Pád

Pád https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41974/cherub-pad-41974.jpg 5 175 13

Cherub série

Tentokrát James Adams – agent CHERUB, dětské jednotky britské tajné služby, působí na misi v Rusku, ale od začátku ho pronásleduje smůla. Když zůstane bez pomoci spoluagentů, čeká ho několik krutých dní, kdy bojuje o přežití. Ani po návratu do Velké Británie průšvihy nekončí. Mezitím Jamesovu sestru Lauren poprvé vyšlou na samostatnou misi, která je zaměřena proti obchodníkům s bílým masem. Pro Lauren tato zkušenost znamená tvrdou lekci z reality, ze které se nemůže dlouho vzpamatovat. James navíc řeší problémy s kontrolorem mise Ewartem; pocit křivdy a strachu o vlastní osud ho dožene k neuvážené akci, při které se sblíží s Danou, pravým opakem Kerry, se kterou chodí už několik let. Které z dívek dá James přednost? Tahle otázka je pro patnáctiletého kluka důležitější než výsledek předchozí nebezpečné mise. Cherubové totiž navzdory svému výcviku a zkušenostem zůstávají úplně normálními puberťáky.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , BB art

The Fall , 2007

Hanncha
Hanncha
23.05.2022 4 z 5

Celá série je pro mě srdeční záležitost. Doporučuji!

TaLu
TaLu
27.07.2021 5 z 5

Díl nabitý akcí byl pro mě mnohem lepší než předchozí kniha. Pokud je mladý agent na misi, pak posouvání v ději a dobrodružné prožitky působí uvěřitelně a přirozeně. Trochu skřípe "volno" agentů, ale kde také mají být opravdovými puberťáky, když ne ve svém volnu.
James v Rusku v ohrožení života, jeho sestra v nechutném prostředí obchodníků s dětmi. Napínavé. A to se ještě přidává vyšetřování a nedůvěra od vedení. Povedený díl.

KajkaMicinka
KajkaMicinka
13.05.2021 4 z 5

nádherný díl..můžu doporučit

1amu
1amu
26.06.2018 3 z 5

Tento britský autor má primát : sděluje čtenářům, že ve Velké Británii jsou časově postupně cvičeny děti na elitní špiony "Jejího Veličenstva". Píše to takovým způsobem, že mnozí zatím "nezkušení čtenáři" mu to uvěří. Nápad soustřeďovat do utajovaného, ale moderně vybaveného kempu s tvrdými instruktory (i sovětský SPECNAZ je zastoupen), kvalitním stravováním a moderním oblečením, obyčejné sirotky těsně před drogovou závislostí je dobrý. V této knize je hlavní hrdina celé 12-ti dílné série jménem James v Jelcinově mafiánském Rusku . Obklíčen "zlem".
Protože jde o knihu uprostřed zmíněné série, je jasné, že se z Ruska dostane a svěřený úkol splní. Úlitbou pro mladé dámy pak jsou pubertální lásky "mladičkých špionů" - tak to by čtenáři odkojeni četbou knih Toma Clancyho číst nemohli. Jsem však tolerantní a vyhlížím možnou četbu v budoucnu pro svého vnuka. Mohlo by se mu to líbit. Snad.

Thromulus
Thromulus
03.07.2017 5 z 5

Tento díl je hned po Vězení druhý nejlepší z celé série! Rozhodně stojí za přečtení.

warca
warca
13.02.2015 5 z 5

Trochu horsi než předchozí, ale stejně pořád úžasné :)

anibeni
anibeni
29.05.2014 5 z 5

Další skvělé pokračování série Cherub.... oproti poslednímu dílu se mi tento líbil daleko víc, četlo se to jedna báseň..

Jack Bauer
Jack Bauer
16.11.2013 5 z 5

Opět vynikající díl o dětských špionech z Cherub tentokrát z Ruska. Jeden z nejlepších dětských románů, kterým i přes naivitu postav nepohrdnou dospělí. Hezky napsáno velmi čtivou formou.

~.Lucy.~
~.Lucy.~
04.06.2013 5 z 5

Já prostě CHERUB miluju. I když byl tenhle díl jiný než obvykle, nechyběl mu spád, adrenalin a všechno to co k CHERUB patří. Tenhle díl patří mezi moje nejoblíbenější a nemůžu se dočkat až se prokoušu dalším dílem. :'))

bibi.r
bibi.r
28.11.2012 4 z 5

Hodně surová, ale líbila se mi.

Marika Vanova
Marika Vanova
06.09.2012 3 z 5

No, číst se to dá, ale některé dialogy těch teenagerů mi přijdou ujetý.

kmenicka
kmenicka
15.01.2012 5 z 5

Pro mne kniha zklamáním rozhodně nebyla. Má totiž náplň, kterou žádná z předchozích knih neměla. Mise v Rusku je zajímavá.

Vera.sarance
Vera.sarance
30.11.-0001 3 z 5

Stojí za přečtení, ale po Zvířeti a Šílenství je trochu zklamáním.

Robert Muchamore
britská, 1972