Tokyo Story

Tokyo Story obálka knihy
Mé hodnocení:

Alice Wernerová cestuje z Prahy do Japonska s jediným cílem – najít někoho, kdo byl v jejím životě důležitý. Muže, s nímž se seznámila v Praze a do kterého je i po dvou letech stále beznadějně zamilovaná. Jenže najít jednoho člověka v mnohamilionovém Tokiu, když má k dispozici jen křestní jméno, starou fotografii a nedokonalou znalost japonštiny, se jeví být víc než nemožné. Nic ji ale nemůže od jejího úmyslu odradit. Její zběsilé pátrání získá zcela nový směr, když jí do cesty vstoupí nečekaný pomocník. Japonský mladík, který se vrací po studiích v Americe za svou rodinou na Hokkaidó, aby se oženil a převzal otcovu firmu. Ten ji nazývá praštěnou cizinkou. Myslí si o ní, že je šílená a zoufalá. Ale udělá cokoliv, aby byla šťastná. Najde Alice lásku svého života? A může si být jistá, že je to skutečně pravá láska?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417611/tokyo-story-3Ed-417611.jpg 4.143
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Pointa

Kniha Tokyo Story

florentinas

pohodové čtení, super na cestování MHD díky rozsahu knížky. Posledních cca 30 stran mě bavilo nejvíce.

Adele02
17.09.2020

Jsem ochotná přijmout, že ryze romantické příběhy jsou samé klišé, jednoduché postavy a poněkud odhadnutelný děj, ale tohle na mě bylo přesto trochu moc. Postavy na proplesknutí, jak Alice, tak Hikaru jsou absolutně nepoužitelní a za to, co předváděli na konci, bych jim ten konec ani nepřála. Připadalo mi, že se celý příběh točí v bludných kruzích, některé situace vyhrocené na maximum, jiné dost přibarvené, což leckdy působilo až zbytečně, když bylo jasné, k čemu to vede. Vývoj vztahů minimální. Bohužel, ale za mě je Tokyo Story zklamání.

tina9338
16.09.2020

Krasny pribeh ktery Vas dostane do Japonska. Postavy jsou moc hezky popsane, od zacatku jsem se dobre zorientovala. A ta obalka je nadherna. Moc doporucuju jako odpocinkove cteni.

Domen
16.09.2020

Dlouho jsem hledala nenáročnou knihu v prostředí Japonska a hle, našla jsem!
Při čtení má člověk pocit, jako by tam opravdu byl a cestoval s Alice. Působila na mě i dosti reálně a musím se přiznat, že po přečtení jsem se lekla, že už je konec. Mám ji podruhé rozečtenou a těším se na ní stejně jako poprvé. Rozhodně doporučuji, hlavní postavy jsou sympatické a hodně krát jsem se tak upřímně rozesmála... i na veřejnosti v hromadné dopravě a vůbec mi to nevadilo.

LilianaFalcon
19.08.2020

Hezká oddechovka.
Hrozně se mi líbila pointa s Katsuem, pokud by tam ta vsuvka nebyla, nebylo by to tak úplně ono.

Osice
02.08.2020

Právě jsem dočítala knihu o jednom prapodivném japonském manželském páru (Klíč, D. Tanizaki), když Mibaf zveřejnil svůj komentář k této knize. Řekla jsem si, proč ještě chvilku v Japonsku nezůstat:-)

„Jdeš pozdě,“ pronesl obyčejně Katsu s ledovým výrazem.
„Jen o pár minut.“
„Když přijdeš pozdě na vlak, byť jen o pár minut, ujede ti.“
„Ty ale nejsi vlak.“
„Kde bereš tu jistotu, že na tebe budu vždycky čekat?“

Nenáročné čtení, které jsem si užila, ale na které brzy zapomenu. Byly momenty, kdy jsem se musela pousmát. Velmi předvídatelné s dějovými zvraty, které jsou typické pro romantické knihy:-) Škoda, že nebylo v textu víc japonštiny. Zajímalo by mě, jak by kniha vyzněla, kdyby ji psal japonský spisovatel. Mohla by z ní být povedená manga. A nemohla jsem si nepřipomenout bláznivý japonský seriál Nodame Cantabile. Také se v něm hraje na klavír a část děje se odehrává v Praze:-) A teď jsem dostala chuť na ramen. Japonský nemáme, ale korejských máme spoustu… (すみません, můj komentář asi nedává moc smysl.)

Mibaf
31.07.2020

Pokud chcete k letnímu čtení svěží oddychovku, kde je velmi rychle jasné jak se bude děj vyvíjet, pak je tato kniha právě pro vás.

Simikik
21.07.2020

Příjemně čtivé story o síle lidských emocí naplněné Japonskem od začátku do konce. Stačí pár stran a už se dá tušit, jak bude příběh pokračovat. Je to předvídatelné, přesto ale milé čtení. Možná právě ta předvídatelnost mě nutila číst dál a uspokojit si tak svoji touhu po dokončeném příběhu. Současně se autorce daří psát realisticky a uvěřitelně. Řádky příjemně plynou, navazují na sebe a vytváří dojem "teď a tady".