Martina1725 Martina1725 komentáře u knih

Mudrc, surfař a byznysmenka Mudrc, surfař a byznysmenka Robin S. Sharma

Kniha obsahuje hodně mouder, některá notoricky známá a jiná nová a inspirativní. Trochu mě mrzí, že kniha nezachycuje, jak se změnil život hrdiny po proměně ani nějakým poutavým dějem se kniha chlubit nemůže.

27.09.2022 4 z 5

Období čarodějů Období čarodějů Rachel Griffin

Nejvíc se mi líbila krásná přece s energií a přírodou. Spojení přírody a pocitů. Je tam perfektně zpracován vnitřní konflikt. Děj je napínavý a má spád. Kniha je určena spíš pro náctileté. Jen konec je lak už trochu zdlouhavý. Kdo má rád čarování a magii, určitě doporučuju.

21.09.2022 5 z 5

Přirozené funkce orgasmů při milování, porodu a kojení Přirozené funkce orgasmů při milování, porodu a kojení Michel Odent

Vědecká publikace o souvislosti hormonů, orgasmů, sexu, porodu, kojení a kultury. Doporučuji každé ženě, kterou čeká porod.

15.09.2022 5 z 5

Ájurvédské recepty pro zdraví Ájurvédské recepty pro zdraví David Frej

Půlka knihy je opakování teorie z knihy předešlé a do jisté míry chápu, že je to indická kuchyně, ale trochu jsem doufala, že když jde o českého autora, že se tam pořád nebude pořád dokola opakovat jedno a to samé indické koření. Pár receptů nicméně vyzkouším.

14.09.2022 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Zajímavé téma a musím říct, že skvěle zpracované.

29.08.2022 5 z 5

Láska, duše a francouzská kuchyně Láska, duše a francouzská kuchyně James F. Twyman

Hezké myšlenky a autor si vylil do knihy srdce. Ovšem mi trochu víc chyběl příběh v knize a také trochu víc tipů do kuchyně. Celá kniha jsou v podstatě jen rozhovory.

11.08.2022 3 z 5

Magie země - Techniky přírodní magie Magie země - Techniky přírodní magie Scott Cunningham

Kniha obsahuje spoustu návodů na různá kouzla, ale trochu mě přijde, že je to stejně jen povrchní. Nějak jsem postrádala mentální práci.

04.08.2022 3 z 5

Ájurvéda / Indická medicína v praxi českého lékaře Ájurvéda / Indická medicína v praxi českého lékaře David Frej

Mě se kniha líbila moc. Četla jsem jich o Ajurvédě několik a tahle byla srozumitelná a je tam hodně tipů. Ale něco mi přišlo z cesty a rozhodně některé tipy zkoušet nebudu.

01.08.2022 5 z 5

Ájurvéda - věda o samoléčení Ájurvéda - věda o samoléčení Vasant Lad

Zajímavá kniha, něco jsem si z toho odnesla, poskytne základní představu, co ajurvéda je, ale na některé procedury nemám odvahu a ani se nedoporučují bez odborníka.

15.07.2022 4 z 5

Stříbrná čarodějnice Stříbrná čarodějnice Paula Brackston

Tahle se mi opravdu líbila. Nádherné prostředí a příroda, kde by i mě lákalo žít, dva příběhy, které do sebe krásně zapadly, živé a zajímavé postavy. Celé to bylo inspirující.

14.07.2022 5 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Někdy se dost těžce čte, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Další odhalení a vysvětlení určitých příčin. Nějaký text by se dal z knihy vypustit, ale to gro by si měl přečíst každý

30.06.2022 4 z 5

Zimní čarodějnice Zimní čarodějnice Paula Brackston

Taková pohádka, milé čtení, děj celkem předvídatelný.

25.06.2022 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Romantika, dobré jídlo a Irsko. Trochu bych brala, kdyby tam bylo víc o škole vaření, ale to není záměr knihy. Určitě vyzkouším jídla a mám chuť se podívat jednou i do Irska.

14.06.2022 5 z 5

Ájurvéda Ájurvéda neznámý - neuveden

Takový obrázkový základ

07.06.2022 4 z 5

Ogham: Cesta vroubená příběhy stromů Ogham: Cesta vroubená příběhy stromů Jaroslava Karpíšková

Skvělá kniha pro někoho, kdo se chce dozvědět víc o Keltech, Druidech a hlavně Oghamu. Autorka píše velice citlivě a poutavě. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a je to skutečný unikát na českém trhu.

01.06.2022 5 z 5

Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Napoleon Hill

Určitě by se dala kniha napsat bez zbytečného hádání se ďábla s autorem. Film a kniha Tajemství z tohoto určitě hodně čerpala. Neuškodí si některé principy osvěžit a já jsem tam našla i pár nových. Přečíst by si tuto knihu měl každý, kdo usiluje o osobní růst.

27.05.2022 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Tenhle díl se mi zatím četl nejlépe. Hezky propletený příběh postav.

21.05.2022 5 z 5

Pryč s kyselostí! - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti Pryč s kyselostí! - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti Kurt Tepperwein

Přečetla jsem plno nic neříkajících knih o zdraví. Kdybych přečetla jen tuhle, bohatě by to stačilo. Opravdu všem doporučuji, je to alfa omega zdraví a je tam vše dobře vysvětleno.

03.05.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Zajímavý příběh několika postav. Skvěle propracované a provázané. Od autorky si toho přečtu víc.

24.04.2022 5 z 5

Myšlením k bohatství Myšlením k bohatství Napoleon Hill

Určitě je kniha ve své době přelomová. Ovšem dnes je spoustu myšlenek již notoricky známých či už dávno překonaných.

19.04.2022 3 z 5