Mariona Mariona komentáře u knih

Beznaděj Beznaděj Stephen King

I když Boha a celkově náboženství v literatuře nevyhledávám, tak Beznaděj se mi líbila. Prostě je to můj milovanej King a teď už se vrhám na Strážce zákona.

29.12.2022 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Mě se to docela líbilo, ale možná to bylo tím, že jsem knihu četla hned po Nespavosti, u které jsem měla problém ji vůbec dočíst.

28.05.2018 4 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Dávám 5*, Rolandův příběh je fascinující, jen jedno malé zklamání a to, že se Cuthbert čte Kjůtbert (já celou dobu četla Katbert, Kjůtbert mi prostě nesedí :D)

23.06.2015 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Oproti prvnímu úvodnímu dílu super děj, nejvíc mě asi bavilo, když Roland vstoupí do Eddíeho hlavy v letadle, dobře napsaný a taky sem se pořád musela smát, dávám 5*

did-a-čem, dik-a-čok........humroidi se začali vyptávat

15.05.2015 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Dávám 5*, od knihy jsem se nemohla odtrhnout, jediné, co mě zklamalo je ten useknutý otevřený konec.

15.04.2015 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Já dávám 5*. Kniha se mi líbila, bavili mě části z Blazeova dětství, ale když mělo přijít na únos Joa, celou dobu jsem si říkala : ne, prosím ne, nedělej to :)

09.04.2015 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Carrie mě bylo líto a přála jsem si, aby ples proběhl v pořádku, ale King nepřekvapil :) 5*

20.03.2015 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Bylo to ... rozhodně doporučuju, Creedovi mě bavili a konec je strhující, bát se nebudete, ale napínavé to sakra bude. A hrozně mě bavili myšlenky psané kurzívou, dávám 5 *

14.03.2015 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Vážně netuším, kde King bere tolik fantazie, ale příběh hrozně moc čtivý a konec nečekaný, líbilo se mi.

23.02.2015 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Knihu sem přečetla za pár dní a nemohla jsem se od ní odthrnout, potřebovala jsem vědět, jak to vlastně skončí. Dávám 5 hvězdiček.

18.02.2015 5 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Pokračování Talismanu má mnohem větší spád, postavu Henryho jsem si hned oblíbila, jen mě mrzelo, že se v knize objevuje odkaz na Temnou věž, kterou jsem bohužel ještě nečetla. Ale celkový námět se mi líbil, dával ale jenom 4 hvězdičky. Po druhé už si Talisman ani Černý dům asi nepřečtu. Abbalah-dun. Gorg

12.02.2015 4 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Začátek se opravdu vleče a váhala jsem, jestli knihu odložit. Ještě, že jsem to neudělala, Jacka jsem si oblíbila, Vlka zamilovala a Richarda jsem jednu chvíli opravdu nesnášela, ale naštěstí jsem to pak překonala. Dávam ale 4 hvězdičky a rovnou jdu číst pokračování - Černý dům.

27.01.2015 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

1. přečtená knížka 2015 a myslím, že jsem si nemohla vybrat lépe, moc se mi knížka líbila a už se těším na další Kingovku :)

07.01.2015 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Rose Madder se mi líbila moc, už od začátku to byl pro mě napínavý příběh, jen mě trošičku ,mrzelo, nadpřirozeno díky obrazu. I bez obrazu by to byl poutavý příběh.

25.12.2014 4 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Musím přiznat, že ze začátku, jsem přemýšlela, že to bude první kniha od Kinga, kterou odložím nebo nedočtu, ze začátku neskutečně dlouhé pasáže, několikrát se opakující stejné věci, pak ale začli věci mít spád a já jsem se do knihy zamilovala, dávám 5 hvězdiček, musím i přiznat, že mě kniha málem i rozbrečela, kdybych si četla doma, možná, že mě i rozbrečí, líbila se mi moc

12.12.2014 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Neskutečně napínavý a čtivý příběh o otci a dceři, kteří žijí v prokletí drogy P-6, úžasné, jak se King zvládl převtělit do malé holčičky Charlie.

03.12.2014 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Kdybych měla ohodnotit každou povídku, tak na 1. místě je pro mě Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank, o 2. místo se dělí Nadaný žák a Dýchací metoda a jako poslední Tělo. Vůbec jsem se do něho nemohla začíst a začetla jsem se až v půlce, kdy přespávali v lese a druhý den pokračovali v hledání. Přesto ale jako vždycky hodnotím víc než kladně. :)

25.11.2014 5 z 5

No, ten začátek, bála jsem se, že mě kniha nebude bavit, ale pak jsem to přečetla jedním dechem. King dokáže všechno tak popsat, jako byste v tom lese byli taky. Dávám 5 hvězdiček :)

11.11.2014 5 z 5

To To Stephen King

Ze začátku byly pro mě některé kapitoly zdlouhavé, ale postupem času jsem se do knihy začínala pohlcovat a teď, když jsem dočítala pár posledních stránek, je mi smutno, že už je po všem a knihu už mám přečtenou, pro mě určitě srdcová záležitost !

06.11.2014 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Začátek pomalejší, ale pak jsem se nemohla odtrhnout, nejvíc mě asi bavila Ginelliho část a pak konec - vlastně jsem si přála, aby koláč nabídl Heidi, ale celkový konec byl pro mě překvapením, hodnotím velmi kladně.

06.10.2014 5 z 5