Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Káťa a Škubánek Káťa a Škubánek Josef Lamka

Bezvadné příběhy, které si má dcera hodně zamilovala. Výborné čtení před spaním dětí.

Věrné sestry Věrné sestry Alma Alexander

To je neskutečná kniha, nejdřív mi to trochu trvalo se začíst, ale pak jsem to hltala a chtěla vědět, jak to se sestrami Ťin-šej dopadne. Nebylo by špatné mít takový svůj jazyk jen pro úzký kruh lidí, s kterými si rozumím.

Bije ve mně cizí srdce Bije ve mně cizí srdce Aline Feuvrier-Boulanger

Krásný příběh. Musí být hodně těžké,žít a neustále čekat, že už tady nemusím být, když se pro mě nenajde to správné srdce včas.

Prokletí Sherlocka Holmese Prokletí Sherlocka Holmese Nicholas Meyer

No, není to špatné, Sigmund Freud, léčba z kokainové závislosti....a jiné, myslím, že to stojí za přečtení.

22.08.2012 4 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Pěkné počtení o Češce žijící na Korfu. Koukám, že tam je taky pěkný blázinec, pro mě: všude dobře, doma nejlíp.

19.08.2012 4 z 5

V peřině V peřině Miroslav Adamec

Kniha je moc hezká, přečetli jsme ji s dětma minulé léto, ale film je ještě lepší, protože se to natáčelo v mém rodném městě Písek.

19.08.2012 4 z 5

Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Pamela Oldfield

Pěkná útlá knížka o šířící se smrti v Londýně. Příběh je smyšlený, ale stojí též na historických faktech, muselo to být otřesné.

18.08.2012 4 z 5

Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Nádherná kniha, do které jsem se musela asi třikrát začíst, ale pak už jsem to dočetla s radostí.

18.08.2012 5 z 5

Malá divoška Malá divoška Marieluise von Ingenheim

Celou sérii jsem si přečetla a i když má hodně dílů a každá kniha kolem 260 str., bavilo mě to a krásně se to četlo.

14.08.2012 5 z 5

Sissi - láska ve tříčtvrtečním rytmu Sissi - láska ve tříčtvrtečním rytmu Marieluise von Ingenheim

Tento díl mě z celé série zaujal nejméně.

14.08.2012 3 z 5

Čardáš a cikánské housle Čardáš a cikánské housle Marieluise von Ingenheim

Tato kniha se mi moc líbila, zvláště proto, že jsem si ji přečetla na dovolené v Maďarsku a pak jsem na mnoha místech nalézala důkazy, že Maďaři měli Sisi opravdu rádi-pojmenovali podle ní spoustu ulic, náměstí a i lahůdek v potravinách.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Úžasná knížka a i když jsem jí četla už dřív, zanechala ve mně hluboký dojem.

14.08.2012 5 z 5

Hvozd Hvozd Edward Rutherfurd (p)

Moc jsem se těšila až se začtu, dostala jsem tuto knihu doporučenou. Přečetla jsem 3 časová období a mám toho dost, takže nachvíli knihu odložím a snad se k ní vrátím. Na mě dost obsáhlá kniha, užila bych si to víc, kdyby byla rozdělena do více knih (ks), takhle mě to množství přemohlo. Jinak příběhy z Hvozdu-části Anglie jsou výborné, ale musím zase změnit žánr.

13.08.2012 4 z 5

Strastiplné peníze paní Darcyové Strastiplné peníze paní Darcyové Elizabeth Aston

Kniha se čte dobře,jen konec se žádostí o ruku je pro mě, po sledu celé knihy, dost rychlý, trochu jako by to už prostě autorka chtěla ukončit. Ale jinak fajn počtení.

13.08.2012 4 z 5

Prokletí ohně Prokletí ohně Martina Wolfová

Pěkná knížka, přečetla jsem ji na čundru a dost mě to bavilo, protože jsme jednu noc spali u kláštera a hrobky a akorát to k tomu sedlo. Příběh se mi líbil a jsem ráda, že to dobře dopadlo a kletba byla zrušena.

09.08.2012 5 z 5

Saturnálie Saturnálie Lindsey Davis

Tato kniha se mi zase četla dobře, ale přece jenom někdy byla zdlouhavá. Jinak Falconovský detektivní humor opět nezklamal.

04.08.2012 4 z 5

Cesty z rodinného kruhu Cesty z rodinného kruhu Věra Řeháčková

Tak tohle jsem četla už jen, abych věděla jak to celé dopadne.

03.08.2012 2 z 5

Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

Všední situace a humor herečky mě nepustil od knížky dřív, než na poslední stránce.

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Ivanka Devátá má osobitý humor a tuto knihu jsem slupla jako malinu. Byla sladká a veselá.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Ráda jsem si přečetla tuto knihu, je taková zvláštní a to se mi na ní líbí.