Martin_Eli Martin_Eli komentáře u knih

Příští stanice: Smrt Příští stanice: Smrt Viktorín Šulc

Kniha skvělá, ale moc jsem nepochopil, zda je skutečnými příběhy inspirována jen volně, nebo je opravdu podle skutečnosti. Některé příběhy a zejména popisy pocitů vrahů mi zněly příliš fantaskně... celkově ale dobré počtení, bez hluchých míst.

03.07.2018 5 z 5

Nepohledný princ Nepohledný princ John Moore

Oddechovka, ke konci příběh zrychlí, aby to vše stihlo dobře zapadnout. Alespoň tentokrát příběh nemá hluchá místa. Moc mi do příběhu nezapadal pogrom na Židy, ale autor to tak zvolil, tak se nedá nic dělat:)

01.07.2018 3 z 5

Zabij a zachraň Zabij a zachraň John Moore

Zajímavá oddechovka, první 3/4 knihy mě bavily, pak už to byla trochu únava...

19.06.2018 3 z 5

Všem sráčům navzdory Všem sráčům navzdory Jan Urban

Kniha je místy trochu zmatená, nicméně velmi silná, popisuje události, které se nás jako evropanů silně týkaly. Jinak vypichuje podstatnou úlohu Člověka v tísni - organizace, která tady za poslední roky odvedla neskutečnou práci na mnoha projektech. Lze doporučit zejména pamětníkům, co si válku v Jugoslávii pamatují, třeba ze svého dětství, jako já...

19.06.2018

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

V knize se nic neděje, hlavní hrdina je naprosto nezajímavý, ostatní postavy jakbysmet. Přečetl jsem jednu třetinu a vše vzdal. Nerozumím mnoha obdivným komentářům...asi mě pointa knihy zcela minula a nestydím se za to. Vzdávám upřímný hold všem, co v knize našli smysl!

20.05.2018 1 z 5

Filé z platýse Filé z platýse Gerald Durrell

Sbírka různorodých povídek ze života Gerryho D. První povídka je naprosto skvostná, pak se laťka posune trochu dolů, ale pořád je to velmi dobré.

09.05.2018 4 z 5

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Vlahoš Rosret ve své nejlepší roli. A zlato je jen olovo, které odjelo na dovolenou. Dávám 5*.

09.05.2018 5 z 5

Hrdinství pro začátečníky Hrdinství pro začátečníky John Moore

Normální oddechovka, parodie hry na hrdiny. Neurazí, pár vtipů povedených, konec se snaží být alespoň trochu originální.

Za mě nejoblíbenější postava asistentka zloducha, co by všechny pořád bičovala...

01.05.2018 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Stejně jako film, tak i kniha mě nijak zvlášť nebavila. Jde o zdlouhavé, rozvláčné dílo, ve kterém se nevyskytují žádné extra překvapivé motivy. Možná, že dříve šlo o přelomovou a poutavou knihu, ale v roce 2018 jsem byl z příběhu silně zklamaný.

28.04.2018 2 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Knize nejvíce ubližuje nevyváženost, některé příběhy jsou výrazně lepší, než druhé. U některých se skutečně tají dech (Straka nebo případ dvou useknutých rukou), jiné jsou jen odpuzující (vraždy páchané duševně slabšími jedinci, kteří mají snížené rozpoznávací schopnosti).

Obecně ale výborná kniha, které pomáhá zasazení do pražských reálií...

15.04.2018 5 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Stačí napsat tři slova: Seriál je lepší.

Z nostalgie jsem přečetl, kniha dovysvětluje některé momenty, které v seriálu chybí, ale jinak je obecně nudnější, než seriálová podoba.

04.04.2018 3 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

První polovina knihy vylíčená naprosto skvěle, je to čistá beznaděj, neuvěřitelná deprese. Pak se celistvost příběhu začne trochu drolit, člověk čeká, co z toho vypadne, konec je ale bohužel o ničem. První polovina knihy ale zaslouží plný počet hvězd.

11.03.2018 3 z 5

Nero Nero David Wishart

Poměrně čtivá kniha, která popisuje z pohledu jednoho z poradců císaře, jak se Nero postupně zblázní, zapálí Řím a zabije spoustu lidí včetně svého hlavního poradce. Zajímavá historická fabulace, přečetl jsem jedním dechem, s blížícím se koncem knihy napětí gradovalo. Jinak jde o (v rámci mezí) historicky přesný příběh.

05.03.2018 4 z 5

Přátelství s Bohem Přátelství s Bohem Neale Donald Walsch

Kniha se snaží změnit pohled na boha, z představy přísného trestajícího vševědoucího z něj dělá kamaráda do každé životní situace. Myšlenka sice dobrá, ale mě pojetí knihy moc nebavilo, dost mě nudilo. Ale možná je to tím, že já prostě tyhle duchovní otázky moc neřeším.

04.03.2018 2 z 5

Návrat do života Návrat do života Lance Armstrong

Výborná kniha, kterou jsem přečetl na jeden zátah. Lance v ní rozebírá zejména svůj boj s rakovinou, svůj život s rodinou a také pochopitelně závody. Z knížky vychází jako pěkně tvrdej parchant, kterej si jde vždy za svým, i když to znamená bejt na ostatní lidi arogantní. Vyjít s ním musí být obtížné, ale co, prostě dokázal vyhrát a určitě to nebylo snadný. Kniha končí prvním vítězstvím na Tour de France. Silný příběh o tom, jak to jeden kluk dotáhnul až na vrchol. Doping nehodnotím, ale ve světle následujících událostí je poměrně vtipné, jak se Armstrong v knize od dopingu distancuje.

04.03.2018 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Vůbec nevím, jak tohle dílo hodnotit, linka se Sophií a utrpením za druhé světové války je silná a skvělá, ale kolem ní je spousta balastu o životě spisovatele, který vypráví tento příběh, a tato omáčka okolo mě vůbec nebavila. Měl jsem problém knihu dočíst, místy jsem sebestředné pasáže autora přeskakoval. Kdyby kniha měla třetinovou délku, byla by za mě absolutně skvělá a podle mě i silnější. Jinak hlavní téma je nosné a citově silné.

03.03.2018 4 z 5

Laco Deczi – totálně vytroubený mozek Laco Deczi – totálně vytroubený mozek Tomáš Poláček

Laco si jede svoje, vždycky na plný plyn, kniha je nesourodou směsicí historek, některé jsou vtipné více, některé méně. Se zájmem a místy s pobavením jsem si vše přečetl, nicméně nedoporučuju slabším povahám, Laco je mnohdy sprostý až moc, nebojí se třeba vyprávět, jak někdo hodil mrdku zpěvačce na šaty a ona s tím pak musela zpívat... obecně zajímavý vhled do života člověka, co žil vždycky naplno a jak on sám přiznává, mnohdy jako cikán. Jinak zcela sebekriticky závidím Lacovi jeho energii a chuť do života. Doufám, že bude ještě dlouho mezi námi a bude všechny kolem pořádně srát!

25.12.2017 4 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Uf. Je to trochu smutné, trochu vtipné, prostě úplně něco jiného, než jsme normálně od knih zvyklí. Martinovi držím palce, aby se z toho nezbláznil. Chtěl bych si brzy přečíst pokračování...

25.12.2017 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Uf, zásadní problém této knihy je, že by jí více slušela asi povídková forma. Mnoho informací je prostě trochu nadbytečných. Na druhou stranu tady King postupně buduje velmi povedenou atmosféru a vy se nemůžete dočkat toho, jaké bude finální rozuzlení. Po odložení knihy máte z celého konce prostě nepříjemný pocit u žaludku (což v případě hororu beru jako plus). Celkově hodnotím pozitivně, ač to určitě není taková pecka jako třeba nesmrtelné TO.

16.09.2017 4 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Nuda, nuda nuda...kdyby to nenapsal King, nedočetl bych do konce. Jediná povídka, co mě zaujala, byla Nona (ta mi přišla skvělá), obstojný je ten Prám a Zkratka paní Toddové. Rozhodně se ale nejedná o knihu, kterou bych znovu zvedl do ruky a v zásadě předpokládám, že na její obsah do měsíce zapomenu. Na Kinga ostudně málo!

27.08.2017 1 z 5