Fretky záchranářky na moři

Fretky záchranářky na moři https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5822/knihy-fretek-fretky-.jpg 4 30 6

Knihy fretek série

Fretky záchranářky na moři jsou prvním svazkem pětidílného souboru nazvaného Knihy fretek. Autor v nich spojuje touhu po dobrodružství s vědomím odpovědnosti a filozofickým přístupem k životu a smrti. Jeho fretky řeší zásadní životní otázky jako lidé, mají stejné sny i problémy.

Literatura světová
Vydáno: , Argo

The ferret chronicles: Rescue ferrets at sea , 2002

mol378
31.05.2021 5 z 5

Opravdu krásná a dojemná knížka o přátelství, lásce, charakteru, pevném odhodlání, solidaritě, odpovědnosti za vlastní činy i za to, co mi bylo svěřeno a co jsem k sobě připoutala, o smyslu života a o tom, že vnější zdání často klame. Kdyby to bylo o lidech, bylo by to téměř směšně idealistické a neuvěřitelné. O fretkách to není pohádka, spíš krásná alegorie. Jsem ráda, že jsem na knihu narazila náhodou na databázi a zaujala mě čím? Pruhovanou obálkou... Jak povrchní motivace (čtenářská výzva) a jakého zážitku se mi na oplátku dostalo! Kdybych to četla v deseti, líbilo by se mi to neméně. Velmi, velmi doporučuji! (A fretky jsou mi po přečtení daleko sympatičtější, než dřív!)

Markushka
31.08.2018 4 z 5

Kniha byla pro mě překvapením. Líbil se mi vykreslený fretčí svět záchranářů. Mám ráda kladné hrdiny a vzory. Kniha je opravdu těžce věkově určitelná, tak bych ji doporučila všem:-)

jiri77
21.04.2018 4 z 5

Krásné a odpočinkové čtení. Doma máme dva krásné fret'áčky a čtení této knihy bylo pro mě potěšením.

triatlet
28.01.2018 5 z 5

Bachovy knížky mám rád, takže jsem se díky Čtenářské výzvě znovu pokochal bajkou – Fretky záchranářky na moři.
Grafická stránka (členění pomocí fretčího čumáčku) je jednoduchá, ale plně funkční a milá. Autorovy vlastní ilustrace i úvodní bajka ve fretčím jazyce jsou nápadité.
Autor jednoduše, ale výstižně charakterizuje vlastnosti:
„Tak jako každý silný tvor nestavěl ani on svou sílu na odiv, ale volil spíš laskavý, chápavý přístup.“ (s. 34, charakteristika kapitána)
I když Richard Bach má ve svých knížkách především motiv létání, dokáže poutavě popsat i prostředí záchranářů na moři:
„Když se pod bouřkovou vlajkou rozezněla poplašná siréna, nahodily lidské i fretčí posádky motory a vyrazily mezi vlnolamy základny Maytine vstříc bouři. Závodily, kdo bude dřív u lodě, která potřebovala pomoc. Fretčí záchranné čluny byly menší, ale lehčí a měly vzhledem k váze silnější výkon. Na klidném moři předjely čluny lidské Pobřežní hlídky, ale na rozbouřených vlnách a ve vichřici musely fretky prokázat značnou obratnost, aby závod vyhrály.“ (s.55)
(…)
„Moře vypadalo jako měsíční krajina posetá krátery: samé útesy, které sahaly vysoko nad stěžeň s anténou, a zející jeskyně, které se otvíraly pod kýlem.“
(s. 95)
…………………………………………………………………………
Čtenářská výzva – kniha s tématikou moře
…………………………………………………………………………

„Štěstí najdeme jen tehdy, když půjdeme za tím, co nejvíc na sobě milujeme.“ (s.22)

roxy8
19.08.2013

Čte se perfektně, ale jak už tu zmínil komentář přede mnou, zvažuju, komu je příběh určený, pro koho je kniha psaná a s jakým záměrem... zkusím ještě druhý díl téhle pentalogie a snad se uvidí!

Skallarix
29.06.2012 4 z 5

Mé očekávání by se tenkrát zcela jistě dalo nazvati rozpolceným. Nevěděl jsem, zda-li mám čekat pohádku, či nějaké bajky, nebo i třeba jakýsi druh personifikace. Vždyť i anotace nutí k zamyšlení - "Autor v nich spojuje touhu po dobrodružství s vědomím odpovědnosti a filozofickým přístupem k životu a smrti. " Ale abych se přiznal, knihu jsem si pořídil kvůli fretkám, kteréžto, jak samotný název napovídá, jsou hlavními postavami celého příběhu.
Co se však mého subjektivního hodnocení knihy týče, ať už je to pohádka, či ne, mě se kniha docela líbila, jen stále nevím, zda-li bych ji doporučil spíše mladším školákům, náctiletým dětem, či... vlastně komu. Možná spíše a nejvíce těm, kteří jsou tolik zamilovaní do těch lasicovitých stvoření, jako já.