Marselle Marselle komentáře u knih

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Mě se kniha velice líbila, stejně jako první díl Bílé kosti. Moc se těším až vyjde třetí díl, a jsem zvědavá co si v něm pro nás autor připravil tentokrát :-)

16.02.2016 5 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Neskutečně krásná kniha plná emocí. Tato kniha vás donutí přemýšlet nad svým životem a nad vším co je v něm opravdu důležité. Příběhy jsem přímo hltala a několikrát mi ukápla i slza.
Takovýto silný zážitek z knihy jsem dlouho neměla.
Navíc je krásný obsah knihy doplněn i krásnou obálkou. Co víc si přát. Já tleskám :-)

29.09.2016 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Čtivý příběh o velké ztrátě někoho blízkého, ale zároveň o uvědomění si, že i tak pro vás život nekončí a můžete být znovu šťastni.
Některé hrdiny si oblíbíte, a některým by jste nejraději nafackovali.
Tuto knihu určitě doporučuji si přečíst. Jejím hlavním motem je, nikdy se nevzdat a nepřestat doufat, že bude zase dobře.

31.03.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dvojitý kříž je mé druhé setkání s tímto autorem, a opět jsem nadšená. Při čtení knihy se nudit nebudete, naopak budete mít problém se od knihy odtrhnout. Kniha má krátké kapitoly, ale vždy když jsem došla na konec, něčím mě jakoby nalákala a musela jsem zase začít další kapitolu, takže opravdu nic nudného, nebo zbytečného.
Těším se na další díly této série :-)

09.04.2016 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Na tuto knihu můžu říci jen .... PÁNI
Už podle anotace jsem věděla, že to bude nejspíš nářez, ale že to bude až takové to jsem vážně nečekala. Komu vadí drastické popisky z vražd, ať si před čtením nedává žádné jídlo :-D neboť vás budou provázet celou knihou. Když jsem knihu četla, tak jsem se od ní nedokázala odtrhnout a ranní vstávání mi to krutě připomnělo :-D
Takovéto silně napínavé knihy mám moc ráda a od tohoto autora si musím pořídit co nejdříve další.

30.03.2016 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

S touto knihou jsem naprosto spokojená. Byla čtivá, napínavá, a do poslední chvíle jsem netušila kdo má smrt mladé Andrey na svědomí.
Rozuzlení pro mě bylo trochu šokem, čekala jsem že je pachatelem tohoto činu úplně někdo jiný.
Knihu určitě doporučuji, nudit se rozhodně nebudete. Musím také pochválit krásnou mrazivou obálku knihy.

23.01.2017 5 z 5

Manželský sex Manželský sex Jesse Kornbluth

Tato kniha se mi líbila. Bylo to příjemné a odpočinkové čtení, které v sobě přesto ukrývá určitou hloubku, a nutí vás zamyslet se nad tím, jestli je vše po čem v životě toužíte opravdu důležité. Někdy totiž splněné sny mohou znamenat smutek a prohru, než pocit štěstí a vítězství. Tato knihy byla také mou první, kterou vlastně vypráví muž, většinou jsou romány psány z pohledu ženy.

04.05.2016 4 z 5

U čtení knihy jsem se velice bavila, a Aubrey, a Daniela jsem si zamilovala. Skrývané tajemství jejich vášeň zesilovalo. To jiskření, které mezi nimi vzniklo bylo cítit z každé stránky. Možná trochu nereálná láska, ale kdo by si ji nepřál prožít. Milovala jsem i komunikaci mezi Aubrey a Danielem. U čtení jsem se často smála, ale ukápla mi i slza. Za mě je to krásný velice romantický příběh, ve kterém najdete i hodně úryvků z děl Williama Shakespeara. Oceňuji také nádhernou obálku knihy. Moc se těším, až vyjdou další díly, které si určitě také přečtu.

23.04.2016 5 z 5

Společnice Společnice Lesley Pearse

Tato kniha je opravdu krásná. I když má přes pět set stran děj vás natolik pohltí, že si budete říkat, proč už je konec. Belle je opravdu silné děvče, protože vše co ji potkalo by málo kdo ustál, a ona krutý osud dokázala nejen přijmout, ale i se mu postavit. Děj této knihy je sice z dřívější doby, ale to co dívky musí vytrpět a jak se s nimi zachází se určitě za ta léta nezměnilo a možná dnes se s nimi zachází ještě hůře.
Už teď se velice těším až vyjde druhý díl.

04.07.2016 5 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

,,Poslední rituál'' je prvním příběhem advokátky Tóry, ale nemusíte se bát, v žádném případě nebudete zklamaní. Autorka si s příběhem poradila velice dobře, a při čtení knihy se rozhodně nudit nebudete. V knize najdete spoustu napětí, dobrodružství, ale i trochu humoru. Z počátku jsem si myslela, že mě čarodějnické téma nebude moc bavit, ale opak je pravdou. Kniha mě bavila moc, a její stránky jsem přímo hltala. Už se těším až si přečtu další z Tóřiných příběhů.

23.03.2016 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Krásná odpočinková kniha. Bolestná událost Milesovi bránila přijímat a dávat lásku se vším všudy. Je dobře, že si spoustu věcí uvědomil a začal bojovat za lepší život. I když mu to trvalo dlouho.

07.03.2016 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Teda, že je kniha asi dobrá mi bylo jasné, ale že je až tak hodně dobrá...
Nechtěla jsem ji dát z ruky jak jsem byla napnutá, a chvílemi mi běhal i mráz po zádech.

31.01.2016 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Detektivka, při které se nudit nebudete. Je nabitá zločinem, zároveň ji odlehčují vtipné hlášky hlavních hrdinů Bo, a Říďi.

08.01.2016 5 z 5

Nezlomná Nezlomná Lesley Pearse

Druhý díl série Belle mě naprosto dostal.
Čekala jsem všechno možné, ale to co se v knize odehrálo jsem nečekala ani náhodou.
Tak krásně napsaný příběh o lásce, touhách a utrpení z války mě vtáhl do děje a nešlo knihu moc odkládat. Kruté události mi přivodily i pár slz, ale to na úžasném zážitku z knihy nic nemění.
Obálka knihy je krásná, ale oproti tomu co čtenáře v knize čeká působí hodně sladce, a tím by mohla některé odradit. Rozhodně si ale knihu nenechte ujít.

19.11.2016 5 z 5

Musím říci, že mi tento druhý díl přijde o trochu slabší, než ten první. Autorka umí psát hodně čtivě, ale bohužel jsem tu nenašla nic trochu hlubšího co by mě mělo upoutat. Je to jen příběh, ve kterém se dozvíme jak si studentka Aubrey se svým asistentem Danielem krátili čas, než jim bylo oficiálně povoleno dát svou lásku najevo.
Jako příjemná oddechovka se spoustou citací se mi přesto kniha líbila, a oceňuji i krásnou obálku.

27.10.2016 4 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Polednice je moje první setkání s autorem Jiřím Březinou a musím říci, že detektivka se mi líbila a byla napsaná příjemným čtivým stylem. V případu se prolínají dvě linie, ale vzájemně se nijak nenarušují. V jedné linii je vedeno vyšetřování a pak i rozuzlení celého případu. V druhé linii se čtenáři dozví kdo a proč vraždil. Já jsem nejprve vůbec netušila kdo za vším stojí, ale později se to celkem jasně nabízelo a trochu jsem byla i překvapená kdo je tím pachatelem.
Určitě si od tohoto autora zase ráda něco přečtu.

20.10.2016 4 z 5

V srdci je spousta místa V srdci je spousta místa Franziska Stalmann

Krásná, čtivá kniha s příběhem který se v běžném životě stává.
Alla to nemá lehké a dost často přemýšlí nad tím zda se rozhodla správně nebo ne. To vše se ukáže až s postupem času. Jedno ale ví jistě, že pro ty které miluje má ve svém srdci vždy spoustu místa.
Pokud si chcete přečíst krásnou oddechovou knihu, tak toto je správná volba. Určitě si budu chtít přečíst i další knihu této autorky, protože klidného čtení není nikdy dost.

24.07.2016 4 z 5

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

Kniha se čte dobře, i téma je pěkné. Jedná se o milostný román, ale není to žádná klasická slaďárna, prostě příjemný příběh ze života a osudech dvou lidí od dětství až po dospělost.
Líbí se mi i to, že Rachel a Andy jsou tolik rozdílní a přesto si dokáží být tolik blízcí. Jejich občasná setkání se jim vždy hluboce vryjí do jejich dosavadních životů. Knihu doporučuji jako příjemné čtení třeba na dovolenou, i když tato kniha potěší v každou dobu.

19.07.2016 4 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Je pravda, že jsem tuto knihu četla trochu déle než jsem měla v plánu, ale nebylo to dáno knihou, ale tím, že jsem neměla skoro žádný čas na cokoliv.
Kniha byla krásná a dobře se mi četla. Vždy když jsem ji vzala do ruky a začetla se, tak jsem čekala co se zase stane. Je to příjemně napínavý thriller plný překvapení. Nejprve jsem si říkala co můžou mít hrdinové děje společného, a rozuzlení mě příjemně překvapilo. Knihu určitě ocení milovníci napětí, kteří nemusí příliš brutální a podrobné popisy vražd.

24.06.2016 4 z 5

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

Toto byla opravdu krásně zpracovaná kniha o hodně moc krutém životě jedné cikánské dívky, ale nejen o ní. Obdivuji všechny, kteří si prošly tímto peklem a přesto nezahořkli.
Knihy s touto tématikou se nikdy nečtou lehce, protože máte stále na mysli vše čím si ti lidé procházeli, a že opravdu trpěli... Je jedno jestli je příběh smyšlený, nebo není. Tenkrát tam trpěli skuteční lidé, a na to by se nemělo zapomínat. Je dobře že jsou takovéto knihy, protože díky nim si tu jejich bolest a utrpení stále připomínáme, a nedopustíme, aby se něco podobného opakovalo.
Tato kniha ve mě zanechala hodně rozvířených emocí, ale jsem ráda, že jsem ji četla, a kdybych mohla dám více hvězdiček než jen pět.

05.06.2016 5 z 5