Ájurvéda / Indická medicína v praxi českého lékaře

Tato průkopnická kniha přináší srozumitelně a jednoduše popsané základy ájurvédské medicíny, která si získává popularitu na celém světě. Autor spojil zkušenosti z praxe západního a ájurvédského lékaře a nabízí praktické tipy, jak si prodloužit život a dožít se slušného věku ve zdraví. Seznamuje s principy zdraví, se základy harmonické stravy, nejznámějšími bylinami, dozvíte se o detoxikaci a omlazení organismu, naučíme se jednoduché meditační a dechové cviky. Přehledně napsaná kniha s mnoha příklady prokazuje, že pětitisíciletý medicínský systém se osvědčil a v současné době nabízí vyzkoušenou léčbu chronických nemocí i prevenci pro optimální zdraví....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/112067/ajurveda-indicka-medicina-v-praxi-ceskeho-lekare-112067.jpg 4.425
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno:, Eminent

Vanduska
22.01.2017

Taky moje první kniha o ajurvédě a taky mám chuť zkusit pár věcí.
Jenom je to vaření všeho - i ovoce trochu něco jiného než kolem sebe momentálně slyším, jak jen raw má všechno, co mám mít. Asi člověk musí zkoušet, co mu sedne. :-)

Ashi
28.03.2016

Je to první kniha o ajurvédě kterou čtu. První polovina knihy shrnuje hlavní principy tj. strava a činnosti vhodné pro jednotlivé konstituce. Druhá polovina pak popisuje jednotlivé ajurvédské praktiky (masáže) a vhodné přípravky - to už na mě působí trošku komerčně.

ji7967
14.02.2016

Výborná. Doporučuji. A to jak lidem, kteří s ájurvédou začínají, tak i těm, kteří už s ní mají více zkušeností. Skvěle a poutavě napsáno, vysvětleno spousta "problémů"...i přesto, že se některé informace liší od informací z knih Pavla Hlošky, považuji knihu za základ a nutnost pro každého "ájurvédisty" ;)

ji7967
12.02.2016

Mám skoro dočteno...a musím říct, že je opravdu skvělá. Čte se výborně, osvětlí mnoho "problémů" a je to kniha, ke které je zábavné a poučné se stále vracet. Díky ní půjdu i do receptů od stejného autora.

TerkaB
13.03.2013

Kniha ke které se neustále vracím, z vlastní zkušenosti mohu jen doporučit.

ájurvéda

David Frej