marli58 marli58 komentáře u knih

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Pokud někde budete fandit pachateli, aby se mu vše zamýšlené povedlo, tak tady.
Napínavý příběh o tom, jak zoufalý otec vzal spravedlnost do svých rukou.
Přesně to popsal Reat - palec nahoru!!!

02.01.2024 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Moc sympatická paní farářka. Zajímavé životní příběhy, ale pasáže s náboženskou tématikou jsem postupně přeskakovala. Není to můj šálek čaje.

02.01.2024 2 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Konec 2. světové války. Zajímavý pohled z druhé strany. Ze strany obyčejných Němců, kteří válku přežili s menší či větší újmou jak po fyzické, tak psychické stránce. Moc se mně líbilo jakým obětavým a zároveň samozřejmým způsobem se o sebe celý dům - jak majitelů kavárny, tak nájemníků - dokázal nezištně starat a zároveň společně pomáhat ukrývat židovku. Američané a Britové jsou pro Němce okupanti a Rusů se neskutečně všichni bojí. Už se těším na druhý díl. Pěkné.

16.05.2023 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Kniha se moc hezky čte, líbí se mně náhled do historie Německa po pádu berlínské zdi a zajímavé je i "sjednocování" západních a východních Němců, které tedy nebylo také nijak jednoduché.

06.09.2022 4 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Trefné postřehy, skvělé sebehodnocení = humor na úrovni. Doporučuji na zlepšení nálady :D.

28.04.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Zase povedená česká detektivka. Někdy tam bylo trochu moc postav, ale dalo se zorientovat. Kladně hodnotím výběr prostředí.

23.10.2020 4 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Docela čtivý příběh s šarmantním šlechticem v hlavní roli, ale detektivka... to ne. Prostě se v tom příběhu ztratí obraz a taky tam někdo zemře a to je tak všechno. Policie případ odloží a tak se vyšetřování ujímá náš šlechtic a jeho krásná pomocnice, která má prsty všude. A pak zazvoní zvonec a pohádky je konec. Pěkná oddychovka a není brutální ;-).

27.07.2020 4 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Hezký letní příběh pro chvíle pohody. Moc se mi líbil. A ještě bych pochválila překrásnou obálku :).

12.07.2020 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Pěkný příběh o soužití 3. generací. Moc se mi líbilo popisování situací z úhlu pohledu desetiletého kluka, bohémské matky a vesnické babičky. Pátá hvězda je za vyprávění bez přímé řeči a v dlouhých větách. Myšlenky se z nich tak nějak rychle valily a mělo to spád. Zajímavý je i konec. Co, kdo a s kým po letech.

24.09.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Budu se opakovat, ale tato kniha je opravdu slabší. Zápletka jednoduchá, děj plytký a rozuzlení - škoda slov. Po prvních dvou knihách autorky - přečtených opravdu jedním dechem - zklamání.

23.07.2019 2 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Nahlédnutí do 20. a 30. let minulého století prostřednictvím hezkého životního příběhu sympatické porodní báby. Příběh je protkaný i historickými událostmi té doby - hospodářská krize, krach na burze, prohibice, rasismus a s tím spojené těžkosti, kdy rodiny neměly čím zaplatit za pomoc při porodu... A dočkala jsem se i hezkého konce této její životní etapy :). Určitě stojí za přečtení.

11.06.2019 5 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Skvělá terapie kočkou :). A povídka Kočičí štěstí je prostě top. V několika bodech jednoduché rady pro život. Jedna z životních moudrostí kočky paní spisovatelky (tu prý má ze všech nejraději) a mně se taky moc líbí: ,,Co neovlivníš, tím se nestresuj." I když je opravdu těžké se jí řídit...

29.04.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Čtu postupně a tento pátý díl série vyšetřování Eriky Foster byl jiný v tom, že jsme skoro od začátku věděli, kdo vraždí a název Chladnokrevně opravdu sedí. Napsané skvěle, napínavé a uvěřitelné tak, že to na mě bylo už moc. Tak manipulativního a sadistického vraha jsem jen těžko vydýchávala, ale musela jsem číst dál. Škoda, že Erika je zase sama...

25.02.2019 4 z 5

Touhy Touhy Táňa Keleová-Vasilková

Kniha se čte hezky a je to příjemná oddychovka. Připomínku bych ale měla k chování matky k dceři Lucii. To už bylo přehnaně hnusné a zraňující. Navíc jejím výlevům byl neustále přítomný malý Martínek. Přerod protivné a frustrované matky v matku rozumnou, chápající a soběstačnou, který se "uskutečnil" patrně na psychiatrii, byl spíše pohádkový a těžko uvěřitelný.

13.02.2018 3 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Na tzv. červenou knihovnu docela zajímavě popsáno téma domácího násilí a čtenář má dobrý pocit z toho, že Haven se tomu dokáže vzepřít a vyhledat pomoc a nakonec najít i toho pravého :-) . Čte se dobře a není to jen sladké.

09.03.2017 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Chtěla jsem dát jen tři hvězdy za ten zdlouhavý začátek, ale zase od půlky už se to rozjelo, líbily se mně krátké kapitoly, což vás nutí číst pořád dál a dál...
Nakonec se mně to líbilo. Ale pořád vede Za zavřenými dveřmi.

02.04.2024 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

No nevím... Trochu překombinované prázdninové čtení. Těch mrtvol a kostí na jednu dědinu bylo opravdu moc.

05.08.2023 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Shari Lapena mně byla doporučena. Thriller se dobře čte a podezřelých pořád přibývá. A navíc poslední strana detektivního příběhu dává tušit, že vše ještě nebylo dořešeno...

06.02.2023 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Prvně jsem viděla film a protože mě zaujal, tak jsem chtěla vědět, jak se mi bude líbit kniha. Docela bych mezi ně dala rovnítko. Film i kniha super.

06.09.2022 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Pěkné, prostě paní Körnerová.

17.05.2022 4 z 5