MarkétaLore MarkétaLore komentáře u knih

Bylo to jinak Bylo to jinak Jan Cinert

zajímavé. Je to spoustu různých věcí dohromady, ale dobré. Co se týče pasáží o vývoji náboženství, tak to autorovi věřím. opravdu zajímavé, neměla jsem tušení. Vývoj řeči jsem příliš nepochopila, pouze vím, že tekoucí voda je rrrrrr. I výklad legend o Václavovi je zajímavý, logický. Ráda bych ale věděla, jestli to náhodou nebylo jinak.

30.11.2015 5 z 5

Ráj domova Ráj domova Jan Čarek

V černém lese, zvaném hůrka,
červená se mochomůrka.
Červená se, moc se stydí,
že ji soused hříbek vidí.
Červená se panenka,
že ji kouká sukénka.

14.10.2015 5 z 5

Třikrát soudce Ti Třikrát soudce Ti Robert van Gulik

na dovolenou dobrý, výborná atmosféra, ucházející příběh, jen ten soudce mi přišel takový konfekční...

14.10.2015 4 z 5

Hříčky o královnách Hříčky o královnách Oldřich Daněk

právě dočteno, a líbilo
Líbila se mi Císařovna na chvíli, i když nevím, jestli měl Vilém druhý tolik společného s Hitlerem, jak si pan Daněk myslí. A nechápu proč nemá rád Prusko.
Líbila se mi nevěra po Císařsku, protoře Oktávie nechtěla vidět svoje stoupence na kříži.
Líbil se mi jeden den velkokněžny, byl takový veselý a Ruský.
Líbili se mi i Královnini psi, bylo to takové Anglické, ale to nejhezčí si Daněk nechal nakonec. Ps- pokud máte tipa, kde se na to dá podívat, tak mi prosím napište, na youtube je jen Zdaleka ne tak ošklivá , jak jsme si původně mysleli.

01.09.2015 5 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Právě dočteno, trochu mi to splývalo s prvním dílem epopeje , otázka je , co dá taková knížka člověku , který má nastudovaný životopis Vratislava. Asi nic moc, ale kolik takových lidí je? jeden z tisíce? Pocítila jsem opět hrdost, všichni Čechové by si tuto knížku měli přečíst. O prvním českém králi toho už vím víc , než jen to jak se jmenoval.

23.08.2015 5 z 5

Pohádky (26 pohádek) Pohádky (26 pohádek) Hans Christian Andersen

absolutně nelíbilo, to už je mi kulturně bližší Šeherezáda. A není to pro děti, páč to jsou drasťárny

19.08.2015 1 z 5

Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Zuzana Koubková

No já to ani nedočetla, byla mi jakási nesympatická, - omlouvám se těm, kterým se líbila, ale bylo to tak. Asi tím , že jsem ji četla až jako třetí- po Vaňkové a Daňkovi. Záviš od Vaňkové byl sladkej, a kniha ubrečená, ovšem tady ten měl dlouhé blond vlasy, jestli si dobře vzpomínám, to se mi vůbec ale vůbec nelíbilo. A taky pamatuju že si na nich strašně zakládal. Jinak já jsem zuřivá propagátorka Daňka, tam se mi Záviš líbil nejvíc. Vidím že jste dala jen tři- noteda. Budete muset znovu přečíst.

19.08.2015

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

je mi jedno jestli si ze mě Paolo utahuje, po přečtení jsem se cítila o 3 hvězdičky šťastnější. Chápu že je to trochu naivní kniha, ale přece může něco říct i dospělému člověku. A totiž- podstatné je být šťastný, být šťastný, být šťastný, a jde to, jen si nenamlouvejme že to nejde.

09.08.2015 5 z 5

Chaloupka strýčka Toma Chaloupka strýčka Toma Harriet Beecher Stowe

ano , souhlasím se zlovlkem, přesně tak. Byla to pro mě divná knížka. Postavy mi nedokázaly přirůst k srdci, ačkoliv se jim dělo spoustu hnusných věcí. Opět jsem si ověřila dvě fakta, za prvé- některé spisovatelky mají tendenci psát tímto divným způsobem, a ten druhý- mnohem větší šanci mě rozplakat má spisovatel, co napíše o zaběhnutém psíkovi- nevím proč.

06.08.2015 3 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

právě dočteno, detektivka za **** ale to prostředí! ty mravy! ty nevěstky a sklepnice, ti řemeslníci! písaři a rytíři a páni s úřadem. A ten nabubřelej panovník!

02.08.2015 5 z 5

dyť tam z něho udělala metrosexuála!

29.07.2015

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

podobné knihy : hra o trůny? přátelé, neblbněte.

29.07.2015 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

A ještě jsem chtěla napsat že islám je krásné, mírumilovné náboženství, jež člověka činí lepším a svět snesitelnější. Islám není zlo, to dělají ti lidé.
Nejlépe to demonstruje chvíle, kdy je Mirjam souzena starým Mulou na umření. Ten je zkušený a tuší že Mirjam je dobrá žena a že nelže, když říká , že její muž byl trochu prchlivější povahy. Rád by jí dal mírný trest, ale protože on brzo umře a bojí se Alláha jak čert kříže a jelikož šaria , díky Alláhovi za ni, hovoří jasně, tak nemůže. Jak bylo totiž v knize napsáno, a to mě děsí, lnení na lidech aby byli milosrdní!!! A odpouštěli, jelikož to může jen bůh. Tak zavrhne svůj úsudek, zašlape své svědomí, a podvolí se Alláhovi a rozhodne jak rozhodne. Uf.

01.07.2015

Král bez přílby Král bez přílby Oldřich Daněk

Knížku jsem si koupila náhodně. Záviš z Falkenštejna je totiž moje nejoblíbenější postava. Nejdřív jsem si myslela, že to na Vaňkovoou nemůže mít, ale ono ji to překonalo! 100x! Je to spíše psychologický román. Scény jsou řazeny bez ohledu na časovou posloupnost. Dialogy jsou něco zcela výjimečného , krásného. Občas jsem musela přestat číst a chodit, abych to rozchodila. Opravdu doporučuji všem trochu zkušenějším čtenářům. Je to moje nejoblíbenější knížka.

24.05.2015 5 z 5

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

Právě dočteno. ¨
Kniha o jednom odvážném partizánovi, dobrém komunistovi, normálním chlapovi, který prostě měl to štěstí že neuhořel, a tak vyhasnul. Nevím co tím chtěl Mňačko říct, možná chtěl jen pokárat politiky, že se nechovají a nežijí úplně na 100 procent. Protože dnes se podle mě dějí horší věci, než co je v knížce. Chápu proč knížku zakázali, ale dnes by se ještě mohli chlubit, že i ti co sešli z cesty byli na dnešní poměry v normě. Uvidím, nechám to uležet, a myslím že si odnesu víc než jen to, že pohřby jsou na prd.

21.05.2015 5 z 5

Nechte maličkých Nechte maličkých Peter Tremayne (p)

Fidelmu bych nechtěla mít za kamarádku, někdo tak čistej, pronikavě inteligentní, vysoce mravnej, mladej, krásnej, to se jen tak nevidí.

29.03.2015 4 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Lev Nikolajevič Tolstoj

Kniha je o člověku, který se snaží napravit to špatné, co způsobil, a četla se podle mě velice snadno, a mnoho po ní v člověku zůstane, protože to je Téma.

28.03.2015 5 z 5

Zlý princ Charlie Zlý princ Charlie John Moore

Dávám tomu tak 4.5 bodu.
Přišlo mi to jak parodie na obsazení Krymu.
A to je to kniha několik let stará,
ten MOORE , to je snad nový Orwell

25.03.2015 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Mám ráda knížky, kde jsou lidé popisováni takoví, jací opravdu jsou. A v této je navrch krásný gangsterský příběh. Klidně by mohla být první v žebříčku nejlepších knih.

23.03.2015 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Zlí Rusové ukradli náměty pohádek naší Boženě Němcové a Erbenovi. A nebo je to tím že jsme slované? Čekala jsem víc z ruské duše. Ale obrázky jsou krásné.

22.03.2015 4 z 5