Marketti Marketti komentáře u knih

Chmurdálie Chmurdálie Joanna Bator

Byla úžasná. Zajímavé obraty, neotřelé vtipy a postřehy. Děj se proplétá a přeskakuje, což člověka občas zmate, ale jen na chvíli.

25.04.2024 5 z 5

Takový slabý odvar...

28.09.2023 2 z 5

Hebrejky: Biblické matky, démonky, královny i milenky Hebrejky: Biblické matky, démonky, královny i milenky Jan Fingerland

Skvěle se četla, zajímavě propojené informace.

30.12.2022 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Možná kdyby byla poloviční... pro mě bez děje a bez nápadu.

14.12.2022 1 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Vau, to byla jízda :-) neskutečně propracované. Smršť myšlenek, které mě oslovily, i pasáže o politice, které mě naopak nudily, ale stálo to za to!

06.11.2021 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Čtivé a hezky napsané, ale nelíbil se mi konec Jáchyma, přišlo mi to přitažené za vlasy. Celkově to na měl byl moc velký sled průšvihů.

11.09.2021 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Krásně jsem si s dětmi početla. Je to tak hladivé.

19.11.2020 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Mě nadchla. Je určená pro děti, ale nezjednodušuje tolik, aby si nepočetl i dospělý. Je to napínavé. Přečetla jsem za jeden večer.

15.11.2020 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Styl mi vyhovoval, stručné, jasné :-) někdy mi slovesa chyběla, ale četlo se to dobře. Příběh mě moc neoslovil. Pořád hodnotila, jak která postava je přitažlivá pro druhé pohlaví. A je to jedna nevěra za druhou.

31.10.2020 4 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Nudila jsem se. Čekala jsem na pointu a ta mě také nenadchla. Bylo to dobře napsané, ale děj bohužel ne pro mě.

25.10.2020 3 z 5

Geniální přítelkyně (komplet) Geniální přítelkyně (komplet) Elena Ferrante

Nemohla jsem přestat číst, děj je jako na houpačce, mění se každou chvíli. První dva díly jsou pomalejší, ve třetím a čtvrtém se pořád něco děje. Úžasně napsáno. Přála jsem si, aby to dopadlo jinak. Nesouhlasila jsem s mnohými rozhodnutími hlavní hrdinky, ale o to víc jsem chtěla vědět, jak to dopadne :-)

27.07.2020 5 z 5

Příspěvek k dějinám radosti Příspěvek k dějinám radosti Radka Denemarková

Autorka má velmi zvláštní styl, často jsem se v něm ztrácela, prvních sto stran jsem tápala. Dočítala jsem jen proto, abych věděla, jestli bude stát pointa za to. Zápletka byla zajímavá, ale konec mi přišel fádní. Ani v závěru jsem nevěděla ke komu některé obrazy patřily :-( Nic jiného jsem od autorky nečetla a nevím, jestli budu. Jestli takto píše všechno, tak to pro mě není.

27.07.2020 3 z 5

Tokyo Story Tokyo Story Tereza Macková

Kniha se čte sama :-) příjemně se u ní odpočívá, a ještě se něco dozvíte o Japonsku. Mohu jen a jen doporučit.

01.05.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvěle napsáno, ale hrozně negativní. Jako kdyby v životě nikdy nic nedopadlo dobře a nikomu nevydrželo manželství. Občas bylo těžké sledovat, jak autorka skáče v čase.

29.08.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Úžasná kniha s mnoha malými i velkými pointami. Zajímavé do poslední stránky.

26.06.2019