Markushka Markushka komentáře u knih

Vždy oceňuji přiblížení historie přístupnou zábavnou formou, ale faktem je, že mě oproti minulému dílu mnohem více bavilo čtení o životech členů rodu Prokopů. Možná je to i tím, že doba popisovaná v tomto díle je mnohem klidnější a proto i lépe sledovatelná a neztrácela jsem se tak v množstvích bitev a křesťanských půtek.

13.08.2020 5 z 5

Vždy mě překvapuje ta nejistota ve které naši předkové žili, zejména obyčejní lidé. Ať už se jednalo o množství úrody, války, drancování, nemoci. A doba líčená touto knihou byla opět tak proměnná, těžko uchopitelná současným člověkem. Jsem proto ráda, že mohu touto jednoduchou čtivou formou se z jistého nadhledu podívat do této historie a poznat nové souvislosti a pozadí této doby.

13.08.2020 4 z 5

Že dnes žijeme v době, kdy myslí každý jen na sebe a chce pro sebe urvat co nejvíce? Že Žižka byl národní hrdina bojující za spravedlnost proti zkažené církvi? Po přečtení knihy mám pocit, že ty roky boje musely být neuvěřitelně kruté a složité. Jistoty nebyly ani před tím, nicméně v době války a převlékání kabátů už vůbec. Složitost doby dokládá i to, že člověk se těžce v událostech a bojích orientuje i v samotné knize psané s odstupem a nadhledem.

27.01.2020 4 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Nad komentářem váhám. Knihu jsem se zaujetím přečetla před kratším časem. Líbila se mi, ale.. Nějak mi v mysli vyvstává pocit hořkosti, kterou ve mně některé povídky vyvolaly.. Některé povídky mě zaujaly, některé mi až tak nesedly, ale celkově hodnotím rozhodně kladně.

04.07.2019 3 z 5

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Kniha určena prvním čtenářům, ale svou formou, humorem osloví i dospělého čtenáře. Sálá z ní příjemné rodinné teplo. Výborná pro seznámení dětí s tímto tématem.

04.07.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Čteno před delší dobou, kniha mě bavila. Napětí, čtivé, svérázný detektiv. Jen rozuzlení mi přišlo trošku přitažené, ale za to překvapující :-)

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Mrazivý příběh o nepěkných věcech. Emoce, city, dlouhá ruka podsvětí. Líbilo se mi.

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Další z řady autorových pohodových historických detektivek, u které si člověk odpočine a nechá se vtáhnout do minulosti.

18.09.2018 4 z 5

Bojová píseň tygří matky aneb Jak jsem své děti učila vítězit (a sama přitom byla poražena) Bojová píseň tygří matky aneb Jak jsem své děti učila vítězit (a sama přitom byla poražena) Amy Chua

Kniha byla pro mě čtivou a v něčem i inspirující, podněcující k zamyšlení. Překvapující pro mě bylo, kolik dokáží "čínské" matky vložit svého času a úsilí do výchovy svých dětí. Pravdou ale je, že poslední třetina knihy už mě tolik nebavila.

31.08.2018 3 z 5

Fretky záchranářky na moři Fretky záchranářky na moři Richard David Bach

Kniha byla pro mě překvapením. Líbil se mi vykreslený fretčí svět záchranářů. Mám ráda kladné hrdiny a vzory. Kniha je opravdu těžce věkově určitelná, tak bych ji doporučila všem:-)

31.08.2018 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Seznámení se s jinou kulturou, složitostí vývoje země, barvité vykreslení prožívání hrdiny, silné emoce, napětí. Kniha, co vtáhne.

02.05.2018 5 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Něžná, milá, krátká pohlazení na duši. Inspirativní v různorodosti pohledů na svět. Pěkný oddych.

05.02.2018 5 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Pro mě málo uvěřitelná. Úvod knihy se mi líbil, ale postupně se při čtení měnila má nálada do ponuré... A to mi byl pan psycholog ze začátku tak sympatický, dokud myslel hlavou...

25.10.2017 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Bavila jsem se nad příběhem čtyř kamarádů, kteří bilancují v poločase. Každý je jiný a přemýšlí o světě trošku jinak; bavili mě právě ty rozdíly mezi nimi, ale i to kamarádství, co je spojuje.. Přečetla jsem rychle, lehce a s úsměvěm..

22.09.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Přečetla jsem snad jako x-tou knihu s HH a můžu tak říci, že ty následující jsou trošku dále. Nicméně jsem fanda HH, tak bylo pro mě zajímavé sledovat, jak to začalo :-) A když si promítám, co všechno potkalo hlavního hrdinu za tragédie jenom do konce tohoto dílu a přidám všechny ty další, tak se divím, že má i chvíle, kdy nelije...

13.08.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Vztahy jsou komplikované, lidské povahy složité, motivace různé a život se žije, okamžiky štěstí přicházejí a pomíjejí... a o tom je. A nebylo to špatné. Začala jsem na doporučení Jáchymem. Ta část mě bavila více. Část Veronika pak zapadala jak puzzle. Dobrý nápad. Pohodové odpočinkové čtení.

09.07.2017 3 z 5

To tajemství je pevný pár To tajemství je pevný pár Marek Herman

Kniha z krátkých zamyšlení a pozorování věcí a vztahů kolem nás. Tvorbu pana Hermana znám, trochu jsem očekávala, že se témata budou více opakovat a mile mě překvapilo, že tomu bylo jen zčásti. Knihu jsem četla krátce po jeho přednášce. Nemusí to být kniha na jeden zátah, dá se číst, když je chuť a vracet se k ní. Já jsem se u ní zastavila, zamyslela i pobavila.

08.01.2024 4 z 5

Přes práh Přes práh Aneta Kollerová Mašková

Mrzutý muž a neodbytná dívka - a předvídatelný děj této čtivé knihy. Ale tak jako se zahřívá srdce mužského hrdiny, tak se mi stále více usazoval úsměv na tváři. Odpočinkové příjemné čtení, které se ve mně usadilo, často si na knihu vzpomenu.

17.08.2023 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Knihu jsem četla delší čas. Byla pro mě příjemnou relaxací. Vhledem do cizího prožívání a myšlení. Nejvíce se mi líbilo popisování života v Norsku a tamějších zvyklostí. A optimismus a rozhodnutí být šťastná a mít svého prince.

10.11.2019 4 z 5

Začarovaná třída Začarovaná třída Ivona Březinová

Od začátku bavilo mě i děti. Lehkost, vtip. Téma odlišnosti, předsudků. K pobavení a zamyšlení je skvělá.

10.11.2019 5 z 5