Tokyo Story

Tokyo Story https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417611/bmid_tokyo-story-nGC-417611.jpg 4 74 26

Alice Wernerová cestuje z Prahy do Japonska s jediným cílem – najít někoho, kdo byl v jejím životě důležitý. Muže, s nímž se seznámila v Praze a do kterého je i po dvou letech stále beznadějně zamilovaná. Jenže najít jednoho člověka v mnohamilionovém Tokiu, když má k dispozici jen křestní jméno, starou fotografii a nedokonalou znalost japonštiny, se jeví být víc než nemožné. Nic ji ale nemůže od jejího úmyslu odradit. Její zběsilé pátrání získá zcela nový směr, když jí do cesty vstoupí nečekaný pomocník. Japonský mladík, který se vrací po studiích v Americe za svou rodinou na Hokkaidó, aby se oženil a převzal otcovu firmu. Ten ji nazývá praštěnou cizinkou. Myslí si o ní, že je šílená a zoufalá. Ale udělá cokoliv, aby byla šťastná. Najde Alice lásku svého života? A může si být jistá, že je to skutečně pravá láska?... celý text

Kikina183
05.05.2020

Při čtení této knihy se přenesete do země vycházejícího slunce, poznáte jedinečnou kulturu, děj je napínavý a zároveň se pohodově čte,doporučuji :-)

Marketti
01.05.2020 5 z 5

Kniha se čte sama :-) příjemně se u ní odpočívá, a ještě se něco dozvíte o Japonsku. Mohu jen a jen doporučit.

odel
11.04.2020 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, oddechová, krátká a zajímavá.

Ariteal
03.04.2020 5 z 5

Ach, to bylo tak kawaii! ♥

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou, když jsem brouzdala na eshopu a hned byla v košíku. Vzhledem k tomu, že Japonsko a celkově asijskou kulturu miluju, tak mě hned na první pohled zaujal název s krásnou obálkou a pak přišlo velké překvapení a plus, že je kniha od české autorky.
Příběh je čtivý, rychle odsýpá a vyvolal ve mně snad všechny pocity - radost, pobavení, úzkost, naštvanost i smutek - takže, za mě palec nahoru! Díky tomu nebyl problém vcítit se do postav, které jsou velmi sympatické. I se mi moc líbilo prokládání děje retrospektivou v podobě Aliciných vzpomínek, které mi byly díky pražskému prostředí příjemně blízké.
Jediná má výtka, kniha byla na můj vkus krátká :( :D

Inu, teď po přečtení mám chuť jít se učit japonsky, našetřit na cestu a jet si najít svého Katsua/Hikarua! :D

radka.b
20.03.2020 5 z 5

Krasne a emotivne napsane s prekvapivym dejem v druhe casti.

Arianachan
11.03.2020 4 z 5

Kniha je naprosto úžasná. Chytla mě a už nepustila. I když mi bylo jasné, jak to dopadne, stejně jsem se k tomu potřebovala dostat a doufala, že se nemýlím. Japonsko a japonskou kulturu mám ráda, takže mě kniha zaujala i z tohoto důvodu. A hlavní postavy jsou skvěle napsané a velmi sympatické, hlavně Hikaru ;-)

Japonsko

Autorovy knížky