Market-k-a Market-k-a komentáře u knih

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

První knížka byla super, ale malinko mi tam "něco" chybělo. Druhý díl už si mě získal :)

12.09.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Okénko do chlapského světa, mě to bavilo a klobouk dolů před takovou otcovskou láskou :)

24.01.2022 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Dávám tři hvězdičky a to nejspíš jenom proto, že to kvalitní dílo co do literárnosti možná je, ale já to asi nedokážu příliš ocenit. Upřímně, byla jsem ráda, že jsem knížku dočetla, trošku jsem se s ní prala. Co mě nezaujalo byly takové ty lyrické pasáže, citace z jiných textů apod. Milostný příběh ale - pokud se prokoušete všemi těmi uměleckými nadstavbami - byl super, ten mě bavil. Téma šťastného vztahu, dokonce páru, který by se dal nazvat ukázkový, se pomalu přesouvalo až k rozchodu vlastně bez pádného důvodu a zároveň neustálého vracení se k sobě. Hlavní postava muže byla pro mě trošku nesympatická, někdy v jednoduchosti (žití) je krása a jeho myšlenkové pochody sáhodlouhé a složité mě občas trošku iritovaly...

12.02.2020 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Nejdřív jsem měla pocit, že se nic moc neděje, ale to se dá asi u tohoto oddechového žánru pochopit. Takže jako odpočinková knížka super. Žádné velké zvraty se nekonají, ačkoli dějová linka nebyla pro hlavní hrdinku zpočátku velmi příznivá. S čím jsem se příliš neztotožnila, bylo vyprávění v er-formě, bylo to pro mě trošku nezvyklé. Naopak se mi líbilo, že autorka do knížky zařadila i trošku erotiky, to se sem, myslím, hodilo. Čím dál jsem v ději byla, tím více mě to bavilo a ten konec? Uuu... krása, nečekala jsem.

08.01.2020 4 z 5

Buď hodná Buď hodná Irena Piloušková

Knížka si mě přitáhla a moc mě bavila. V první půlce se vlastně nic moc neděje, přesto příběh vtáhne. Pak se to začíná lámat a to je teda masakr. Jsem ráda, že manželovy tyranské praktiky jsou čtenáři vlastně odhalovány až ke konci, protože to byla teda síla. V tom to vlastně bylo zajímavé, v první půlce jen náznaky a pohled zvenku na "normální" manželství, ale pak když v knížce dostala prostor manželka, tak čtenář jenom zírá. Je mi z toho úzko, ale zasloužených pět hvězdiček. Skvělé :)

09.12.2023 5 z 5

Jako autorčina spolurodačka a vrstevnice jsem musela vyzkoušet a knížka předčila moje očekávání. O některých věcech jsem měla ze školy letmé povědomí, pořád ale převažují někdy dost šokující (a o to zábavnější) informace. Vše je napsané opravdu čtivě, doba národního obrození je ve školních osnovách brána všeobecně jako ta nejméně zábavná, takže oceňuji snahu o zpopularizování tohoto tématu. Moc držím palce v další tvorbě :-)

04.10.2023 5 z 5

O výživě O výživě Andrea Jakešová

Tak tohle mě hrozně bavilo. Napsáno stručně, jasně, srozumitelně, zajímavý výběr témat a kapitol. Doporučila bych to přečíst každému, kdo se chce dozvědět něco o zdravém stravování, o dietách, mýtech (mléko do kafe nee, ovoce jenom dopoledne, vynechávat přílohy, nejíst po 17 hodině, maso plné antibiotik apod.). Pro mě to bylo hrozně poučné, ne vždy člověk souzní s výživovými poradci, ale tady to pro mě všechno dává smysl :)

24.06.2023 5 z 5

Evina iluze Evina iluze Tom Fletcher

Až na tu představu šestnáctileté holky, která, zdá se, přepere kdejakého muže... se mi to líbilo, bylo to napínavé, těším se na další díl. Úplně to vidím ve filmovém zpracování :)

25.11.2022 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Základním kamenem tohoto rodinného dramatu jsou dvě matky, chránící své děti stůj co stůj. Dvě ženy, které staví své děti vysoko nad své partnery i nejlepší kamarádky. Dcera (13) jedné obviní syna (16) druhé ze znásilnění. Každá svému dítěti bezmezně věří, ale jedno musí logicky lhát... Z knížky sálá ponurá atmosféra, každá z postav ukáže ve vypjaté situaci své nejhorší já. Čím dál člověk čte, tím více zvratů se objeví. Doporučuji pro milovníky psychologických thrillerů.

26.06.2020 4 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Když napíšu, že knížka mě bavila, bude to znít asi divně, ale je to tak. Bylo to zajímavé a určitě poučné, hlavně pro rodiče. Uvědomila jsem si, jako moc je důležité mluvit s dětmi o tomto riziku internetu. Zajímavá byla také koncepce knížky - rozhovory byly s různými lidmi, ať už s "těmi zlými", s oběťmi, s odborníky... Zkrátka rozebírání stejného tématu z různých úhlů pohledu. Film jsem neviděla, ale určitě ho zvážím.

22.05.2020 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Dávám pět hvězdiček, protože mě knížka opravdu strhla, přemýšlela jsem o ní a bádala, jak to asi dopadne. Pořád jsem si říkala Těžká noc, Těžká noc, tam se musí ještě něco semlít a ono jo. Navzdory mému pozitivnímu hodnocení mi ale hlavní postavy moc nesedly. Hlavní hrdinka si našla po dlouholetém nevydařeném vztahu a jednom románku na jednu noc stálého přítele, kterého ale já jsem vůbec neviděla v jejích očích, naopak to byl podle mého pěkný blb :-) Spor s jeho otcem si také myslím, že mohl být vyřešen mnohem lépe, hlavní hrdinka se hned stavěla do role viníka. Na konci jsem trošku doufala v jiné rozuzlení - SPOILER - chtěla jsem, aby se dali dohromady s kolegou z práce, Štěpánem, to by byla pecka! :-))

26.02.2020 5 z 5

Děti to chtěj vědět taky – O respektujících vztazích a sexuálním zdraví Děti to chtěj vědět taky – O respektujících vztazích a sexuálním zdraví Dagmar Krišová

Jelikož knížku autorky doporučují i tetičkám, nechala jsem se zlákat :) Knížka mě bavila, dozvěděla jsem se i něco nového. Ubírám jednu hvězdičku proto, že na mě jsou některé výchovné metody až moc moderní, ale pokud souzníte s respektující výchovou, budete určitě spokojení. Pro rodiče větších i menších dětí doporučuji.

10.02.2024 4 z 5

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Příručka, jak zvládnout rozchod pro náctileté. Dospělé až zas tak nedojme zhroucení hlavní hrdinky po čtyřměsíčním vztahu :) Přesto dávám 4 hvězdičky, přidanou hodnotu pro cílovou skupinu to určitě má.

15.01.2024 4 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Asi to není úplný literární vrchol, ale za tu milou atmosféru a smích při čtení si autorka za mě zaslouží plný počet bodů. Četla jsem už Nejdražší suvenýr, který se mi také moc líbil. Pokud hledáte odpočinkovou a humorně laděnou knížku, nenechte se odradit hodnocením a zkuste :)

08.01.2024 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Oddechová knížka, která vede k zamyšlení, jak málo toho vlastně víme o minulosti našich nejbližších. Jak začala láska rodičů / prarodičů? Jak se postupem času proměňovala? Případně jak skončila? Zatím druhá přečtená knížka od autorky a myslím, že mě přesvědčila, abych zkusila i ty další...

03.01.2022 5 z 5

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Líbí se mi obálka, líbí se mi nápad, ale knížka jako taková mě až tak moc nebavila. Nejvíc mě rozesmívalo domácí prasátko hlavní hrdinky, s ním byla fakt sranda :)

25.11.2021 3 z 5

Google poezie: Psáno našeptávačem Google poezie: Psáno našeptávačem Tomáš Miklica

„ ... záznam toho, o čem lidé přemýšlí, když si myslí, že se nikdo nedívá." Super (původem finský) nápad. Malinko mě některé "básně" zklamaly, hodně to byla slova písniček apod. Ale určitě zajímavé a originální.

22.07.2020 4 z 5

Psychoterapie našich prababiček Psychoterapie našich prababiček Lenka Šnajdrová

Mým záměrem nebylo číst knížku celou a tak jsem přečetla jen některé kapitoly, které mě zajímaly. Nebylo to špatné, některé rady se dají lehce aplikovat v životě a můžou určitě pomoci. Na konci každé kapitoly je shrnutí, což může být dobré i pokud nechcete danou kapitolu číst :-)

09.07.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Není to úplně žánr, který si ke čtení vybírám. Takže nějaké extra velké nadšení se nekonalo, zřejmě z velké části z tohoto důvodu. Ale - bylo to pro mě nepředvídatelné, napínavé, překvapivé, to zase ano. Což by asi mělo být. Za mě slabší 4 hvězdičky.
SPOILER: A ten konec? Přemýšlím, co slova "dětské vražedkyně" měla znamenat? Tvrdila, že vše se stalo při hře, ale tady mi přišlo, že to popírá? Brouk v hlavě trošku.

30.03.2020 4 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Knížka mě zaujala svým názvem a i přesto, že povídky příliš nečtu, tak jsem ji zkusila. A trošku zklamání. Čekala jsem zábavné, vtipné povídky - nebo alespoň ukázku toho, že žít single je pořád lepší než v nespokojeném vztahu - a tak se nestalo, naopak příběhy byly spíše pesimistické. Více by se mi líbilo, kdyby bylo téma single života pojato z té lepší stránky - potenciál by tu určitě byl :-)

12.11.2019 2 z 5