markuc markuc komentáře u knih

Bod návratu Bod návratu Otomar Dvořák

Sbirka povidek to neni vubec spatna, vetsina se povedla (hlavne ta sci-fi), ale zbytek je docela prumer, nektere az nudi.

27.02.2014 3 z 5

Dračice Dračice Jan Hlávka

Clovek by nerekl, ze se bude dobre bavit u takoveto knihy. Velmi prijemne pocteni, od ktereho jsem se po dlouhe dobe nemohl odtrhnout. Dobra prace.

03.12.2013 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Souhlasim s autorkou komentare Sapy, kniha opravdu nepusobi stylem "legendarni sci-fi". Cekal jsem daleko vice a hlavne neco ctivejsiho, toto opravdu neni kvalitni kniha, kterou bych doporucil kamaradum ke cteni.
Kdykoli jsem knihu dokazal s klidnym srdcem odlozit a necist, hlavne se zde neodehrava nic, kde by clovek musel nejak premyslet - ani zadne emoce kniha v cloveku nevzbudi.
Pro me klasicky prumer.

19.11.2013 3 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

skvele pocteni, presne to jsem potreboval po tech nudnych knizkach predtim...

23.10.2013 5 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Vyborna kniha, ctiva a chytlava az do konce. Napinavy dej takovym tim zpusobem, ze vas hlavne zajima, jak to skonci s jednotlivymi postavami. Jednalo se o me prvni setkani s Willem Trentem a hned velmi uspesne, tesim se na cteni dalsich knih serie.

23.09.2013 5 z 5

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

dobra kniha, fakt napinava, lepsi nez prvni dil...

03.09.2013 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Priznam se, ze jsem cekal trosku vice...Postavy vystupujici v knize by mohly byt zajimavejsi, dej trosku zapeklitejsi. Prislo mi to cele takove jednodussi, ale zase se to dobre cetlo. To ne, ze ne, clovek u toho ale nemusel moc premyslet - jsem zvedavy na dalsi knihu stejne autorky.

14.08.2013 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Velmi dobra kniha, hezky se cte, pribeh je trosku drastictejsi (ale prave proto cteme severskou krimi, ze?) - zaver je trosku predvidatelny, ale v zapalu deje to vlastne vubec nevadi.

01.08.2013 4 z 5

Kniha mne velmi pobavila a mezi kriminalkami a thrillery (ktere ctu prevazne) se jednalo o velmi prijemne zpestreni. Rozhodne doporucuji.

09.07.2013 5 z 5

Řeči řeči Řeči řeči T. Coraghessan Boyle

Kniha dobra, celkem napinava, ale s trochu slabsim koncem (takovy zbytecne otevreny, jako kdyby mel nasledovat dalsi dil)

03.07.2013 4 z 5

Bratrstvo neohrožených: Velitel Bratrstvo neohrožených: Velitel Dick Winters (p)

knihu uz si vubec nepamatuji, nejspis nebyla o nicem zajimavem

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Velmi ctiva kniha, i kdyz misty docela zbytecne natahovana. Dobra detektivka - doporucuji precist. Tesim se na dalsi pribehy s timto sympatickym detektivem.

Na vandru s Reflexem VI. Na vandru s Reflexem VI. Jan Zvelebil

Bohuzel zkraceni textu cestopisum moc neprospelo, uz to nejsou tak pekne ucelene pribehy a dost se skace ze zeme do zeme.

03.07.2013 3 z 5

Problémové partie Problémové partie Mark Haddon

Nic extra zajimaveho, celkem ctiva knizka, ale z celkoveho pohledu je zde asi 30 stranek vtipnych, zbytek je docela balast. Mozna pro nekoho starsiho je to dobra kniha.

03.07.2013 3 z 5

Stín katedrály Stín katedrály Miloš Urban

knihu jsem ani nedocetl, takze nebudu hodnotit - totalni mismas, spatne vystavene charakteriky (pletly se), vubec me knizka nijak nezaujala

Zabiják Zabiják Lawrence Block

kniha tak trochu bez deje, cista psychologie vraha, ale minimalni vyvoj postav - slabota

03.07.2013 2 z 5

Den zkázy v Britském muzeu Den zkázy v Britském muzeu David Lodge

tak tohle hodne pobavilo, rozhodne prectu i dalsi knihy autora

03.07.2013 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

velmi ctiva knizka - zhltl jsem ji celkem rychle, i kdyz to je docela bichle - knizka pobavila a rozhodne budu dal sledovat detektiva Holea, uz se tesim na dalsi dil (zaver cloveka opravdu navnadi)

03.07.2013 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Mila knizka, pobavil jsem se - cloveka to donuti se zamyslet nad nelehkym udelem nekterych lidi s autismem, zaroven ale neni ani lehke s takovymi lidmi vychazet (je nutne se obrnit velkou trpelivosti) - zajimave a poucne a ve vysledku rozhodne ctive dilo.

03.07.2013 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Klasika která nezklamala, vážně dobrá kniha - určitě doporučuji přečíst, jedná se o kvalitní základ pro každého sci-fi fandu.