si v něm, že i když se člověk směje může to být jenom na povrchu a vevnitř sebe má rozpoutaný naprostý emocionální peklo, který je schovaný někde vevnitř vás a vy se bojíte ho poslat znovu na světlo.
Druhý díl vyjasní hodně věcí z prvního dílu, hodně věcí je tam přeskočených a vy nevíte co bylo mezi tím ale zase je kniha obohacena o zápisky do deníku a celkové rozuzlení knihy s tím, že se dozvíme jak to bylo celé dál :-) Za mě 5*z 5* a oprávněně určitě se v budoucnu k příběhu Holdera a Sky vrátím a už vím, co bude moje první tetování :-)

29.01.2018 5 z 5

Všechny jeho touhy Všechny jeho touhy C.C. Gibbs (p)

No tak tedy čím začít? Podle recenzí co sem tu četla souhlasím s dzafikem musela sem se taky nutit do čtení proto mi dočtení trvalo tak dlouho :-( Potom tu píšete že je to srovnatelné s padesát odstínů šedi no abych řekla pravdu tak je i není ale jen proto že se tam oběvují některé věty a děj je hodně podobný ale jinak sou to dvě odlišné knihy a musím říct že se tu píšou kraviny když tu vykládáte že kniha měla víc děje než odstíny a důvod? Protože první část knihy mě bavila když se kočkovaly a neměly se rádi ale potom co spolu začly šu..t tak to bylo jenom o tom a přestalo mě to bavit hlavně kdyź se po jednom aktu udělala na 3 stránkách 5krát to fajt ne!!! A ten konec byl jasnej když má mít kniha pokračování a jak to asi dopadne? Druhej díl se k ní vratí a zas to bude jenom o sexu no a ve tretím se vezmou a budou mít děti.Tím chci říct že do dalších dílů určitě nejdu ale narozdíl od některých z vás půjdu do těch odsínů protože to má aspoň rozvinutej děj né jak tahle slátanina!!!

15.10.2014 2 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Nádherná knížka těším se na další knížky od tohoto autora. Jenom sem hodně překvapená že sem viděla film a byl sice podobný ale kniha mě chytla za srdce protože byla lepši jenom mé mrzel ten konec kdy mi ukápla i slzička. Konec vážně smutný :-( Hltala sem to po stránkách takže mazec :-) DOPORUČUJI !!!!!

02.10.2014 5 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Posloucháno jako audiokniha. Přednes panem Tomášem Juřičkou byl super, krásně se to poslouchalo a stihla jsem 7hodin 40 minut za jeden večer a kousek dnešního dne. Po delší době jsem si řekla, že už mám naposlouchaných thrillerů dost a sáhla pro fantasy doporučované v jednom z podcastů Audiolibrixu. Čaroděj zeměmoří je první díl z trilogie. Knih je o klukovy jménem Ged, který zjistí, že má čarodějné schopnosti a začne se učit od mága jménem Orion. Celá kniha je vlastně o putování Geda za účelem získat co nejvíc čarovných schopností. Pokud máte rádi magický svět a vlastně i moře, tak je tahle kniha pro vás, mě osobně se první díl líbil a už mám nachystaný druhý, protože první díl byl vlastně takovým klíčem k otevření dílu číslo dva.

07.10.2021 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Posloucháno jako audiokniha. Na přednes Veroniky Khek Kubařové jsem si musela chvilku zvykat ale potom se poslouchal hezky. Tahle kniha je vlastně docela psycho kdy nevíte na čem ste ale skoro bez krve. Nevím no čekala jsem víc, příběh měl potenciál ale začne vás postupem poslechu nudit až jste na konci a řekne te si no já to věděla konec. Ale jo tři hvězdičky si zaslouží. Hlavní hrdinka Claire super, hlavně zasazení příběhu do školy herectví. Největší sympaťák pro mě byl určitě detektiv. No a Patrika by chtěla každá druhá :-) Momentálně si čtu komentáře a musím uznat, že autorka asi opravdu nevěděla co píše za žánr protože náznaky 50 odstínů s psychothrilerem dohromady tam opravdu jsou.

19.02.2021 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Naprosto skvělá knížka četla se jedním dechem jenom mé mrzí nebo sem možná ráda že sem nejdřív viděla film a potom si řečetla knížku. Film byl super ale knížka mě pŕišla lepší :-) Bylo tam víc romantiky mezi Tobiasem a Tris. No zhltla me to za chvilku a rozhodné to nebude naposledy co sem jí četla a jakmile bude možnot tak si půjdu koupit další díl :-) Jinak jenom vřele DOPORUČUJI !!!

11.09.2014 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nemám slov a myslím že budu mluvit za víc lidí,že lepśi básnická sbírka ani není

29.05.2014 5 z 5