Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Vražda v zapadlé uličce Vražda v zapadlé uličce Maureen Jennings

Pěkně se to četlo, dobrá detektivka,( bylo mi z těch mrazivých kanadských nocí trochu zima), ale přece jen tomu něco chybělo do dokonalosti.

10.01.2013 4 z 5

Probudím se včera Probudím se včera Lumír Holčák

Pro pobavení, je to fajn, docela bych se podívala i na filmové zpracování.

04.01.2013 4 z 5

Knížkový pejsek Knížkový pejsek Jiří Kahoun

Milá knížka pro potěchu dětí, kde babička a zvířátka žijí spolu v souladu v jedné knížce. Doporučuji, naše dcera byla nadšená.

05.12.2012 5 z 5

Deník strážného anděla Deník strážného anděla Carolyn Jess-Cooke

Pro mě hodně zajímavá a čtivá kniha. Ze života Margot mi bylo moc smutno a je mi moc líto, když lidé (a hlavně děti) musí prožívat tak těžké životy. Věřím v Boha, v duchovní svět, který my nevidíme a neznáme, tak jako on nás a je velmi nebezpečné se do toho míchat, věřím, že existují andělé i démoni, moc by mě zajímalo, jak to s anděly a námi funguje a tato autorčina představa se mi docela líbila-andělé milují, ochraňují, pomáhají, zpívají.....snad se to jednou v nebi dozvím, těším se.

28.11.2012 4 z 5

Titanic: Deník dívky z roku 1912 Titanic: Deník dívky z roku 1912 Ellen Emerson White

Pěkná knížka, čtivá, strhující, musela to být hrozná chvíle. Vlastně mě nikdy nenapadlo, že ti přeživší si to mohli vyčítat, že oni to přežili a spousta dalších lidí ne.

24.11.2012 4 z 5

Levandulová princezna Levandulová princezna Hana Parkánová-Whitton

Kniha se mi moc pěkně četla, mám ráda tyto romány postavené na pár skutečných informací z historie. Blanka a Karel se ale vlastně moc neužili a to hlavně díky jeho otci Janu Lucemburskému. Líbí se mi, že i když byla Blanka z Francie, měla chuť se naučit česky a zamilovat si zemi svého manžela.

20.11.2012 5 z 5

Sherlock Holmes a Obří krysa ze Sumatry Sherlock Holmes a Obří krysa ze Sumatry Alan Vanneman

Sherlock Holmes a Dr. Watson opět nezklamali. Napínavý příběh, který se odehrává na souši i na moři, v chrámu i v pronajatém pokoji jedné exotické vdovy. Určitě doporučuji, dobře se čte.

05.11.2012 5 z 5

Kousek nebe Kousek nebe Sherryl Woods

Po prvním díle celkem dobré, tak jako 1. část semtam moc sladké. Ale už přečtu i ten 3. díl.

31.10.2012 4 z 5

Bronzové stíny Bronzové stíny Lindsey Davis

Marcus Didius Falco, jako vždy přepracovaný informátor císaře Vespasiána pátrá, čmuchá, cestuje a jde po vrahovi. Někdy, se přiznám, jsem se v příběhu ztrácela a chtěla jsem to, co nejdříve dočíst.

21.10.2012 4 z 5

Tajný deník Marie Antoinetty Tajný deník Marie Antoinetty Carolly Erickson

I když se prý jedná převážně o fikci, líbilo se mi a možná, že tak nějak to mohlo být. Ta francouzská revoluce musela i tak být hodně drsná, krutá a syrová.

03.10.2012 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Je to trochu přitažené za vlasy, ale pěkně se to čte.

30.09.2012 5 z 5

Bleší mlýn v Normandii Bleší mlýn v Normandii George East

Nemůžu si pomoct, ale už to nemohu dočíst, nijak zvlášť mě to nenadchlo, budu si šetřit čas pro něco jiného.

29.09.2012 2 z 5

Nové začátky Nové začátky Sherryl Woods

Pro mě byla tato kniha změna, neboť teď spíše čtu detektivky a historické romány. Celkem se to dobře četlo, někdy přeslazené, ale když už jsem to začala, tak si 2. a 3. díl ráda přečtu. V každé knize je vypíchnut život jedné ze tří kamarádek a tak jsem zvědavá, jak autorka naložila s těmi dvěmi zbývajícími ženami.

25.09.2012 4 z 5

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Kniha se četla dobře. I když je určena mládeži, mně se líbila a "zhltla jsem ji na posezení". Konec mě překvapil. Brala bych nějaké pokračování. Prý je to autorčin debut, tak s chutí do dalších dílů...

21.09.2012 5 z 5

Jak mi pan Darcy zlomil srdce Jak mi pan Darcy zlomil srdce Beth Pattillo

Přišlo mi to trochu stejné jako "Jak mi Jane Austenová zničila život" a to v tom, že tam jsou také Vědmy a tajný rukopis a Američanka v Londýně a zase řeší vztah s mužem, kterého tam potká a zná ho jen pár hodin a dní a....na mě trochu moc rychlé, ale jinak se to dobře četlo.

20.09.2012 4 z 5

Zimní královna Zimní královna Zora Beráková

Četlo se celkem dobře, hodně historických informací, což mě docela oslovilo, ale kdyby to mělo být delší asi by mě to přestalo bavit. Těch 187 stran se dalo.

15.09.2012 4 z 5

Pád Pád Robert Muchamore

No, číst se to dá, ale některé dialogy těch teenagerů mi přijdou ujetý.

06.09.2012 3 z 5

Mrtvý dostih Mrtvý dostih Dick Francis (p)

Knihu jsem ze začátku musela trochu popohnat, ale pak už se četla sama a napadlo mě, že by to nebyl špatný námět na filmové zpracování.

Byla jednou koťata Byla jednou koťata Ljuba Štíplová

Moc hezké příběhy dvou "zlobivých" kocourků a "poslušné" kočičky.

Káťa a Škubánek se neztratí Káťa a Škubánek se neztratí Josef Lamka

A opět skvělé příhody pejska a holčičky pro naší dcerku.