martina1199 martina1199 komentáře u knih

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Přečteno jedním dechem. Zase jsem se krásně bála :-) Už aby byl další díl :-)

27.01.2019 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Krátký návrat do světa Měsíčních kronik :-) Poznáme princeznu a později královnu Levanu, co ji formovalo i její motivy ke všem jejím činům.
A jestli to někoho zajímá, mě jí tedy nebylo vůbec líto.

27.01.2019 5 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Nebylo to špatné, ale čekala jsem kvůli tématu, že se mě to dotkne více a zasáhne mě to třeba jako knihy Ruty Sepetys.
Což se ovšem nestalo, ani vzdáleně. Magdaléna mi upřímně lezla na nervy, napřed mi přišla jenom naivní, později i hloupá, především v pasáži, kdy se vydala do Norska na vlastní pěst. Ani ostatní postavy mi nějak výrazně nepřirostly k srdci. Ještě tak možná trochu Viveca.
Co se mi ale líbilo, byla metoforická linka s vlčicí a taky obálka.

27.01.2019 3 z 5

A v ní stín A v ní stín Kateřina Hurtová

Na knihu jsem se moc těšila a při celkovém hodnocení jsem byla spokojená. I když mě překvapilo, jak je útlá. Příběh o Lilit se čte skoro sám, nejen kvůli počtu stran, ale hlavně kvůli jeho originalitě. A to nejen světa samotného, ale i děje konkrétně. Párkrát mrknete a už jste na konci. Přesto jsem měla pocit, že příběhu něco chybí. Preferuji spíš postupné budování příběhu i vztahů, a v této knize mi oboje přišlo spíš zkratkovité. A přiznávám, že mě trochu zklamal i konec příběhu.

10.01.2019 2 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

Nebylo to špatné, pokud čekáte jednodušší oddechovku na cesty do práce a z práce. Pokud se tedy dá mluvit o něčem takovém v případě zombie tématiky. Ta je v příběhu zpracována opravdu originálně. Postavy jsou trochu šablonovité, ale na Alence/Ali a Kat se mi líbilo, že se chovaly jako opravdové puberťačky, kterými také byly.
Řekla bych, že si možná přečtu i další díly :-)

10.01.2019 3 z 5

Přichází čas pomsty Přichází čas pomsty Veronika Černucká

Povedená detektivka :-) Opět velmi výstižně vykreslené postavy, propletené vztahy, spousta slepých stop, hromada tajemství a přesto - přesto jsem snad poprvé identifikovala správně vraha/vražedkyni :-)

10.01.2019 4 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

o téhle knize jsem sáhla ze dvou důvodů. Za prvé: viděla jsem trailer na film, co jde zanedlouho do kin a ten mě zaujal. Chtěla jsem si knihu přečíst, než si zajdu do kina. Za druhé: svět obrovských mobilních měst, požírajících jiná města a steampunk.
Asi jsem měla příliš velká očekávání, jelikož nakonec jako nejlepší na knize kvituji právě svět, ve kterém se odehrává, pohyblivá města a tu zmiňovanou steampunkovou atmosféru. Se zbytkem už tolik spokojená nejsem. Příběh měl zajímavou zápletku, a je to přece jenom úvod do série, ale i přesto tomu něco chybělo. Hlavní postavy prožívají různá dobrodružství a jsou svědky, a v některých případech i přímými oběťmi, docela drastických věcí. Přesto se mě to nijak hlouběji nedotklo. Jako by vyprávění vždycky jenom tak lehce sklouzlo po povrchu. Možná to bylo i postavami Toma a Katherine, které byly zpočátku až neuvěřitelně naivní. A možná je to prostě tím, že příběh je určen spíše mladším čtenářům.
Na druhou stranu už jsem pár YA knih přečetla a některé mi přišly opravdu vynikající. První díl této steampunkové série ale řadím spíš k průměru.

10.01.2019 2 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Taková jednohubka - příjemná hlavně návratem ke známým postavám a nahlédnutím hlouběji do jejich vnitřního i vnějšího světa, kde se každý pozvolna učí, jak se vyrovnat s následky nedávné války. Hvězdu jsem ubrala, protože si myslím, že tato novela mohla být klidně součástí celého dalšího dílu této série, a nemusela stát takto samostatně.

21.11.2018 4 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Další knižní série zdolána :-) I poslední díl měl některá slabší místa a hlavně pomalejší rozjezd, ale myslím si, že jako závěr celé série zafungoval nakonec dobře :-)

23.08.2018 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Příjemně překvapilo :-) Chaol získal konečně nějaké plusové body a Maeve se tedy pořádně vybarvila. Mělo to pár slabších momentů, ale jako celek se mi to líbilo. Teď ještě víc než dříve se těším na závěrečný díl celé série :-)

23.08.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Prostě dechberoucí! Poprvé jsem knihu četla už loni v anglickém originále, teď znovu už přeloženou do češtiny. Je to tak dokonalé, že mi chybí slova, kterými popsat, jak dokonalé to je. Závěr byl tak strhující, že posledních 150 stránek knihy jsem nebyla schopná ji odložit. Tolik jsem se ponořila do příběhu, že jsem si prve ani neuvědomovala, že čtu v angličtině :-)

03.04.2018 5 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Příjemně splnilo má očekávání :-) Zajímavý námět, dobré zpracování, sympatické ( i dostatečně kvalitně nesympatické) postavy a žádná nuda až do konce. Těším se na druhý díl :-)

22.02.2018 4 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Po této knize jsem pokukovala dlouho, a pak ji slupla na pár přečtení. Je to taková pohádka pro dospělé, kde mýtické bytosti jako džinové, nebo ghúlové, skutečně existují :-) Amání je sympatickou hlavní hrdinkou, i když je občas zbrklá a ne vždy drží slovo. Jina jsem považovala za někoho jiného, autorka mě pěkně utáhla na vařené nudli :-) Líbilo se mi prostředí i mytologie Prvních bytostí.
Uvidíme, co přinese druhý díl, i když v tuto chvíli mám takový pocit, že autorka mohla klidně přidat pár kapitol a příběh uzavřít v jediné knize. Ale třeba se mýlím :-)

22.02.2018 4 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Třetí díl série Kostičas byl opět vynikající. Tahle série zraje s každým dílem a já se moc těším na další dobrodružství Paige, Bledého snílka a Kmotryně syndikátu v jednom :-)
Však ona jim ještě ukáže :-)

17.10.2017 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Hodně jsem se na ni těšila a nezklamala mě. Zajímavá zápletka a Lisbeth v plné síle, co víc si přát? Možná víc společných scén s Lisbeth a Mikaelem, a třeba taky vědět, jak celá série dopadne :-)

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Tohle byla pecka :-) Stejně dobrá a možná ještě lepší než Dcera kostí a dýmu, protože Karou dospěla, i když za cenu velké bolesti a smutku. Moc se těším na třetí díl a doufám, že se jí i Akivovi podaří dosáhnout naplnění jejich společného snu o novém a lepším světě jak pro chiméry, tak i anděly.

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Líbilo se mi autorčino zpracování tolik známého námětu, moc se mi líbilo vykreslení postav a také autorčin vypravěčský styl. Jak dokáže málo slovy říct tak mnoho :-)
Fandila jsem Šazí i Chálidovi od začátku, a pokud budu mít někdy chuť na něco romantického, určitě s chutí znovu sáhnu po této duologii.

Cinder Cinder Marissa Meyer

Bezva nápad, jak přepracovat známý pohádkový námět, čtivě napsaný, se zajímavě vykreslenými hlavními postavami a světem, do nějž je příběh zasazen. Jen mě zklamal tolik otevřený konec příběhu. Na druhou stranu to člověka nutí sáhnout co nejdříve po dalším díle :-)

30.09.2017 4 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Čte se to moc dobře, námět cestovatelů je fajn :-)
Etta mi byla velmi sympatická, líbilo se mi, jak zůstávala v každé situaci sama sebou a taky její odvaha. Chvilku trvalo, než jsem se zorientovala, ale pak už to byla paráda. A trochu té romantiky mě nezabije, zvlášť když byl Nicholas taky docela sympaťák :-)

28.06.2017 4 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Bylo to skvělé stejně jako první díl :-) Je pravda, že mě Antonia trochu překvapila svou částečně přetrvávající naivitou vzhledem k tomu všemu, čím si prošla v prvním díle, ale na druhou stranu - bůhví, jak by se chovali jiní lidé na jejím místě. Myslím ale, že se už poučila, a titul císařovna si zaslouží :-) Zůstává jediná otázka - co bude dál?

29.05.2017 4 z 5