Ogham: Cesta vroubená příběhy stromů

Ogham: Cesta vroubená příběhy stromů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378408/bmid_ogham-cesta-vroubena-pribehy-stromu-WSc-378408.jpg 5 3 1

Ogham je dávný dorozumívací systém. Podobně jako písmo starých Mayů, starých Egypťanů nebo severské runy musí být zkoumán v kontextu s místem a s životem společnosti, kde vznikl. Ogham vytvořili dávní druidové, kněžský řád keltské společnosti. Ta žila v těsném sepětí s přírodou a na ní je také založen celý tento sofistikovaný systém. Tajemnou abecedu v této knížce přibližujeme krok za krokem, nebo chcete-li, strom za stromem. Dávný systém se vynořuje z mlhy zapomnění jako cesta, po které putuje mladá druidka. Dávná tajemství vyplouvají na povrch v magických vizích a příbězích vyprávěných duchem lesa a duchem jednotlivých stromů, které vroubí cestu naší krajinou, po které kdysi Keltové mířili na západ.... celý text

Martina1725
01.06.2022 5 z 5

Skvělá kniha pro někoho, kdo se chce dozvědět víc o Keltech, Druidech a hlavně Oghamu. Autorka píše velice citlivě a poutavě. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a je to skutečný unikát na českém trhu.

duchovno Keltové duchovní literatura druidové keltská mytologie dějiny civilizace - ezoterické pojetí

2018  100%Ogham: Cesta vroubená příběhy stromů
2018  0%Survival: Škola meditativního běhu