Bod návratu

Bod návratu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22468/bod-navratu-22468.jpg 4 8 4

Bod návratu – to není jenom téma titulní povídky, ale jakýsi jednotící svorník všech povídek v této knize. Jejich hrdinové se stali zajatci „jiného světa“, z něhož se, většinou bezvýsledně, snaží uniknout – a je lhostejno, jestli se tyto „jiné světy“ nacházejí za hranicemi známého vesmíru, na marsu, v kráteru jihoamerické sopky, v kanálech průmyslového megaměsta, ve zrádném ráji tichomořských ostrovů, v gigantických vírech cyklónů nebo v počítačovém programu. všechny jsou propojeny „bodem návratu“, oním osudovým, zlomovým okamžikem na hranicích života a smrti… ... celý text

Beebee
02.11.2022 5 z 5

Za mně neotřelé nápady, parádní sbírka. Hora démonů vede.

Däniken
29.06.2020 4 z 5

O.D. je mozna mene zname jmeno mezi fanousky ceske fantastiky, ale tato povidkova sbirka na mne zapusobila velmi pozitivne. Ctyri povidky z hlubin sci-fi a kosmu, zbytek folkorni horory plus jedna spisovatelska hricka. Hora demonu patri k favoritum!

markuc
27.02.2014 3 z 5

Sbirka povidek to neni vubec spatna, vetsina se povedla (hlavne ta sci-fi), ale zbytek je docela prumer, nektere az nudi.

WEIL
20.08.2011

O. Dvořák si zkusil i napsat povídky o všelijakých záhadách a možnostech lidstva.