martin6849 martin6849 komentáře u knih

Růženky Růženky Stephen King

!!! POZOR, SPOILERY !!!

Příběh byl bohužel slabý (a na Kinga velmi slabý). Líbil se mi začátek, a pak závěrečná bitva o věznici. Závěrečná třetí část (po probuzení) byla tak na hodnocení "odpad". Mám rád rozsáhlé romány, takže množství postav mi nevadí, ale vadilo mi, že to bylo takové celkem o ničem. Baby usnuly, chlapi si zablbli, baby se probudily, všichni se polepšili a svět se stal o trošku více sluníčkovým (čemuž teda ani trošku nevěřím, myslím, že by se toho moc nezměnilo)... :-)

31.01.2019 3 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Kdyby byly povídky úchylné a vtipné nebo úchylné a s pointou, bylo by to super. Ale bohužel byly úchylné a... o ničem. Fantastické orgie byly jednoznačně nejlepší, u nich jsem se aspoň jednou zasmál, ale celkově prostě slabota.

31.01.2019 2 z 5

Stín legendy Stín legendy Tomáš Němec

Po houbové hrůze návrat na pozitivní vlnu. Pohodové čtení do vlaku, byl jsem spokojený.

19.12.2018 4 z 5

Podhoubí smrti Podhoubí smrti Jiří W. Procházka

Jedním slovem špatné! Po předchozím dílu od Neffa obrovský propad, skoro se to nedá číst.

13.11.2018 1 z 5

Jeruzalémský masakr motorovou pilou Jeruzalémský masakr motorovou pilou Ondřej Neff

Je to Neff, takže je to divné. A to se mi na tom líbilo. Vtipné, zajímavé, jeden z nejlepších dílů zatím.

13.11.2018 5 z 5

Kalibr .45 Kalibr .45 Petr Schink

Tohle je bohužel dost úkrok stranou a první díl série, který se mi opravdu nelíbil. Postavy se chovaly hloupě (a hlavně jinak, než v předchozích dílech), příběh mě nezaujal. Jediné plus je za úchylného šerifa.

26.09.2018 2 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Trošku hloupější, mnohem sprostší a překvapivě vtipnější a zábavnější než originál.

17.09.2018 4 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Jo, je to nářez a Kulhánek je žánrový král (a těsně za ním jsou Kotleta a Žamboch). Jen má tahle kniha drobná problém - začíná na 100 %, a pak to už jde celou dobu jen dolů.

Spoiler!
A ještě jedna drobnost - když přeměnění na mrtváky nepostihlo ty, kteří byli zrovna v lese, jakto, že to schytaly srnky a vlci? Bohužel takových logických nesmyslů je tam trošku víc.

30.08.2018 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Je to dobrá kniha, taková už celkem klasika. Ale řekl bych, že by se všichni tihle antiutopičtí autoři divili, kam jsme dospěli v realitě a kam to směřuje (třeba takový bodový systém budovaný teď v Číně by strčil hravě velkého bratra do kapsy). A co jsme schopní dělat pro to, abychom náhodou neurazili nějakou menšinu a to jak se dělají rozdíly (za to, co projde menšinám by byl heterosexuální bílý muž dávno ukřižovaný), je taky škoda mluvit. A do třetice - a opět Čína - vzhledem k tomu, že mají v plánu snímat zaměstnancům mozkové vlny, aby věděli, jaké mají emoce, tak ani ta bezpečnost myšlenek v hlavně není už tak jistá.

Možný spoiler!
Trošku mi na knize vadilo to, že 95 % děje bylo vlastně úplně zbytečného, vzhledem k tomu, že město na konci stejně vymazala bomba. Navíc jsem tak nějak pochopil, že pálení knih se odehrává hlavně v Americe, předpokládám, že zbytek světa má jiné starosti, než to, jestli se všichni mají dobře, takže nějaké pamatování si je vlastně taky úplně zbytečné.

30.08.2018 4 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Kdyby Čína nechtěla Severní Koreu jako nárazník, tak už by byli Kimové dávno pod drnem (nebo by viseli na kandelábru) a byl by to normální stát. Ale bohužel to ještě dlouho bude tak, jak to je a nikdo s tím nic neudělá... Je to hnus. Ale knihu si přečtěte.

14.08.2018 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Tuhle knihu jsem začal číst jen proto, že ji napsal David Duchovny. A když už jsem ji začal, tak jsem ji taky dočetl. Ale bohužel kniha je spíš hloupá, než vtipná a hlubokých myšlenek je v ní taky poskrovnu. Rádoby vtipné poznámky a násilné popkulturní odkazy mě pěkně otravovaly.

Čtení Krávy nebeské bych bral jako ztracený čas, nebýt toho, že jsem ji četl ve vlaku nebo na záchodě, takže ten čas už stejně ztracený byl...

14.08.2018 2 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Nemůžu si pomoct, ale zatím vůbec neskáču ze Zaklínače nadšením. Je to taková generická fantasy, která na nejlepší knihy žánru nemá ani omylem... Ne, že by to bylo špatné, ale prostě nic extra...

14.08.2018 3 z 5

Jin Ping Mei aneb Slivoň ve zlaté váze. Svazek první Jin Ping Mei aneb Slivoň ve zlaté váze. Svazek první neznámý - neuveden

Výborné čtení, už se těším, až se pustím do dalších svazků. Jednoznačně 100 %.

22.07.2018 5 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Humoristický román bez humoru = odpad!

Možné spoilery!!!
Všechny hlavní postavy jsou nepříjemné a absolutně záporné. Tři týpci, kteří dostanou, co zaslouží a babka, která se neštítí jed (kterým mimochodem před tím zabila x holubu) zkoušet na svém nejlepším (a jediném) příteli a navíc jí není líto, že umřela kočka, její dlouholetý jediný společník.

Celá tahle kniha je špatná.

25.06.2018 odpad!

Plášť Plášť Joe Hill (p)

Asi to neumím správně docenit, nejsem ten pravý komixový fanoušek. Takže mě poměr cena/výkon dost zklamal.

Co mi ale nejvíce vadilo, je příšerná čeština! Já chápu, že komix je pro mladší publikum (sic!), ale ne všichni mladí mluví jako retardovaní Pražáci (nic proti Pražákům, ale někteří mluví hrozně ;-)). Navíc většina mých známých umí při oslovování používat pátý pád, což překladatelům zřetelně dělá nepřekonatelný problém... Naštěstí překlad v Bobby Conroyovi vstávájícím z mrtvých a jiných strašidelných příbězích je překlad celkem OK.

01.06.2018 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Celkem krátká a docela vtipná kniha. Ač je Miroslav Macek dost kontroverzní osoba, myslím si, že tahle kniha se mu povedla a je to celkem důstojný nástupce původního Saturnina. Jen si mohl odpustit ty tisíckrát provařené neoriginální historky a mohl si vymyslet něco originálního.

29.05.2018 4 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Velmi neobyčejná kniha našlapaná emocemi a informacemi. Ne že bych před tím o Černobylu nic nevěděl a ne že by mě překvapovalo, že se Sověti po katastrofě chovali tak, jak se chovali, už vůbec mě nepřekvapuje, že lidi jsou absolutní ovce, ale i tak je to síla. Takže jednoznačně doporučuju.

29.05.2018 5 z 5

Koncová hra Koncová hra Raymond Khoury

!Možné SPOILERY!

Není to odpad, ale velmi se mu blíží. Zápletka vůbec není ničím zajímavá, neobsahuje nic, co by nebylo v tisíci jiných knih, takže originalita absolutní nula.

Máme tady zlou CIA; superzabijáka, který vraždí nepohodlné osoby, ale na hlavním hrdinovi si vyláme zuby; hlavního hrdinu z FBI, kterému by i Rambo záviděl, co přežije i vlastní smrt a pořád jede na 200 %, nerdí hackerskou dvojici, atd.

Co bije do očí, jsou autorovy představy o IT. Už jen to, že na začátku musí rychle vypnout proud, aby zlý hackerský padouch nezačal přepisovat disky, je k smíchu a co mělo znamenat nasazení botnetu na CIA server, těžko říct.

Takže špatné a nikdy více :-).

29.05.2018 1 z 5

Prachožrouti Prachožrouti Paolo Bacigalupi

Obyčejné postapo sci-fi. Neurazí, nepřekvapí. Tak nějak mi přišlo, že v knize nebylo nic, co by ji vytáhlo z šedi absolutního průměru. Na další díl se rozhodně nechystám.
Ach jo, nějak se mi ta sbírka prvních dílů rozšiřuje :-).

11.05.2018 3 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Dostal jsem přesně to, co jsem očekával, pohodovou oddechovku na cestu a ještě zbylo na pár hodin i na hotelu, takže za mě spokojenost.

23.02.2018 4 z 5